Pigus būdas, kaip paruošti spygliuočių sodinukus žiemojimui

Tais pačiais metais pasodinti spygliuočiai nespėja pakankamai išvystyti šaknų sistemos ir įsitvirtinti, todėl, kad saugiau peržiemotų, reikia jiems padėti. Geriausias laikas darbui – kuomet oras yra sausas, prieš pačias pirmas šalnas.
Pigus būdas, kaip paruošti spygliuočių sodinukus žiemojimui
© Autoriaus nuotr.

Jaunus sodinukus apsaugoti galima keliais būdais.

1. Pirmasis, pats paprasčiausias – nusipirkti jau paruoštą konstrukciją.

Šią apsaugą lengva ir paprasta naudoti, nereikės jokių papildomų medžiagų. Pasirinkimas parduotuvėse tikrai nemažas, galite išsirinkti reikiamą dydį ir formą.

Šios konstrukcijos karkasas sudarytas iš plastmasinių ar metalinių vamzdelių, bambukinių strypelių, o apsauginė medžiaga – pralaidi orui ir apsauganti augalą nuo drėgmės.

2. Antrasis būdas: pasigaminti karkasą ir aptraukti pirkta apsaugine medžiaga. Šis būdas yra pigesnis, nes mokėsime tik už medžiagą. Karkasą galima pasigaminti iš storos vielos ar vytelių. Strypelius smeikite į žemę ir kryžiuokite virš augalo.

Tuomet sintetine medžiaga aptraukite karkasą, pritvirtinkite sąvaržėlėmis.

3. Trečiasis būdas – naudojant medines atramas.

Pasiruoškite keturias medines atramas. Jų ilgis turi būti dukart didesnis, negu dengiamo augalo aukštis. Atramos po dvi sujungiamos (geriausia prikalti vieną prie kitos vinuku) skriestuvo principu, sukryžiuojamos. Tvirtai įsmeikite atramas į žemę. Kaip minėta, geriausia šiuos darbus atlikti prieš šalnas, kol žemė dar nesušalusi.

Kai tik prasidės ryškesnės šalnos, šią konstrukciją aptraukite storu audiniu (pavyzdžiui, senu maišu), apačią pritvirtinkite smeigtukais ar tiesiog prispauskite akmenukais.

4. Dengiame eglišakiais.

Prisirinkite reikiamą kiekį eglišakių.

Beje, šis būdas naudingas dar ir tuo, jog puikiai apsaugos sodinuką nuo alkanų graužikų. Tarp spyglių susidarę oro tarpai sudarys puikią ventiliaciją, bus mažesnis temperatūros skirtumas. Atidžiai apžiūrėkite eglišakius – jie negali būti pažeisti kokios nors ligos, nes taip perduosite užkratą ir sodinukui.

Iš pradžių karkasą denkite ilgesniais eglišakiais, juos surišdami viršuje. Vėliau panaudokite ir trumpesnius, sudarydami ištisą gaubtą.

Galiausiai sumeistrausite puikią užuovėją sodinukui nuo žiemos šalčio bei apledėjimo.

Dar vienas eglišakių privalumas – jie nepūna ir juose nesiveisia pavojingi mikroorganizmai.
Taip pat visuomet labai svarbu apsaugoti sodinuko šaknų sistemą. Mulčiuokite žemę aplink sodinuką maždaug 5 cm. storio sluoksniu. Šaknų pridengimui puikiai tinka žemės ir lapų mišinys. Toks mišinys pavasarį perpūva ir tampa papildomu medžiagų šaltiniu.

Jei sodinukai yra vazonėliuose, įkaskite juos į gruntą arba pridenkite vazonėlius iki pusės pjuvenomis.

Viršutinę augalo dalį pridenkite bet kuriuo aukščiau aprašytu metodu.

Kad ir kokį būdą pasirinktumėte, atminkite, jog orą po dangalu pradėti vėdinti reikia pirmiems pavasariniams saulės spinduliams nutirpinus sniegą aplink sodinuką. Iš pradžių atidenkite šiaurinę pusę, o atitirpus žemei nuimkite visa gaubtą.

Apdengti sodinukus žiemai – tai tik vienas iš būdų, kad augalai saugiai peržiemotų. Reikia įvertinti ir kitus faktorius – apdairus sodininkas apgalvos ir augalo paruošimą, sodinimo būdą, laistymą ir tręšimą.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.