Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere

 (11)
Ateina laikas, kai reikia keisti santechniką. Seną ketaus vonią galima išmesti arba už centus atiduoti į metalo laužą. Tačiau taip pat galima įdėti visai nedaug pastangų ir prikelti ją visiškai naujam gyvenimui, o save nudžiuginti labai reikalingu ir gerą nuotaiką kuriančiu daiktu.
© Shutterstock

Šiandien papasakosime apie penkis alternatyvius senos vonios panaudojimo variantus. Kai kurios idėjos gali užimti kvapą!

Dirbtinis vandens telkinys

Sena vonia gali tapti kraštovaizdžio dizaino akcentu, taip pat puikia vieta poilsiui. Norėdami sukurti idealų nedidelį vonios telkinuką, turėtumėte nepamiršti keleto dalykų. Pirma, visos angos turi būti hermetiškai uždarytos. Antra, vonią būtina įkasti į gruntą žemiau jo lygio ir jos kraštus uždengti akmenimis ar kitais dekoro elementais – taip atrodys estetiškiau.

Kad bėgant laikui vandens telkinys nevirstų pelke, pripildykite jį vandens iš natūralaus telkinio ar upės – jame jau gyvena būtini mikroorganizmai. Į tokį nedidelį tvenkinuką galima netgi žuvų įleisti.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Baldai

Ketaus, plieno ar akrilo vonią labai lengva paversti namų ar sodo baldu. Juk grakštūs išlinkimai taip primena sofų ir krėslų linkius. Svarbiausia šiame reikale – mokėjimas dirbti su pjovimo įrankiais. Pavyzdžiui, norint pasidaryti sofutę, reikia nupjauti vieną vonios sieną, o jeigu norite pasidaryti du krėslus, teks vonią perpjauti pusiau.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Dizaino sprendimas gali būti pats įvairiausias. Vonią galima nudažyti, apklijuoti mozaika ar plytelių likučiais, maišiniu audiniu. Atsisėdimui iš porolono ir dekoratyvinio audinio pasisiūkite čiužinuką. Išeis labai stilingas baldas, į kurį žiūrint sunku suprasti, iš ko jis pagamintas.

Talpa laistymui

Jeigu žavitės sodininkyste, ši idėja kaip tik jums. Sena vonia puikiausiai tinka vandens laikymui – juk chloruotas vanduo iš vandentiekio augalams nėra pats geriausias. Tik štai rūdijanti ir purvina vonia tam netinka, ją reikia nudažyti, dar geriau – paversti mašinyte ar gyvūnu.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Klomba

Nėra nieko lengviau ir pigiau, kaip iš nereikalingos vonios padaryti klombą. Tiesiog nudažykite vonią ir pasodinkite patinkančius augalus. Kad gėlės vonioje jaustųsi gerai, jos dugne padarykite kelias skyles – per jas išbėgs vandens perteklius. Pripilkite ant dugno drenažo, ant viršaus – kompostą, ant jo – dirvožemio sluoksnį. Vietoj komposto galima naudoti nupjautą žolę, sugrėbtus lapus, daržovių lapus ir bulvienojus, šiaudus.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Tokia klomba gali atlikti ir šiltnamio vaidmenį. Tiesiog gegužės mėnesį paberkite į vonioje esančią žemę, pavyzdžiui, agurkų sėklų, ir užklokite agroplėve. Nustebsite, koks puikus derlius išaugs šiame mini-šiltnamyje.

Baseinas vaikams

Pripučiami baseinai vaikams yra labai nepraktiški. Juos sunku plauti, jie greitai suplyšta. Sena ketaus ar akrilo vonia šiuo atveju yra tikras lobis. Paruošti vonią reikia lygiai taip pat, kaip ir vandens telkinio atveju, tik po vandens ištekėjimo anga reikia pagilinti ir ten pripilti drenažo arba įrengti talpą be dugno. Tai leis išpilti purviną vandenį, jo nereiks išsemti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.