Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere

 (11)
Ateina laikas, kai reikia keisti santechniką. Seną ketaus vonią galima išmesti arba už centus atiduoti į metalo laužą. Tačiau taip pat galima įdėti visai nedaug pastangų ir prikelti ją visiškai naujam gyvenimui, o save nudžiuginti labai reikalingu ir gerą nuotaiką kuriančiu daiktu.
© Shutterstock

Šiandien papasakosime apie penkis alternatyvius senos vonios panaudojimo variantus. Kai kurios idėjos gali užimti kvapą!

Dirbtinis vandens telkinys

Sena vonia gali tapti kraštovaizdžio dizaino akcentu, taip pat puikia vieta poilsiui. Norėdami sukurti idealų nedidelį vonios telkinuką, turėtumėte nepamiršti keleto dalykų. Pirma, visos angos turi būti hermetiškai uždarytos. Antra, vonią būtina įkasti į gruntą žemiau jo lygio ir jos kraštus uždengti akmenimis ar kitais dekoro elementais – taip atrodys estetiškiau.

Kad bėgant laikui vandens telkinys nevirstų pelke, pripildykite jį vandens iš natūralaus telkinio ar upės – jame jau gyvena būtini mikroorganizmai. Į tokį nedidelį tvenkinuką galima netgi žuvų įleisti.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Baldai

Ketaus, plieno ar akrilo vonią labai lengva paversti namų ar sodo baldu. Juk grakštūs išlinkimai taip primena sofų ir krėslų linkius. Svarbiausia šiame reikale – mokėjimas dirbti su pjovimo įrankiais. Pavyzdžiui, norint pasidaryti sofutę, reikia nupjauti vieną vonios sieną, o jeigu norite pasidaryti du krėslus, teks vonią perpjauti pusiau.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Dizaino sprendimas gali būti pats įvairiausias. Vonią galima nudažyti, apklijuoti mozaika ar plytelių likučiais, maišiniu audiniu. Atsisėdimui iš porolono ir dekoratyvinio audinio pasisiūkite čiužinuką. Išeis labai stilingas baldas, į kurį žiūrint sunku suprasti, iš ko jis pagamintas.

Talpa laistymui

Jeigu žavitės sodininkyste, ši idėja kaip tik jums. Sena vonia puikiausiai tinka vandens laikymui – juk chloruotas vanduo iš vandentiekio augalams nėra pats geriausias. Tik štai rūdijanti ir purvina vonia tam netinka, ją reikia nudažyti, dar geriau – paversti mašinyte ar gyvūnu.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Klomba

Nėra nieko lengviau ir pigiau, kaip iš nereikalingos vonios padaryti klombą. Tiesiog nudažykite vonią ir pasodinkite patinkančius augalus. Kad gėlės vonioje jaustųsi gerai, jos dugne padarykite kelias skyles – per jas išbėgs vandens perteklius. Pripilkite ant dugno drenažo, ant viršaus – kompostą, ant jo – dirvožemio sluoksnį. Vietoj komposto galima naudoti nupjautą žolę, sugrėbtus lapus, daržovių lapus ir bulvienojus, šiaudus.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere
© Shutterstock

Tokia klomba gali atlikti ir šiltnamio vaidmenį. Tiesiog gegužės mėnesį paberkite į vonioje esančią žemę, pavyzdžiui, agurkų sėklų, ir užklokite agroplėve. Nustebsite, koks puikus derlius išaugs šiame mini-šiltnamyje.

Baseinas vaikams

Pripučiami baseinai vaikams yra labai nepraktiški. Juos sunku plauti, jie greitai suplyšta. Sena ketaus ar akrilo vonia šiuo atveju yra tikras lobis. Paruošti vonią reikia lygiai taip pat, kaip ir vandens telkinio atveju, tik po vandens ištekėjimo anga reikia pagilinti ir ten pripilti drenažo arba įrengti talpą be dugno. Tai leis išpilti purviną vandenį, jo nereiks išsemti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: lovos galvūgalio idėjos, kurias įgyvendinti galite patys

Lovos galvūgalis – nepigi lovos dalis. Tad tie, kurie nori originalaus, bet nebrangaus lovos galvūgalio, dažnai nusprendžia pasigaminti jį patys.

Darau pats: vaiko lova už prieinamą kainą

Kartais nutinka taip, kad nepavyksta rasti gražaus ir kokybiško baldo už prieinamą kainą. Taip atsitiko Dominic, kuris ieškojo savo vaikui lovelės, bet galiausiai ją nusprendė pagaminti savo rankomis.

Darau pats: nesibaigiančios medinių padėklų panaudojimo galimybės (1)

Mediniai padėklai, arba kitaip – paletės, yra itin populiari medžiaga įvairiems Darau Pats projektams. Iš medinių padėklų galima pasigaminti nebrangių baldų namams arba terasai. Senos, nebelabai gražios paletės puikiai tinka sodo bei daržo konstrukcijoms gaminti. Taigi pristatome kelias nesudėtingas idėjas, kaip galima panaudoti medinius padėklus.

Darau pats: lauko baseinas šildomas saulės kolektoriais (1)

Nors pasibaigus šiltajam sezonui apie maudynes gryname ore mažai tegalvojame, tačiau šildomo baseino idėja gali pasirodyti patraukli ir dabar. Meistras Petras Dargis dalinasi savo pažįstamo sumanymu – saulės kolektorių pagalba šildomu lauko baseinu.

Darau pats: buto įrengimas vos už 260 eurų (1)

Menininkas vos už 260 eurų pilnai įsirengė butą, kuris atlieka tiek gyvenamos erdvės, tiek darbo vietos paskirtį.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas

Plytos – tvirta, ilgaamžė ir išvaizdi statybinė medžiaga. Dėl tvirtumo ir unikalios išvaizdos senas, nenaudojamas plytas lengvai galima prikelti naujam gyvenimui. Pristatome kelis kūrybiškus būdus, kaip galima panaudoti nereikalingas plytas.

Darau pats: įmantrus staliukas iš 12 skirtingų medienos rūšių (6)

Įvairias disciplinas derinti mėgstantis meistras šiame Darau Pats projekte sujungė darbo su mediena patirtį bei keraminės mozaikos klijavimo įgūdžius. Šiam staliukui sukurti jis panaudojo keramines šukes ir net 12 skirtingų medienos rūšių.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere (11)

Ateina laikas, kai reikia keisti santechniką. Seną ketaus vonią galima išmesti arba už centus atiduoti į metalo laužą. Tačiau taip pat galima įdėti visai nedaug pastangų ir prikelti ją visiškai naujam gyvenimui, o save nudžiuginti labai reikalingu ir gerą nuotaiką kuriančiu daiktu.

Skaitytojo patirtis: baldų projektavimas

Baldo projektavimui reikės kažkokios programėlės. Aš nesu itin rimtas braižytojas, tai man puikiai tinka nemokamos programėlės, kurias galima rasti internete (pavyzdžiui: SketchUp). Braižymo programėlė turėtų būti tokia, kad būtų galima nubraižyti daiktą erdvėje, nubraižius pavartyti, pasukti, apžiūrėti iš visų pusių. Taip pat turi būti galimybė išmatuoti nubraižyto objekto matmenis. Toliau parodysiu kaip viską darau.

Skaitytojo patirtis: apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos (5)

Kad galimybė įjungti šviesą daugiau nei iš vienos kambario vietos yra labai patogu - niekam nekils abejonių. Tačiau kaip tai padaryt? Pabandysiu paaiškint paprastai.