Kaip restauruoti seną sofą

Pirkau šią sofą už porą šimtų litų, šeimininkai pasakojo, jog ilgą laiką ji stovėjo sodo namelyje. Baldas iš esmės buvo neblogos kokybės – tvirtos spyruoklės ir rėmas.
Kaip restauruoti seną sofą
© Asmeninio archyvo nuotr.

Visų pirma teko nuimti kojelių dažus, kurie jau buvo apsilupę.

Po diskusijų nusprendėme jas perdažyti ta pačia spalva. Naudojau juodus akrilinius dažus. Man jie patinka, nes yra matiniai ir gerai dengiasi netgi ant metalo be jokio grunto. Nuėmiau gobeleną, kuris buvo prikaltas vinimis kai kurių taip ir nepavyko ištraukti palikau, labai surūdiję jau jie.

Kušetės nugarinė dalis ant tokių plokščių buvo tiesiai ir aptraukta gobelenu nusprendžiau, kad reiktų dar kloti sinteponą. Norint viską išardyti, teko nugarėlės keletą varžtų net nugręžti nebeatsisuko...

Taip atrodo sėdimosios dalies sumuštinis be gobeleno. Norint sumažinti restauravimo išlaidas vatos sluoksnio nešmečiau, o palikau.

Šios sofutės minusas ji kietoka, todėl dėjau porolono sluoksnį. Kokybiško porolono galima nusipirkti vienoje Vilniuje esančioje įmonėje, bet tokio dydžio kokio man reikia ir reikiamo storio (5-8 cm) man jis būtų kainavęs apie 150 Lt. Netyčia radau poroloninį čiužinį vienoje parduotuvėj už 36 Lt su nuolaida. Apipjausčiau, visai neblogas čiužinys tokiam reikalui.

Kažkada seniai, kai restauravau kėdę, gavau patarimą sėdimąją dalį traukti pamušalu geriausiai drobele taip mažiausiai išsisėdi. Taip ir padariau šiuo atvejus. Sofa dabar bus su žymiai storesne sėdimąja dalimi, bet ir minkštesnė bei malonesnė sėdėjimui.

Va, čia ir pradeda matytis klaidelės drobelė pasibangavusi, nes ne visai gerai šonuose užtraukta. Šonus reikėjo susiūti.

Gobeleną pasirinkau medvilninį. Pirkau 4 metrus po 45 Lt kažkur. Iš tiesų tai storos medvilnės užuolaidinis audinys, bet manau nenuvils. Prišaudžiau kabėmis. Kadangi arba šautuvas nekoks arba rankose jėgų ne tiek, kiek reikia, labai vargau kabės linko ir blogai tvirtino audinį. Todėl užlenkiant apačioje vėl nelygiai užtempta ir dešinėje matomos bangelės. Bedirbdama, matyt, nebuvau labai atsargi.

Sugebėjau supjaustyti audinį. Kadangi pervilkti audinio neturėjau galimybės klijavau su patvariais klijais. Rezultatas mane tenkino, nes audinys neblogai prisiklijavo prie pamušalinės drobelės ir nespurs toliau, o ir dėl audinio spalvos ir rašto klijai nelabai matomi.

Liko sofutės atlošas. Iš abiejų pusių dėjau sintepono sluoksnį idant paslėptų nelygumus. Sinteponą ne kirpau, bet plėšiau pirštais – taip išgaunamas švelnesnis perėjimas sudūrimuose.

Gobeleną viršutinei daliai susiuvau iš 2 dalių naudodama dekoratyvinę juostelę.

Gobeleną aptraukiau, prišaudžiau, prisukom nugarėlę. Ir štai rezultatas!

Mielinamai.blogspot.com

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.