Skaitytojo patirtis: apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos

 (5)
Kad galimybė įjungti šviesą daugiau nei iš vienos kambario vietos yra labai patogu - niekam nekils abejonių. Tačiau kaip tai padaryt? Pabandysiu paaiškint paprastai.
© Shutterstock

Yra keletas raktinių žodžių, kurių reikšmę reikia žinoti prieš pradedant: fazė, nulis, perjungiklis, kryžminis perjungiklis.

Fazė ir nulis. Tai yra 2 laidai, kurie ateina į bet kurią rozetę ar lemputę. Fazė yra tas laidas, prie kurio prilietus indikatorinį atsuktuvą šviečia. Kitas laidas yra nulis. Dar būna ir įžeminimas, bet senuose daugiabučiuose tokio seniau nebūdavo. Įjungiant ir išjungiant apšvietimą jungikliu yra atjunginėjama fazė, čia tuo atveju, jei elektros instaliacija padaryta teisingai.

Perjungiklis išoriškai niekuo nesiskiria nuo paprasto jungiklio. Jis šiek tiek kitaip veikia ir yra pajungiamas 3 laidais. Jis yra naudojamas, kai reikia junginėti apšvietimą iš 2 vietų.

Kryžminis perjungiklis taipogi išoriškai nesiskiria nuo paprasto jungiklio. Jis naudojamas, kai apšvietimą reikia junginėti iš daugiau nei 2 vietų.

Paruošiau dvi schemas, kurios vaizduoja, kaip yra pajungiamas apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos.

Iš 2 vietų. Iš esmės viskas elementaru: į vieną perjungiklį ateina fazinis laidas iš skydelio (paskirstymo dėžutės), iš kito perjungiklio laidas eina į lemputę. Tarp savęs abu perjungikliai sujungti dvigysliu laidu.

Iš 3 vietų. Nuo pajungimo iš dviejų vietų skiriasi tuo, kad tarp perjungiklių įjungiamas kryžminis perjungiklis.

Pastaba. Paminėsiu, kad perjungikliai būna viengubi ir dvigubi. Dvigubame perjungiklyje nebūtina abu naudoti kaip perjungiklius, t.y. vieną galima naudoti kaip perjungiklį, o kitą kaip paprastą jungiklį. Kryžminiai perjungikliai būna tik viengubi (bent jau man kitokių neteko matyti), atkreipkite dėmesį į tai vedžiodami laidus.

Kur galima panaudoti apšvietimą jungiamą iš daugiau nei vienos vietos? Jis puikiai tinka:

- laiptinėje, koridoriuje;

- miegamajame (prie lovos ir prie durų);

- pereinamame kambaryje (gal kai kam toks apšvietimas šiame kambaryje atrodys beprasmiškas, bet iš patirties galiu teigti, kad tai yra patogu).

Dabar papasakosiu kaip įsirengti apšvietimo jungimą iš dviejų vietų, kai elektros instaliacija jau padaryta ir nudažytos sienos.

Kaip pavyzdį imkim miegamąjį, kuriame gali būti tiesiog pamiršta pravesti reikiamus laidus, kad nereikėtų lipti iš lovos ir eiti iki pat durų išjungti šviesos. Įrengimas nėra labai paprastas ir toks būdas tiks ne visiems (viskas priklauso nuo to, kur įmontuotas jungtukas). Dažniausia šviesos jungtukas būna šalia durų.

Visų pirma, atjungiam elektrą. Numontuojam durų apvadą, kuris yra toje pusėje kur jungtukas. Tarp durų staktos ir sienos ilgu grąžtu į sieną gręžiam skylę iki jungtuko dėžutės. Jei pavyko - didžioji dalis darbo padaryta. Kišam per išgręžtą skylę 3 gyslų kabelį į jungtuko dėžutę. Kitą kabelio galą vedam po durų apvadu, po plintusais iki vietos, kur dėsite perjungiklį. Kad labai negadint vaizdo, papildomą perjungiklį galima naudoti virštinkinį (tą, kuriam nereikia į sieną įmontuot dėžutės), pritvirtinti šalia plintuso (kad nereiktų ant sienos viršaus klot laidų). Nuleist ranką iš lovos iki grindų bus kur kas patogiau, nei eit iki durų. Pajungimo schema schemoje žemiau.

Naktinis šviestuvas miegamajame

Kas pasakė, kad naktinė lempelė turi būti pakabinta ant sienos (arba pastatyta ant spintelės), kad nuo jos turi eiti laidas iki rozetės, kad norint ją įjungt reikia patamsyje ant laido ieškoti jungiklio?

Lempelė stacionari, jos pajungimo laidai sienoje. Jungtukas yra lengvai randamas net ir tamsoje. Lygiai toks pats vaizdas ir kitoje lovos pusėje. Jei pastebėjote – jungiklis dvigubas. Iš tikrųjų tai ne jungiklis, o perjungiklis. Vienas mygtukas junginėja naktinę lempelę, o kitas – pagrindinį apšvietimą. Tai reiškia, kad pagrindinis apšvietimas junginėjamas iš 3 vietų: abiejose lovos pusėse ir prie durų.

Informacijos šaltinis: manonamaimanotvirtove.simplesite.com

Svarbu: elektros darbai gali būti pavojingi! Atliekant bet kokius elektros darbus be galo svarbu laikytis visų saugumo priemonių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: neįtikėtini elektros kabelio ritės panaudojimo būdai interjere

Medinė elektros kabelio ritė daugumai gali pasirodyti tik kaip nereikalinga atlieka. Tačiau tokią ritę, dėl jos medžiagiškumo bei formos, nesudėtingai galima prikelti antram gyvenimui. Šiandien itin populiaru tokią ritę perdirbti ir pritaikyti interjere. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš šių Darau Pats projektų.

Darau pats: eglutė iš senos padangos, kibiro ir PVC vamzdžio

Žalia ir kvepianti eglutė namuose sukuria šventišką ir pakilią nuotaiką, tačiau tokia gyva puošmena turi savų minusų, pavyzdžiui – nuo jos byrantys spygliai gali tapti tikru galvos skausmu. Tie, kurie nenori po švenčių jų rinkti, arba tiesiog nori išbandyti ką nors naujo ir originalaus, visada gali pasigaminti eglutę – Darau Pats projektą.

Darau pats: sužinokite, kaip pasigaminti vyrišką „Kalėdinės istorijos“ šviestuvą

Medžio apdailos darbų meistras Jackman Works pagamino unikalią „Kalėdinės istorijos“ (angl. A Christmas Story) šviestuvo versiją. Vietoje tradiciškai šio tipo šviestuvuose naudojamos dailios moteriškos kojos, jis panaudojo savo kojos modelį.

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis

Ieškant naujo baldo savo namams, kartais nutinka taip, kad nepavyksta surasti tinkamo varianto. Kartais netinkamas pasirodo dizainas, o kartais – kainos ir kokybės santykis. Tuomet dažnai kyla mintys apie baldo pagaminimą savo rankomis. Savomis rankomis pagaminto baldo išliekamoji vertė – tikrai didelė, o įgyvendintas Darau Pats projektas – būdas save realizuoti.

Darau pats: komoda už 200 eurų (8)

Nors šiandieninėje rinkoje baldų įvairovė yra itin gausi, kartais vis tiek yra sunku surasti tinkamą baldą savo namų erdvei. Kartais nerandame tinkamo dizaino, o kartais baldai yra tiesiog nepagrįstai brangūs. Tokiu atveju verta pagalvoti apie galimybę baldą susimeistrauti savo rankomis. Taip padarė ir mūsų skaitytojas Gediminas, kuris dalinasi komodos Darau Pats projektu.

Darau pats: kūrybiški kalėdinės eglutės sprendimai

Kalėdinė eglė – neatsiejama Kalėdų dalis. Ji sukuria pakilią nuotaiką interjere, todėl sunku įsivaizduoti savo namus šventiniu laikotarpiu be šio akcento. Tačiau kartais nutinka taip, kad namuose pritrūksta vietos gyvai kalėdinei eglei, arba tiesiog norisi paeksperimentuoti ir išbandyti kažką nauja. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš kelių kūrybiškų kalėdinės eglutės Darau Pats sprendimų.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti senas padangas (2)

Senos, nebenaudojamos padangos yra tikras galvos skausmas, kalbant apie atliekų tvarkymą bei perdirbimą. Tačiau tokias padangas perdirbti ir prikelti kitam gyvenimui galime ir patys. Padangos yra puiki medžiaga ne vienam Darau Pats projektui. Pristatome kelis būdus, kaip panaudoti jas.

Darau pats: lovos galvūgalio idėjos, kurias įgyvendinti galite patys

Lovos galvūgalis – nepigi lovos dalis. Tad tie, kurie nori originalaus, bet nebrangaus lovos galvūgalio, dažnai nusprendžia pasigaminti jį patys.

Darau pats: vaiko lova už prieinamą kainą

Kartais nutinka taip, kad nepavyksta rasti gražaus ir kokybiško baldo už prieinamą kainą. Taip atsitiko Dominic, kuris ieškojo savo vaikui lovelės, bet galiausiai ją nusprendė pagaminti savo rankomis.

Darau pats: nesibaigiančios medinių padėklų panaudojimo galimybės (1)

Mediniai padėklai, arba kitaip – paletės, yra itin populiari medžiaga įvairiems Darau Pats projektams. Iš medinių padėklų galima pasigaminti nebrangių baldų namams arba terasai. Senos, nebelabai gražios paletės puikiai tinka sodo bei daržo konstrukcijoms gaminti. Taigi pristatome kelias nesudėtingas idėjas, kaip galima panaudoti medinius padėklus.