Skaitytojo patirtis: apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos

 (5)
Kad galimybė įjungti šviesą daugiau nei iš vienos kambario vietos yra labai patogu - niekam nekils abejonių. Tačiau kaip tai padaryt? Pabandysiu paaiškint paprastai.
© Shutterstock

Yra keletas raktinių žodžių, kurių reikšmę reikia žinoti prieš pradedant: fazė, nulis, perjungiklis, kryžminis perjungiklis.

Fazė ir nulis. Tai yra 2 laidai, kurie ateina į bet kurią rozetę ar lemputę. Fazė yra tas laidas, prie kurio prilietus indikatorinį atsuktuvą šviečia. Kitas laidas yra nulis. Dar būna ir įžeminimas, bet senuose daugiabučiuose tokio seniau nebūdavo. Įjungiant ir išjungiant apšvietimą jungikliu yra atjunginėjama fazė, čia tuo atveju, jei elektros instaliacija padaryta teisingai.

Perjungiklis išoriškai niekuo nesiskiria nuo paprasto jungiklio. Jis šiek tiek kitaip veikia ir yra pajungiamas 3 laidais. Jis yra naudojamas, kai reikia junginėti apšvietimą iš 2 vietų.

Kryžminis perjungiklis taipogi išoriškai nesiskiria nuo paprasto jungiklio. Jis naudojamas, kai apšvietimą reikia junginėti iš daugiau nei 2 vietų.

Paruošiau dvi schemas, kurios vaizduoja, kaip yra pajungiamas apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos.

Iš 2 vietų. Iš esmės viskas elementaru: į vieną perjungiklį ateina fazinis laidas iš skydelio (paskirstymo dėžutės), iš kito perjungiklio laidas eina į lemputę. Tarp savęs abu perjungikliai sujungti dvigysliu laidu.

Iš 3 vietų. Nuo pajungimo iš dviejų vietų skiriasi tuo, kad tarp perjungiklių įjungiamas kryžminis perjungiklis.

Pastaba. Paminėsiu, kad perjungikliai būna viengubi ir dvigubi. Dvigubame perjungiklyje nebūtina abu naudoti kaip perjungiklius, t.y. vieną galima naudoti kaip perjungiklį, o kitą kaip paprastą jungiklį. Kryžminiai perjungikliai būna tik viengubi (bent jau man kitokių neteko matyti), atkreipkite dėmesį į tai vedžiodami laidus.

Kur galima panaudoti apšvietimą jungiamą iš daugiau nei vienos vietos? Jis puikiai tinka:

- laiptinėje, koridoriuje;

- miegamajame (prie lovos ir prie durų);

- pereinamame kambaryje (gal kai kam toks apšvietimas šiame kambaryje atrodys beprasmiškas, bet iš patirties galiu teigti, kad tai yra patogu).

Dabar papasakosiu kaip įsirengti apšvietimo jungimą iš dviejų vietų, kai elektros instaliacija jau padaryta ir nudažytos sienos.

Kaip pavyzdį imkim miegamąjį, kuriame gali būti tiesiog pamiršta pravesti reikiamus laidus, kad nereikėtų lipti iš lovos ir eiti iki pat durų išjungti šviesos. Įrengimas nėra labai paprastas ir toks būdas tiks ne visiems (viskas priklauso nuo to, kur įmontuotas jungtukas). Dažniausia šviesos jungtukas būna šalia durų.

Visų pirma, atjungiam elektrą. Numontuojam durų apvadą, kuris yra toje pusėje kur jungtukas. Tarp durų staktos ir sienos ilgu grąžtu į sieną gręžiam skylę iki jungtuko dėžutės. Jei pavyko - didžioji dalis darbo padaryta. Kišam per išgręžtą skylę 3 gyslų kabelį į jungtuko dėžutę. Kitą kabelio galą vedam po durų apvadu, po plintusais iki vietos, kur dėsite perjungiklį. Kad labai negadint vaizdo, papildomą perjungiklį galima naudoti virštinkinį (tą, kuriam nereikia į sieną įmontuot dėžutės), pritvirtinti šalia plintuso (kad nereiktų ant sienos viršaus klot laidų). Nuleist ranką iš lovos iki grindų bus kur kas patogiau, nei eit iki durų. Pajungimo schema schemoje žemiau.

Naktinis šviestuvas miegamajame

Kas pasakė, kad naktinė lempelė turi būti pakabinta ant sienos (arba pastatyta ant spintelės), kad nuo jos turi eiti laidas iki rozetės, kad norint ją įjungt reikia patamsyje ant laido ieškoti jungiklio?

Lempelė stacionari, jos pajungimo laidai sienoje. Jungtukas yra lengvai randamas net ir tamsoje. Lygiai toks pats vaizdas ir kitoje lovos pusėje. Jei pastebėjote – jungiklis dvigubas. Iš tikrųjų tai ne jungiklis, o perjungiklis. Vienas mygtukas junginėja naktinę lempelę, o kitas – pagrindinį apšvietimą. Tai reiškia, kad pagrindinis apšvietimas junginėjamas iš 3 vietų: abiejose lovos pusėse ir prie durų.

Informacijos šaltinis: manonamaimanotvirtove.simplesite.com

Svarbu: elektros darbai gali būti pavojingi! Atliekant bet kokius elektros darbus be galo svarbu laikytis visų saugumo priemonių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.