Patarimai kabinantiems lentynas ir paveikslus

 (1)
Turbūt kiekvienam teko pabuvoti tokios scenos dalyviu: pritvirtinate lentyną ir atsitraukiate pasigrožėti savo sunkaus triūso vaisiais, o lentyna ne tik pritvirtinta, švelniai tariant, kreivokai, tačiau dar, panašu, netrukus pralaimės kovą traukos jėgai ir su visu tinku grius žemyn… Apie tai, kad ant jos būtų galima kažką padėti, nėra net minties.
Patarimai kabinantiems lentynas ir paveikslus
© Shutterstock nuotr.

Kad tai nepasikartotų, reikia šiek tiek žinių. Tvirtinimas į sieną nėra tik plaktuko ir vinutės reikalas. Labai retai, kabinant ypatingai lengvus daiktus, šito pakanka. Daug dažniau reikia didesnio pasiruošimo – tiek įrankių, tiek medžiagų, tiek žinių apie sienos sandarą.

Visų pirma išsiaiškinkite, kokia sienos konstrukcija: vienasluoksnė mūro siena (be termoizoliacinės medžiagos); dvisluoksnis mūras (apšiltinta termoizoliacine medžiaga) ar net trisluoksnis mūras (tarp laikančiojo ir apdailinio mūro dedama termoizoliacinė medžiaga). Jei siena dengta gipso kartonu, kad lentyna tvirtai laikytųsi, teks naudoti mūrvines su sriegiu, kurios turi būti pakankamai ilgos, kad pasiektų betoninę sieną. Įgręždami į betoną užsitikrinsite tvirtumą ir stabilumą, lentyna laikysis tvirtai, gipso kartonas neįskils. Atsuktuvu padarykite skylę gipskartonyje, įkiškite mūrvinę ir prisukite. O profiliuotoje sienoje tvirtinkite prie metalinio profilio sienoje – stuksendami greitai atrasite, kur jis yra.

Kad pritvirtintumėte tiesiai, naudokite gulsčiuką. Taip pat visuomet paranku turėti pagalbininką, kuris galėtų palaikyti lentyną ar pažymėti gręžimo vietas. Ir pradžių pažymėkite lentynos viršutinius kampus. Tuomet išmatuokite, kur lentynoje ar paveiksle yra užkabinimo vietos. Pažymėkite ant sienos – štai ir žinote, kur gręžti.

Paprasta gudrybė – jei norite įsitikinti, ar tikrai paveikslas kabos ten, kur jam pati geriausia kambario vieta, priklijuokite ten popieriaus lapą. Taip elgiamasi ir paveikslų galerijose, ieškant tam tikram paveikslui tinkamiausios vietos. Galėsite iš visų kambario kampelių įvertinti, kaip atrodys ar matysis paveikslas. Jei kabinate paveikslų seriją, naudokite lazerinį gulsčiuką – ir visi paveikslai kabos tikrai lygiai.

Beje, visuomet turėkite omeny, jog sienose gali būti išvedžiota elektros instaliacija. Jei nežinote tiksliai, kur išvedžioti laidai, naudokite specialų ieškiklį. Būtinai išjunkite elektrą. Didžiausia tikimybė pažeisti elektros intaliaciją – gręžiant į sieną tiesiai virš arba žemiau elektros lizdo arba šviesos jungiklio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.