Skaitytojo patirtis: apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos

 (5)
Kad galimybė įjungti šviesą daugiau nei iš vienos kambario vietos yra labai patogu - niekam nekils abejonių. Tačiau kaip tai padaryt? Pabandysiu paaiškint paprastai.
© Shutterstock

Yra keletas raktinių žodžių, kurių reikšmę reikia žinoti prieš pradedant: fazė, nulis, perjungiklis, kryžminis perjungiklis.

Fazė ir nulis. Tai yra 2 laidai, kurie ateina į bet kurią rozetę ar lemputę. Fazė yra tas laidas, prie kurio prilietus indikatorinį atsuktuvą šviečia. Kitas laidas yra nulis. Dar būna ir įžeminimas, bet senuose daugiabučiuose tokio seniau nebūdavo. Įjungiant ir išjungiant apšvietimą jungikliu yra atjunginėjama fazė, čia tuo atveju, jei elektros instaliacija padaryta teisingai.

Perjungiklis išoriškai niekuo nesiskiria nuo paprasto jungiklio. Jis šiek tiek kitaip veikia ir yra pajungiamas 3 laidais. Jis yra naudojamas, kai reikia junginėti apšvietimą iš 2 vietų.

Kryžminis perjungiklis taipogi išoriškai nesiskiria nuo paprasto jungiklio. Jis naudojamas, kai apšvietimą reikia junginėti iš daugiau nei 2 vietų.

Paruošiau dvi schemas, kurios vaizduoja, kaip yra pajungiamas apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos.

Iš 2 vietų. Iš esmės viskas elementaru: į vieną perjungiklį ateina fazinis laidas iš skydelio (paskirstymo dėžutės), iš kito perjungiklio laidas eina į lemputę. Tarp savęs abu perjungikliai sujungti dvigysliu laidu.

Iš 3 vietų. Nuo pajungimo iš dviejų vietų skiriasi tuo, kad tarp perjungiklių įjungiamas kryžminis perjungiklis.

Pastaba. Paminėsiu, kad perjungikliai būna viengubi ir dvigubi. Dvigubame perjungiklyje nebūtina abu naudoti kaip perjungiklius, t.y. vieną galima naudoti kaip perjungiklį, o kitą kaip paprastą jungiklį. Kryžminiai perjungikliai būna tik viengubi (bent jau man kitokių neteko matyti), atkreipkite dėmesį į tai vedžiodami laidus.

Kur galima panaudoti apšvietimą jungiamą iš daugiau nei vienos vietos? Jis puikiai tinka:

- laiptinėje, koridoriuje;

- miegamajame (prie lovos ir prie durų);

- pereinamame kambaryje (gal kai kam toks apšvietimas šiame kambaryje atrodys beprasmiškas, bet iš patirties galiu teigti, kad tai yra patogu).

Dabar papasakosiu kaip įsirengti apšvietimo jungimą iš dviejų vietų, kai elektros instaliacija jau padaryta ir nudažytos sienos.

Kaip pavyzdį imkim miegamąjį, kuriame gali būti tiesiog pamiršta pravesti reikiamus laidus, kad nereikėtų lipti iš lovos ir eiti iki pat durų išjungti šviesos. Įrengimas nėra labai paprastas ir toks būdas tiks ne visiems (viskas priklauso nuo to, kur įmontuotas jungtukas). Dažniausia šviesos jungtukas būna šalia durų.

Visų pirma, atjungiam elektrą. Numontuojam durų apvadą, kuris yra toje pusėje kur jungtukas. Tarp durų staktos ir sienos ilgu grąžtu į sieną gręžiam skylę iki jungtuko dėžutės. Jei pavyko - didžioji dalis darbo padaryta. Kišam per išgręžtą skylę 3 gyslų kabelį į jungtuko dėžutę. Kitą kabelio galą vedam po durų apvadu, po plintusais iki vietos, kur dėsite perjungiklį. Kad labai negadint vaizdo, papildomą perjungiklį galima naudoti virštinkinį (tą, kuriam nereikia į sieną įmontuot dėžutės), pritvirtinti šalia plintuso (kad nereiktų ant sienos viršaus klot laidų). Nuleist ranką iš lovos iki grindų bus kur kas patogiau, nei eit iki durų. Pajungimo schema schemoje žemiau.

Naktinis šviestuvas miegamajame

Kas pasakė, kad naktinė lempelė turi būti pakabinta ant sienos (arba pastatyta ant spintelės), kad nuo jos turi eiti laidas iki rozetės, kad norint ją įjungt reikia patamsyje ant laido ieškoti jungiklio?

Lempelė stacionari, jos pajungimo laidai sienoje. Jungtukas yra lengvai randamas net ir tamsoje. Lygiai toks pats vaizdas ir kitoje lovos pusėje. Jei pastebėjote – jungiklis dvigubas. Iš tikrųjų tai ne jungiklis, o perjungiklis. Vienas mygtukas junginėja naktinę lempelę, o kitas – pagrindinį apšvietimą. Tai reiškia, kad pagrindinis apšvietimas junginėjamas iš 3 vietų: abiejose lovos pusėse ir prie durų.

Informacijos šaltinis: manonamaimanotvirtove.simplesite.com

Svarbu: elektros darbai gali būti pavojingi! Atliekant bet kokius elektros darbus be galo svarbu laikytis visų saugumo priemonių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.