Pigus būdas, kaip paruošti spygliuočių sodinukus žiemojimui

Tais pačiais metais pasodinti spygliuočiai nespėja pakankamai išvystyti šaknų sistemos ir įsitvirtinti, todėl, kad saugiau peržiemotų, reikia jiems padėti. Geriausias laikas darbui – kuomet oras yra sausas, prieš pačias pirmas šalnas.
Pigus būdas, kaip paruošti spygliuočių sodinukus žiemojimui
© Autoriaus nuotr.

Jaunus sodinukus apsaugoti galima keliais būdais.

1. Pirmasis, pats paprasčiausias – nusipirkti jau paruoštą konstrukciją.

Šią apsaugą lengva ir paprasta naudoti, nereikės jokių papildomų medžiagų. Pasirinkimas parduotuvėse tikrai nemažas, galite išsirinkti reikiamą dydį ir formą.

Šios konstrukcijos karkasas sudarytas iš plastmasinių ar metalinių vamzdelių, bambukinių strypelių, o apsauginė medžiaga – pralaidi orui ir apsauganti augalą nuo drėgmės.

2. Antrasis būdas: pasigaminti karkasą ir aptraukti pirkta apsaugine medžiaga. Šis būdas yra pigesnis, nes mokėsime tik už medžiagą. Karkasą galima pasigaminti iš storos vielos ar vytelių. Strypelius smeikite į žemę ir kryžiuokite virš augalo.

Tuomet sintetine medžiaga aptraukite karkasą, pritvirtinkite sąvaržėlėmis.

3. Trečiasis būdas – naudojant medines atramas.

Pasiruoškite keturias medines atramas. Jų ilgis turi būti dukart didesnis, negu dengiamo augalo aukštis. Atramos po dvi sujungiamos (geriausia prikalti vieną prie kitos vinuku) skriestuvo principu, sukryžiuojamos. Tvirtai įsmeikite atramas į žemę. Kaip minėta, geriausia šiuos darbus atlikti prieš šalnas, kol žemė dar nesušalusi.

Kai tik prasidės ryškesnės šalnos, šią konstrukciją aptraukite storu audiniu (pavyzdžiui, senu maišu), apačią pritvirtinkite smeigtukais ar tiesiog prispauskite akmenukais.

4. Dengiame eglišakiais.

Prisirinkite reikiamą kiekį eglišakių.

Beje, šis būdas naudingas dar ir tuo, jog puikiai apsaugos sodinuką nuo alkanų graužikų. Tarp spyglių susidarę oro tarpai sudarys puikią ventiliaciją, bus mažesnis temperatūros skirtumas. Atidžiai apžiūrėkite eglišakius – jie negali būti pažeisti kokios nors ligos, nes taip perduosite užkratą ir sodinukui.

Iš pradžių karkasą denkite ilgesniais eglišakiais, juos surišdami viršuje. Vėliau panaudokite ir trumpesnius, sudarydami ištisą gaubtą.

Galiausiai sumeistrausite puikią užuovėją sodinukui nuo žiemos šalčio bei apledėjimo.

Dar vienas eglišakių privalumas – jie nepūna ir juose nesiveisia pavojingi mikroorganizmai.
Taip pat visuomet labai svarbu apsaugoti sodinuko šaknų sistemą. Mulčiuokite žemę aplink sodinuką maždaug 5 cm. storio sluoksniu. Šaknų pridengimui puikiai tinka žemės ir lapų mišinys. Toks mišinys pavasarį perpūva ir tampa papildomu medžiagų šaltiniu.

Jei sodinukai yra vazonėliuose, įkaskite juos į gruntą arba pridenkite vazonėlius iki pusės pjuvenomis.

Viršutinę augalo dalį pridenkite bet kuriuo aukščiau aprašytu metodu.

Kad ir kokį būdą pasirinktumėte, atminkite, jog orą po dangalu pradėti vėdinti reikia pirmiems pavasariniams saulės spinduliams nutirpinus sniegą aplink sodinuką. Iš pradžių atidenkite šiaurinę pusę, o atitirpus žemei nuimkite visa gaubtą.

Apdengti sodinukus žiemai – tai tik vienas iš būdų, kad augalai saugiai peržiemotų. Reikia įvertinti ir kitus faktorius – apdairus sodininkas apgalvos ir augalo paruošimą, sodinimo būdą, laistymą ir tręšimą.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

5 mobilios programėlės, kurios pravers mėgstantiems meistrauti

Šiandien išmanųjį telefoną turi kone kiekvienas, o tai reiškia, kad atsakymai į staiga iškilusius klausimus dažnai guli tiesiai kišenėje. Kadangi mobilios programėlės gali palengvinti įvairias užduotis, parinkome tokias, kurios pravers mėgstantiems meistrauti.

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.