Taisyti ar pakeisti? Mikrobangų krosnelės, šaldytuvo ir indų plovimo mašinos problemos

Virtuvė yra namams vadovaujantis centras, tad kai pagrindiniai jos prietaisai — mikrobangų krosnelė, šaldytuvas ir indų plovimo mašina — sugenda, tai gali sugriauti visą namų ūkį. Nors daugelio pagrindinių prietaisų problemoms išspręsti reikalingas profesionalas, tačiau „kasdieninė priežiūra yra labai svarbi ir galinti užkirsti kelią tam, kad nedidelės problemos nevirstų didelėmis bėdomis“.
Taisyti ar pakeisti? Mikrobangų krosnelės, šaldytuvo ir indų plovimo mašinos problemos
© Fotolia nuotr.

Mikrobangų krosnelės yra naudojamos dažnai ir gali daug ką - nuo kavos pašildymo iki patiekalo iškepimo. Susikaupusios bei laikui bėgant sukietėjusios maisto dalelės ir riebalai yra pagrindiniai dalykai, trukdantys mikrobangų krosnelės veikimui. Sukietėjusios maisto dalelės susirenka aplink besisukantį padėklą bei krosnelės kampuose ir galiausiai sudega. Jei ilgą laiką krosnelės nevalysite, atliekos gali sugadinti mikrobangų krosnelės vidų, be to, jame gali atsirasti pažeidžiamos zonos ir skylės, dėl kurių gali susidaryti kibirkštys ir atsirasti gaisro grėsmė.

Reguliariai valydami jos vidų, problemą galite pašalinti ir užkirsti kelią mikrobangų krosnelės susidėvėjimui, be to, taip palaikysite jos veikimo efektyvumą.

Dauguma mikrobangų krosnelės operacinių dalių yra vidinės.

Mikrobangų krosnelė neįsijungia:

* Atsikabino srovės pertraukiklis
* Perdegė vidinis saugiklis
* Sugedo vidiniai durų jungikliai

Mikrobangų krosnelė nešildo:

* Sugedo plokštė
* Sugedo vidiniai durų jungikliai
* Sugedo aukštos įtampos schemos

Nesisuka mikrobangų krosnelės padėklas:

* Sugedo sukamojo įrenginio variklis arba mova
* Mirksi mikrobangų krosnelės ekranas
* Sugedo vidinė grandinė

Mikrobangų krosnelė garsiai burzgia:

* Sugedo magnetronas
* Sugedo aukštos įtampos schemos

Šaldytuvai

Dažnai apie šaldytuvo problemą galite sužinoti iš anksto, jei atsiras kondensatas arba šerkšnas. Kartą per mėnesį apžiūrėkite šaldytuvą ir jei ant durų vidinės pusės pamatysite kondensatą arba šerkšną, tai reiškia, kad šaldytuvas nėra sandarus. Ant šaldytuvo dugno besikaupiantis vanduo reiškia, kad reikia apžiūrėti ir, ko gero, išvalyti nuleidimo vamzdelį. Nors pakeisti tarpiklį ir išvalyti nuleidimo vamzdelį kartais galite ir patys, tačiau geriau palikti šį darbą profesionaliam meistrui, kad išvengtumėte klaidų, kurios vėliau gali sukurti didesnių problemų. Jei norite gana anksti pastebėti problemą, turite reguliariai apžiūrėti šaldytuvą.

Kitas kaltininkas, kuris dažnai prisideda prie šaldytuvo blogo veikimo, yra purvinos kondensatoriaus grotelės. Paprastai jos būna šaldytuvo gale, viršuje ar apačioje. Jos padeda atšaldyti šaldymo
medžiagą. Jei ant grotelių susikaupia dulkės, jos gali netekti šaldymo efektyvumo, todėl šaldytuvo kompresorius turės daugiau dirbti bei sunaudos daugiau energijos. Tad reguliariai valydami
groteles, ne tik lengvai pailginsite savo prietaiso gyvavimo laiką ir išvengsite išlaidų meistrui, bet ir kas mėnesį sutaupysite pinigų už elektros energiją. Kadangi šis prietaisas veikia visą laiką, taip per mėnesį pavyks sutaupyti keletą eurų.

Šaldytuvas neįsijungia

* Atsijungė saugiklis arba srovės pertraukiklis
* Sugedo arba yra išjungti termostatai
* Sugedo plokštė
* Bloga elektros instaliacija

Šaldytuvas nešaldo

* Purvinas kondensatorius
* Sugedo ventiliatoriaus variklis
* Sugedo atitirpinimo sistema arba termostatas
* Sugedo plokštė
* Sugedo paleidimo mechanizmas
* Šaldytuvas praleidžia vandenį arba sugedo kompresorius

Šaldytuvas garsiai burzgia

* Tai gali būti normalu (pasiskaitykite naudojimosi ir prižiūrėjimo instrukcijas)
* Reikia sureguliuoti arba pakeisti vėdinimo variklį
* Reikia pakeisti kompresorių

Neužsidaro durelės

* Jas reikia sulyginti
* Jas reikia sureguliuoti
* Sugedo durų uždarymo mechanizmas

Indaplovė

Labai patogu tiesiog sudėti indus į indaplovę ir darbus patikėti jai.

Indų plovimo mašina neįsijungia

* Atsijungė srovės pertraukiklis
* Sugedo durelių skląsčio jungiklis
* Sugedo plokštė
* Bloga elektros instaliacija

Indų plovimo mašina neprisipildo vandens

*Atjungtas vandens tiekimas
* Blokuojamas arba sugedo perpildymo saugiklis
* Sugedo vandens įleidimo vožtuvas
* Sugedo plokštė

Indų plovimo mašina garsiai burzgia

* Nuolaužos įstrigo cirkuliacijos arba drenažo siurblyje
* Purkštuvus užstoja dideli indai
* Pažeistas siurblys arba variklis

Indai neišdžiovinami

* Nepasirinkote specialios funkcijos
* Neįdėjote skalavimo priemonių
* Nenubėga vanduo
* Sugedo džiovinimo ventiliatorius arba šildymo elementas

Taisyti ar pakeisti?

Taisyti ar pakeisti kurį nors pagrindinį virtuvės prietaisą – šis klausimas labiausiai priklauso nuo namų biudžeto galimybių. Išsiaiškinkite kiek kainuos remontas ir palyginkite su paties prietaiso bei būsimojo pirkinio kainomis. Jei remonto kaina sudaro apie  50 procentų naujo prietaiso kainos, tuomet prietaisą verta keisti, tačiau rekomenduojama apsvarstyti prietaiso būklę, jo amžių ir net tai, kaip jums patiko būtent šis modelis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.