Pasidarykite staliuką iš nereikalingų durų

 (4)
Kartais namų renovacijos projektai gali suteikti galimybę iš nereikalingo „šlamšto“ pasidaryti kažką naudingo. Senų pastatų durys, nekeistos kelis dešimtmečius praranda savo tiesiogines savybes, be to, jas nukonkuruoja nauji durų sprendimai. Tačiau tai nereiškia, kad duris reikėtų sukapoti, sudeginti ar išmesti. Nuimkite jas nuo vyrių ir gerai apžiūrėkite - gal tai taps jūsų nauju stalviršiu?
Pasidarykite staliuką iš nereikalingų durų
© Shutterstock nuotr.

1 žingsnis: apmąstykite dizainą

Savaime suprantama, kad tokį sprendimą iš durų daryti staliuką lemia daugiausiai estetika - juk jei kreiptumėte dėmesį tik į funkcionalumą išsipjautumėte jį iš lygios plokštės ar nusipirktumėte jau pagamintą stalą. Durys gali būti net ir labai dekoratyvios, turėti stiklą, tačiau tai nėra kliūtis paversti jas funkcionalesniu paviršiumi. Jūsų sukurtas dizainas priklausys nuo jūsų skonio ir turimų durų, tačiau nebijokite į viską pažvelgti kūrybingai. Nepamirškite, kad keičiant daiktų paskirtį, reikia pabrėžti išgelbėtojo nuo šiukšlyno daikto pobūdį ir jam būdingas savybes.

2 žingsnis: supjaustykite duris
Čia reikės skirti šiek tiek laiko skaičiavimams. Šiek tiek kantrybės ir planavimo jums padės sukurti tokį produktą, kuriuo galėsite didžiuotis. Apgalvokite, kokio aukščio ir pločio stalo norite, kokias savybes norite pabrėžti, tada pamėginkite tai suderinti su turimų durų matmenimis ir konstrukcija. Duris galite ir patrumpinti, o likusią medieną panaudoti stalo šonams. 

3 žingsnis: paruoškite detales
Pradėjus pjauti itin senas duris, jos gali subyrėti. Jei tai vyksta dėl to, kad jos yra visos sutrūnijusios arba pažeistos termitų, teks ieškotis naujų nereikalingų durų. Jei durys tik šiek tiek ir tinkamoje vietoje pažeistos puvėsio, galite jį nušveisti arba nulaužti. Tai net suteiks žavesio jūsų naujam baldui. Net gi jei dalys atrodo šiek tiek išklibusios ar palaidos, tikėtina, kad jos vis tiek yra geros formos. Šiuo atveju teks sutvirtinti pjovimo metu išlaisvėjusias dalis. Pasinaudokite profesionaliais medžio klijais ir suklijuokite dalis.

4 žingsnis: surinkite stalviršį

Kai pasiruošite surinkti stalo sudedamąsias dalis, sutvirtinti jas galėsite begale būdų. Jei stalviršiui jungsite dvi duris, geriausias ir greičiausias būdas jas sujungti –  išgręžti atitinkamas skyles susijungiančioje kiekvienos plokštės pusėje ir sujungti jas su medžio klijais pateptais kaiščiais. Klijais patepkite visus kaiščius ir susijungiančius paviršius, tada suspauskite dalis kartu tol, kol klijai išdžius. Nepamirškite nuvalyti klijų perteklių dabar, kad vėliau nuo paviršiaus nereikėtų skusti ir švitriniu popieriumi šveisti išdžiuvusių klijų.Jei stalas yra iš tiesų labai gražus, tačiau turi mažiau plokštumų nei norėtumėte, apsvarstykite jo dengimą stiklu - jis išryškins detales ir tarnaus kaip lygus paviršius.

5 žingsnis: pritvirtinkite stalviršį prie kojų

Tvirtinant stalviršį ir šonines atramas prie kojų, galima naudoti medžio klijus ir įleidžiamus medsraigčius. Tai padaryti jums padės grąžtas. Išgręžkite skyles tokioje vietoje, kad medsraigčiai pritvirtintų stalviršį, tačiau neišlįstų per jį ir ne per stipriai spaustų suklijuotas siūles.

6 žingsnis: užbaigimas
Kaip atrodys galutinis variantas, priklauso tik nuo jūsų vaizduotės. Jeigu jungėte staliuką iš skirtingų durų, galite jį nudažyti viena spalva arba atvirkščiai, pabrėžti jų skirtumus. Vietas, kur buvo pritvirtinti vyriai, galite palikti nedažytas ir nenušveistas, nes taip stalas atrodo unikaliai. Galima apskritai palikti net vyrius, kad suteikiant stalui išskirtinumo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: grindys iš 2 500 mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.