Klausia skaitytojai: kaip perkelti vonią ir virtuvę į kitą vietą?

Prieš kurį laiką sulaukėme mūsų skaitytojos klausimo apie vonios, tualeto ir virtuvės mazgų perkėlimą iš vienos patalpos į kitą. „Ar įmanoma perkelti tualetą, vonią ir virtuvę toliau nuo kanalizacijos stovo? Mūsų butuko senamiestyje atveju tai labai aktualu, nes norisi tualetą ir visą techninę buitį nukišti į tamsiausią buto vietą ir "išlaisvinti" vieną kambarį su gražiu vaizdu gyvenimui, o ne, kaip buvo nutarta sovietmečiu įrenginėjant name kanalizaciją, tualeto reikalams".
santechnikos įrankiai
santechnikos įrankiai
© Fotolia nuotr.

"Tame kampe, į kurį norėtume perkelti virtuvę ir vonios kambarį apačioje nėra kaimynų. Ten įrengta šiluminio mazgo patalpa, taigi, tualetas ir dušas neatsirastų virš gyvenamųjų patalpų. Kadangi name nėra tinkamo nuolydžio, mums siūloma įsirengti nuotekų siurblius. Ką reikėtų žinoti apie tokią sistemą ir jai reikalingus siurblius?“, - teiraujasi ji.

Į klausimus apie sistemos įrengimą atsako „UAB Ciglida“ atstovas Dainius Pusvaškis

Visų sanitarinių prietaisų - tualeto, vonios, vonios kriauklės, dušo, virtuvės plautuvės, indaplovės ir skalbimo mašinos, perkėlimas yra iš tiesų pakankamai komplikuotas, jeigu kaip nurodoma klausime, neįmanoma padaryti atitinkamo nuolydžio.

Šiuo konkrečiu atveju yra galimi du variantai. Pats paprasčiausias, pigiausias ir efektyviausias būdas visus minimus sanitarinius prietaisus perkelti į kitą patalpą ir po to prijungti prie pagrindinio kanalizacijos vamzdžio stovo, būtų pasinaudojant namo šiluminio mazgo patalpa. Reikėtų perkelti prietaisų nuotekų vamzdyną į šiluminio mazgo patalpas. Tokiu atveju būtų galimas nuotekyno natūralus ne mažesnis kaip 1-3 proc. nuolydis patalpos lubų viršuje įsikertant į pagrindinį kanalizacijos vamzdį.

Kitu atveju, minėtų sanitarinių prietaisų perkėlimas būtų galimas tik nuotekų ir kanalizacijos vandens išsiurbimo prietaisų pagalba. Tai maži, kompaktiški automatiniai vandens išsiurbimo įrenginiai, skirti šalinti vandenį iš klozetų, dušo kabinų ir praustuvų, kurie yra nutolę nuo pagrindinio kanalizacijos vamzdžio taip, kad neįmanoma įrengti natūralaus nuolydžio.

Nors šiuolaikiniai vandens išsiurbimo prietaisai pasižymi puikiomis techninėmis charakteristikomis ir yra žymiai tylesni, patikimesni, našesni ir lengviau prižiūrimi, tačiau palyginti su paprasta tradicine kanalizacijos nuotekų sistema turi  savų trūkumų. Visų pirma, tai triukšmo lygis. Nors išsiurbimo metu šiuolaikiniuose siurbliuose vidutinis keliamas triukšmas sudaro tik apie 58 dBa. Kad būtų išvengta triukšmo, siurblį galima pastatyti ant vibracijas slopinančio pagrindo 10 mm nuo sienos. Tai taip pat didesnės priežiūros ir išlaidų reikalaujanti sistema, palyginus su natūralaus nuolydžio sumontuota nuotekyno sistema.

Indaplovei ir skalbimo mašinai siurbliai nėra būtini, kadangi jie patys vandenį išpumpuoja į kanalizaciją. Šie prietaisai su kanalizacijos įvadu jungiami lanksčiomis vientisomis jungtimis, tokiu būdu užtikrinant jungčių sandarumą.

Įrengiant visus šiuos prietaisus reikia laikytis vietinių taisyklių ir normų. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad siurbliai turi būti prieinami techninei priežiūrai ir remontui. Specialistai negalės atlikti techninės priežiūros ar remonto, jei prie įrenginio bus neįmanoma lengvai prieiti.

Elektros maitinimą gali prijungti tik specialistai. Instaliacijoje turi būti nuotėkio į žemę išjungiklis, apsaugantis nuo srovės nuotėkio į žemę. Jis apsaugo, jei naudojamas kištukas su žemės kontaktu.
Minėti siurbliai gali siurbti tik kanalizacijos vandenį iš klozetų, kuriame yra tualetinio popieriaus ir fekalijų. Jei siurbiami skysčiai, kuriuose yra kitų medžiagų, tai gali sukelti gedimą, ir tokiems gedimams gali būti netaikoma gamintojo garantija, kuri standartiškai yra 2 metai.Tačiau, jei agregatas bus reguliariai naudojamas ir valomas, tuomet bus užtikrinamas jo patikimas veikimas ir ilgas tarnavimo laikas.

Apie nuotekų siurblius pasakoja „UAB Vandens siurbliai“ atstovas Tomas Lelys 

„Norint išvengti nesklandumų tuo atveju, jei namie dingsta elektra, reikėtų įsirengti papildomą siurblinę, nes tokiu atveju nuotekos išpumpuojamos nebus. Todėl tokių siurblių pagrindinis minusas ir yra priklausomybė nuo elektros.  Tyliausi nuotekų siurbliai gali dirbti apie 50 dBA garsu, o apskritai diapazonas svyruoja nuo 50 iki 70 dBa. Palyginimui, 50 dBA būtų tyli kalba arba lietaus garsas, 70 dBA – garsi kalba.

Siurblio galia ir elektros suvartojimas priklauso nuo paties prietaiso. Skirtingi gamintojai ir modelių pasižymi skirtingu suvartojimu. Dauguma tokiu atveju naudojamų siurblių naudotų nuo 500W iki 700W energijos.

Tokių siurblių priežiura paprasta, reikia tiesiog kontroliuoti, kas patenka i siurblį. Netgi nepatartina mesti tualetinio popieriaus, nes jis turi savybę prilipti prie sienelių, kas vėliau gali sukelti problemų. Siurblių Ilgaamžiškumas priklauso nuo to, teisingo siublio parinkimo - kokio gamintojo įrenginį pasirinksite bei kokį modelį įsigysite ".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.