Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere

 (11)
Ateina laikas, kai reikia keisti santechniką. Seną ketaus vonią galima išmesti arba už centus atiduoti į metalo laužą. Tačiau taip pat galima įdėti visai nedaug pastangų ir prikelti ją visiškai naujam gyvenimui, o save nudžiuginti labai reikalingu ir gerą nuotaiką kuriančiu daiktu.
© Shutterstock

Šiandien papasakosime apie penkis alternatyvius senos vonios panaudojimo variantus. Kai kurios idėjos gali užimti kvapą!

Dirbtinis vandens telkinys

Sena vonia gali tapti kraštovaizdžio dizaino akcentu, taip pat puikia vieta poilsiui. Norėdami sukurti idealų nedidelį vonios telkinuką, turėtumėte nepamiršti keleto dalykų. Pirma, visos angos turi būti hermetiškai uždarytos. Antra, vonią būtina įkasti į gruntą žemiau jo lygio ir jos kraštus uždengti akmenimis ar kitais dekoro elementais – taip atrodys estetiškiau.

Kad bėgant laikui vandens telkinys nevirstų pelke, pripildykite jį vandens iš natūralaus telkinio ar upės – jame jau gyvena būtini mikroorganizmai. Į tokį nedidelį tvenkinuką galima netgi žuvų įleisti.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Baldai

Ketaus, plieno ar akrilo vonią labai lengva paversti namų ar sodo baldu. Juk grakštūs išlinkimai taip primena sofų ir krėslų linkius. Svarbiausia šiame reikale – mokėjimas dirbti su pjovimo įrankiais. Pavyzdžiui, norint pasidaryti sofutę, reikia nupjauti vieną vonios sieną, o jeigu norite pasidaryti du krėslus, teks vonią perpjauti pusiau.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Dizaino sprendimas gali būti pats įvairiausias. Vonią galima nudažyti, apklijuoti mozaika ar plytelių likučiais, maišiniu audiniu. Atsisėdimui iš porolono ir dekoratyvinio audinio pasisiūkite čiužinuką. Išeis labai stilingas baldas, į kurį žiūrint sunku suprasti, iš ko jis pagamintas.

Talpa laistymui

Jeigu žavitės sodininkyste, ši idėja kaip tik jums. Sena vonia puikiausiai tinka vandens laikymui – juk chloruotas vanduo iš vandentiekio augalams nėra pats geriausias. Tik štai rūdijanti ir purvina vonia tam netinka, ją reikia nudažyti, dar geriau – paversti mašinyte ar gyvūnu.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Klomba

Nėra nieko lengviau ir pigiau, kaip iš nereikalingos vonios padaryti klombą. Tiesiog nudažykite vonią ir pasodinkite patinkančius augalus. Kad gėlės vonioje jaustųsi gerai, jos dugne padarykite kelias skyles – per jas išbėgs vandens perteklius. Pripilkite ant dugno drenažo, ant viršaus – kompostą, ant jo – dirvožemio sluoksnį. Vietoj komposto galima naudoti nupjautą žolę, sugrėbtus lapus, daržovių lapus ir bulvienojus, šiaudus.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Tokia klomba gali atlikti ir šiltnamio vaidmenį. Tiesiog gegužės mėnesį paberkite į vonioje esančią žemę, pavyzdžiui, agurkų sėklų, ir užklokite agroplėve. Nustebsite, koks puikus derlius išaugs šiame mini-šiltnamyje.

Baseinas vaikams

Pripučiami baseinai vaikams yra labai nepraktiški. Juos sunku plauti, jie greitai suplyšta. Sena ketaus ar akrilo vonia šiuo atveju yra tikras lobis. Paruošti vonią reikia lygiai taip pat, kaip ir vandens telkinio atveju, tik po vandens ištekėjimo anga reikia pagilinti ir ten pripilti drenažo arba įrengti talpą be dugno. Tai leis išpilti purviną vandenį, jo nereiks išsemti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.