Taisyti ar pakeisti? Mikrobangų krosnelės, šaldytuvo ir indų plovimo mašinos problemos

Virtuvė yra namams vadovaujantis centras, tad kai pagrindiniai jos prietaisai — mikrobangų krosnelė, šaldytuvas ir indų plovimo mašina — sugenda, tai gali sugriauti visą namų ūkį. Nors daugelio pagrindinių prietaisų problemoms išspręsti reikalingas profesionalas, tačiau „kasdieninė priežiūra yra labai svarbi ir galinti užkirsti kelią tam, kad nedidelės problemos nevirstų didelėmis bėdomis“.
Taisyti ar pakeisti? Mikrobangų krosnelės, šaldytuvo ir indų plovimo mašinos problemos
© Fotolia nuotr.

Mikrobangų krosnelės yra naudojamos dažnai ir gali daug ką - nuo kavos pašildymo iki patiekalo iškepimo. Susikaupusios bei laikui bėgant sukietėjusios maisto dalelės ir riebalai yra pagrindiniai dalykai, trukdantys mikrobangų krosnelės veikimui. Sukietėjusios maisto dalelės susirenka aplink besisukantį padėklą bei krosnelės kampuose ir galiausiai sudega. Jei ilgą laiką krosnelės nevalysite, atliekos gali sugadinti mikrobangų krosnelės vidų, be to, jame gali atsirasti pažeidžiamos zonos ir skylės, dėl kurių gali susidaryti kibirkštys ir atsirasti gaisro grėsmė.

Reguliariai valydami jos vidų, problemą galite pašalinti ir užkirsti kelią mikrobangų krosnelės susidėvėjimui, be to, taip palaikysite jos veikimo efektyvumą.

Dauguma mikrobangų krosnelės operacinių dalių yra vidinės.

Mikrobangų krosnelė neįsijungia:

* Atsikabino srovės pertraukiklis
* Perdegė vidinis saugiklis
* Sugedo vidiniai durų jungikliai

Mikrobangų krosnelė nešildo:

* Sugedo plokštė
* Sugedo vidiniai durų jungikliai
* Sugedo aukštos įtampos schemos

Nesisuka mikrobangų krosnelės padėklas:

* Sugedo sukamojo įrenginio variklis arba mova
* Mirksi mikrobangų krosnelės ekranas
* Sugedo vidinė grandinė

Mikrobangų krosnelė garsiai burzgia:

* Sugedo magnetronas
* Sugedo aukštos įtampos schemos

Šaldytuvai

Dažnai apie šaldytuvo problemą galite sužinoti iš anksto, jei atsiras kondensatas arba šerkšnas. Kartą per mėnesį apžiūrėkite šaldytuvą ir jei ant durų vidinės pusės pamatysite kondensatą arba šerkšną, tai reiškia, kad šaldytuvas nėra sandarus. Ant šaldytuvo dugno besikaupiantis vanduo reiškia, kad reikia apžiūrėti ir, ko gero, išvalyti nuleidimo vamzdelį. Nors pakeisti tarpiklį ir išvalyti nuleidimo vamzdelį kartais galite ir patys, tačiau geriau palikti šį darbą profesionaliam meistrui, kad išvengtumėte klaidų, kurios vėliau gali sukurti didesnių problemų. Jei norite gana anksti pastebėti problemą, turite reguliariai apžiūrėti šaldytuvą.

Kitas kaltininkas, kuris dažnai prisideda prie šaldytuvo blogo veikimo, yra purvinos kondensatoriaus grotelės. Paprastai jos būna šaldytuvo gale, viršuje ar apačioje. Jos padeda atšaldyti šaldymo
medžiagą. Jei ant grotelių susikaupia dulkės, jos gali netekti šaldymo efektyvumo, todėl šaldytuvo kompresorius turės daugiau dirbti bei sunaudos daugiau energijos. Tad reguliariai valydami
groteles, ne tik lengvai pailginsite savo prietaiso gyvavimo laiką ir išvengsite išlaidų meistrui, bet ir kas mėnesį sutaupysite pinigų už elektros energiją. Kadangi šis prietaisas veikia visą laiką, taip per mėnesį pavyks sutaupyti keletą eurų.

Šaldytuvas neįsijungia

* Atsijungė saugiklis arba srovės pertraukiklis
* Sugedo arba yra išjungti termostatai
* Sugedo plokštė
* Bloga elektros instaliacija

Šaldytuvas nešaldo

* Purvinas kondensatorius
* Sugedo ventiliatoriaus variklis
* Sugedo atitirpinimo sistema arba termostatas
* Sugedo plokštė
* Sugedo paleidimo mechanizmas
* Šaldytuvas praleidžia vandenį arba sugedo kompresorius

Šaldytuvas garsiai burzgia

* Tai gali būti normalu (pasiskaitykite naudojimosi ir prižiūrėjimo instrukcijas)
* Reikia sureguliuoti arba pakeisti vėdinimo variklį
* Reikia pakeisti kompresorių

Neužsidaro durelės

* Jas reikia sulyginti
* Jas reikia sureguliuoti
* Sugedo durų uždarymo mechanizmas

Indaplovė

Labai patogu tiesiog sudėti indus į indaplovę ir darbus patikėti jai.

Indų plovimo mašina neįsijungia

* Atsijungė srovės pertraukiklis
* Sugedo durelių skląsčio jungiklis
* Sugedo plokštė
* Bloga elektros instaliacija

Indų plovimo mašina neprisipildo vandens

*Atjungtas vandens tiekimas
* Blokuojamas arba sugedo perpildymo saugiklis
* Sugedo vandens įleidimo vožtuvas
* Sugedo plokštė

Indų plovimo mašina garsiai burzgia

* Nuolaužos įstrigo cirkuliacijos arba drenažo siurblyje
* Purkštuvus užstoja dideli indai
* Pažeistas siurblys arba variklis

Indai neišdžiovinami

* Nepasirinkote specialios funkcijos
* Neįdėjote skalavimo priemonių
* Nenubėga vanduo
* Sugedo džiovinimo ventiliatorius arba šildymo elementas

Taisyti ar pakeisti?

Taisyti ar pakeisti kurį nors pagrindinį virtuvės prietaisą – šis klausimas labiausiai priklauso nuo namų biudžeto galimybių. Išsiaiškinkite kiek kainuos remontas ir palyginkite su paties prietaiso bei būsimojo pirkinio kainomis. Jei remonto kaina sudaro apie  50 procentų naujo prietaiso kainos, tuomet prietaisą verta keisti, tačiau rekomenduojama apsvarstyti prietaiso būklę, jo amžių ir net tai, kaip jums patiko būtent šis modelis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

5 mobilios programėlės, kurios pravers mėgstantiems meistrauti

Šiandien išmanųjį telefoną turi kone kiekvienas, o tai reiškia, kad atsakymai į staiga iškilusius klausimus dažnai guli tiesiai kišenėje. Kadangi mobilios programėlės gali palengvinti įvairias užduotis, parinkome tokias, kurios pravers mėgstantiems meistrauti.

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.