Pasidarykite staliuką iš nereikalingų durų

 (4)
Kartais namų renovacijos projektai gali suteikti galimybę iš nereikalingo „šlamšto“ pasidaryti kažką naudingo. Senų pastatų durys, nekeistos kelis dešimtmečius praranda savo tiesiogines savybes, be to, jas nukonkuruoja nauji durų sprendimai. Tačiau tai nereiškia, kad duris reikėtų sukapoti, sudeginti ar išmesti. Nuimkite jas nuo vyrių ir gerai apžiūrėkite - gal tai taps jūsų nauju stalviršiu?
Pasidarykite staliuką iš nereikalingų durų
© Shutterstock nuotr.

1 žingsnis: apmąstykite dizainą

Savaime suprantama, kad tokį sprendimą iš durų daryti staliuką lemia daugiausiai estetika - juk jei kreiptumėte dėmesį tik į funkcionalumą išsipjautumėte jį iš lygios plokštės ar nusipirktumėte jau pagamintą stalą. Durys gali būti net ir labai dekoratyvios, turėti stiklą, tačiau tai nėra kliūtis paversti jas funkcionalesniu paviršiumi. Jūsų sukurtas dizainas priklausys nuo jūsų skonio ir turimų durų, tačiau nebijokite į viską pažvelgti kūrybingai. Nepamirškite, kad keičiant daiktų paskirtį, reikia pabrėžti išgelbėtojo nuo šiukšlyno daikto pobūdį ir jam būdingas savybes.

2 žingsnis: supjaustykite duris
Čia reikės skirti šiek tiek laiko skaičiavimams. Šiek tiek kantrybės ir planavimo jums padės sukurti tokį produktą, kuriuo galėsite didžiuotis. Apgalvokite, kokio aukščio ir pločio stalo norite, kokias savybes norite pabrėžti, tada pamėginkite tai suderinti su turimų durų matmenimis ir konstrukcija. Duris galite ir patrumpinti, o likusią medieną panaudoti stalo šonams. 

3 žingsnis: paruoškite detales
Pradėjus pjauti itin senas duris, jos gali subyrėti. Jei tai vyksta dėl to, kad jos yra visos sutrūnijusios arba pažeistos termitų, teks ieškotis naujų nereikalingų durų. Jei durys tik šiek tiek ir tinkamoje vietoje pažeistos puvėsio, galite jį nušveisti arba nulaužti. Tai net suteiks žavesio jūsų naujam baldui. Net gi jei dalys atrodo šiek tiek išklibusios ar palaidos, tikėtina, kad jos vis tiek yra geros formos. Šiuo atveju teks sutvirtinti pjovimo metu išlaisvėjusias dalis. Pasinaudokite profesionaliais medžio klijais ir suklijuokite dalis.

4 žingsnis: surinkite stalviršį

Kai pasiruošite surinkti stalo sudedamąsias dalis, sutvirtinti jas galėsite begale būdų. Jei stalviršiui jungsite dvi duris, geriausias ir greičiausias būdas jas sujungti –  išgręžti atitinkamas skyles susijungiančioje kiekvienos plokštės pusėje ir sujungti jas su medžio klijais pateptais kaiščiais. Klijais patepkite visus kaiščius ir susijungiančius paviršius, tada suspauskite dalis kartu tol, kol klijai išdžius. Nepamirškite nuvalyti klijų perteklių dabar, kad vėliau nuo paviršiaus nereikėtų skusti ir švitriniu popieriumi šveisti išdžiuvusių klijų.Jei stalas yra iš tiesų labai gražus, tačiau turi mažiau plokštumų nei norėtumėte, apsvarstykite jo dengimą stiklu - jis išryškins detales ir tarnaus kaip lygus paviršius.

5 žingsnis: pritvirtinkite stalviršį prie kojų

Tvirtinant stalviršį ir šonines atramas prie kojų, galima naudoti medžio klijus ir įleidžiamus medsraigčius. Tai padaryti jums padės grąžtas. Išgręžkite skyles tokioje vietoje, kad medsraigčiai pritvirtintų stalviršį, tačiau neišlįstų per jį ir ne per stipriai spaustų suklijuotas siūles.

6 žingsnis: užbaigimas
Kaip atrodys galutinis variantas, priklauso tik nuo jūsų vaizduotės. Jeigu jungėte staliuką iš skirtingų durų, galite jį nudažyti viena spalva arba atvirkščiai, pabrėžti jų skirtumus. Vietas, kur buvo pritvirtinti vyriai, galite palikti nedažytas ir nenušveistas, nes taip stalas atrodo unikaliai. Galima apskritai palikti net vyrius, kad suteikiant stalui išskirtinumo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.