Patarimai kabinantiems lentynas ir paveikslus

 (1)
Turbūt kiekvienam teko pabuvoti tokios scenos dalyviu: pritvirtinate lentyną ir atsitraukiate pasigrožėti savo sunkaus triūso vaisiais, o lentyna ne tik pritvirtinta, švelniai tariant, kreivokai, tačiau dar, panašu, netrukus pralaimės kovą traukos jėgai ir su visu tinku grius žemyn… Apie tai, kad ant jos būtų galima kažką padėti, nėra net minties.
Patarimai kabinantiems lentynas ir paveikslus
© Shutterstock nuotr.

Kad tai nepasikartotų, reikia šiek tiek žinių. Tvirtinimas į sieną nėra tik plaktuko ir vinutės reikalas. Labai retai, kabinant ypatingai lengvus daiktus, šito pakanka. Daug dažniau reikia didesnio pasiruošimo – tiek įrankių, tiek medžiagų, tiek žinių apie sienos sandarą.

Visų pirma išsiaiškinkite, kokia sienos konstrukcija: vienasluoksnė mūro siena (be termoizoliacinės medžiagos); dvisluoksnis mūras (apšiltinta termoizoliacine medžiaga) ar net trisluoksnis mūras (tarp laikančiojo ir apdailinio mūro dedama termoizoliacinė medžiaga). Jei siena dengta gipso kartonu, kad lentyna tvirtai laikytųsi, teks naudoti mūrvines su sriegiu, kurios turi būti pakankamai ilgos, kad pasiektų betoninę sieną. Įgręždami į betoną užsitikrinsite tvirtumą ir stabilumą, lentyna laikysis tvirtai, gipso kartonas neįskils. Atsuktuvu padarykite skylę gipskartonyje, įkiškite mūrvinę ir prisukite. O profiliuotoje sienoje tvirtinkite prie metalinio profilio sienoje – stuksendami greitai atrasite, kur jis yra.

Kad pritvirtintumėte tiesiai, naudokite gulsčiuką. Taip pat visuomet paranku turėti pagalbininką, kuris galėtų palaikyti lentyną ar pažymėti gręžimo vietas. Ir pradžių pažymėkite lentynos viršutinius kampus. Tuomet išmatuokite, kur lentynoje ar paveiksle yra užkabinimo vietos. Pažymėkite ant sienos – štai ir žinote, kur gręžti.

Paprasta gudrybė – jei norite įsitikinti, ar tikrai paveikslas kabos ten, kur jam pati geriausia kambario vieta, priklijuokite ten popieriaus lapą. Taip elgiamasi ir paveikslų galerijose, ieškant tam tikram paveikslui tinkamiausios vietos. Galėsite iš visų kambario kampelių įvertinti, kaip atrodys ar matysis paveikslas. Jei kabinate paveikslų seriją, naudokite lazerinį gulsčiuką – ir visi paveikslai kabos tikrai lygiai.

Beje, visuomet turėkite omeny, jog sienose gali būti išvedžiota elektros instaliacija. Jei nežinote tiksliai, kur išvedžioti laidai, naudokite specialų ieškiklį. Būtinai išjunkite elektrą. Didžiausia tikimybė pažeisti elektros intaliaciją – gręžiant į sieną tiesiai virš arba žemiau elektros lizdo arba šviesos jungiklio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.