Klausia skaitytojai: kaip perkelti vonią ir virtuvę į kitą vietą?

Prieš kurį laiką sulaukėme mūsų skaitytojos klausimo apie vonios, tualeto ir virtuvės mazgų perkėlimą iš vienos patalpos į kitą. „Ar įmanoma perkelti tualetą, vonią ir virtuvę toliau nuo kanalizacijos stovo? Mūsų butuko senamiestyje atveju tai labai aktualu, nes norisi tualetą ir visą techninę buitį nukišti į tamsiausią buto vietą ir "išlaisvinti" vieną kambarį su gražiu vaizdu gyvenimui, o ne, kaip buvo nutarta sovietmečiu įrenginėjant name kanalizaciją, tualeto reikalams".
santechnikos įrankiai
santechnikos įrankiai
© Fotolia nuotr.

"Tame kampe, į kurį norėtume perkelti virtuvę ir vonios kambarį apačioje nėra kaimynų. Ten įrengta šiluminio mazgo patalpa, taigi, tualetas ir dušas neatsirastų virš gyvenamųjų patalpų. Kadangi name nėra tinkamo nuolydžio, mums siūloma įsirengti nuotekų siurblius. Ką reikėtų žinoti apie tokią sistemą ir jai reikalingus siurblius?“, - teiraujasi ji.

Į klausimus apie sistemos įrengimą atsako „UAB Ciglida“ atstovas Dainius Pusvaškis

Visų sanitarinių prietaisų - tualeto, vonios, vonios kriauklės, dušo, virtuvės plautuvės, indaplovės ir skalbimo mašinos, perkėlimas yra iš tiesų pakankamai komplikuotas, jeigu kaip nurodoma klausime, neįmanoma padaryti atitinkamo nuolydžio.

Šiuo konkrečiu atveju yra galimi du variantai. Pats paprasčiausias, pigiausias ir efektyviausias būdas visus minimus sanitarinius prietaisus perkelti į kitą patalpą ir po to prijungti prie pagrindinio kanalizacijos vamzdžio stovo, būtų pasinaudojant namo šiluminio mazgo patalpa. Reikėtų perkelti prietaisų nuotekų vamzdyną į šiluminio mazgo patalpas. Tokiu atveju būtų galimas nuotekyno natūralus ne mažesnis kaip 1-3 proc. nuolydis patalpos lubų viršuje įsikertant į pagrindinį kanalizacijos vamzdį.

Kitu atveju, minėtų sanitarinių prietaisų perkėlimas būtų galimas tik nuotekų ir kanalizacijos vandens išsiurbimo prietaisų pagalba. Tai maži, kompaktiški automatiniai vandens išsiurbimo įrenginiai, skirti šalinti vandenį iš klozetų, dušo kabinų ir praustuvų, kurie yra nutolę nuo pagrindinio kanalizacijos vamzdžio taip, kad neįmanoma įrengti natūralaus nuolydžio.

Nors šiuolaikiniai vandens išsiurbimo prietaisai pasižymi puikiomis techninėmis charakteristikomis ir yra žymiai tylesni, patikimesni, našesni ir lengviau prižiūrimi, tačiau palyginti su paprasta tradicine kanalizacijos nuotekų sistema turi  savų trūkumų. Visų pirma, tai triukšmo lygis. Nors išsiurbimo metu šiuolaikiniuose siurbliuose vidutinis keliamas triukšmas sudaro tik apie 58 dBa. Kad būtų išvengta triukšmo, siurblį galima pastatyti ant vibracijas slopinančio pagrindo 10 mm nuo sienos. Tai taip pat didesnės priežiūros ir išlaidų reikalaujanti sistema, palyginus su natūralaus nuolydžio sumontuota nuotekyno sistema.

Indaplovei ir skalbimo mašinai siurbliai nėra būtini, kadangi jie patys vandenį išpumpuoja į kanalizaciją. Šie prietaisai su kanalizacijos įvadu jungiami lanksčiomis vientisomis jungtimis, tokiu būdu užtikrinant jungčių sandarumą.

Įrengiant visus šiuos prietaisus reikia laikytis vietinių taisyklių ir normų. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad siurbliai turi būti prieinami techninei priežiūrai ir remontui. Specialistai negalės atlikti techninės priežiūros ar remonto, jei prie įrenginio bus neįmanoma lengvai prieiti.

Elektros maitinimą gali prijungti tik specialistai. Instaliacijoje turi būti nuotėkio į žemę išjungiklis, apsaugantis nuo srovės nuotėkio į žemę. Jis apsaugo, jei naudojamas kištukas su žemės kontaktu.
Minėti siurbliai gali siurbti tik kanalizacijos vandenį iš klozetų, kuriame yra tualetinio popieriaus ir fekalijų. Jei siurbiami skysčiai, kuriuose yra kitų medžiagų, tai gali sukelti gedimą, ir tokiems gedimams gali būti netaikoma gamintojo garantija, kuri standartiškai yra 2 metai.Tačiau, jei agregatas bus reguliariai naudojamas ir valomas, tuomet bus užtikrinamas jo patikimas veikimas ir ilgas tarnavimo laikas.

Apie nuotekų siurblius pasakoja „UAB Vandens siurbliai“ atstovas Tomas Lelys 

„Norint išvengti nesklandumų tuo atveju, jei namie dingsta elektra, reikėtų įsirengti papildomą siurblinę, nes tokiu atveju nuotekos išpumpuojamos nebus. Todėl tokių siurblių pagrindinis minusas ir yra priklausomybė nuo elektros.  Tyliausi nuotekų siurbliai gali dirbti apie 50 dBA garsu, o apskritai diapazonas svyruoja nuo 50 iki 70 dBa. Palyginimui, 50 dBA būtų tyli kalba arba lietaus garsas, 70 dBA – garsi kalba.

Siurblio galia ir elektros suvartojimas priklauso nuo paties prietaiso. Skirtingi gamintojai ir modelių pasižymi skirtingu suvartojimu. Dauguma tokiu atveju naudojamų siurblių naudotų nuo 500W iki 700W energijos.

Tokių siurblių priežiura paprasta, reikia tiesiog kontroliuoti, kas patenka i siurblį. Netgi nepatartina mesti tualetinio popieriaus, nes jis turi savybę prilipti prie sienelių, kas vėliau gali sukelti problemų. Siurblių Ilgaamžiškumas priklauso nuo to, teisingo siublio parinkimo - kokio gamintojo įrenginį pasirinksite bei kokį modelį įsigysite ".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.