Kaip restauruoti seną sofą

Pirkau šią sofą už porą šimtų litų, šeimininkai pasakojo, jog ilgą laiką ji stovėjo sodo namelyje. Baldas iš esmės buvo neblogos kokybės – tvirtos spyruoklės ir rėmas.
Kaip restauruoti seną sofą
© Asmeninio archyvo nuotr.

Visų pirma teko nuimti kojelių dažus, kurie jau buvo apsilupę.

Po diskusijų nusprendėme jas perdažyti ta pačia spalva. Naudojau juodus akrilinius dažus. Man jie patinka, nes yra matiniai ir gerai dengiasi netgi ant metalo be jokio grunto. Nuėmiau gobeleną, kuris buvo prikaltas vinimis kai kurių taip ir nepavyko ištraukti palikau, labai surūdiję jau jie.

Kušetės nugarinė dalis ant tokių plokščių buvo tiesiai ir aptraukta gobelenu nusprendžiau, kad reiktų dar kloti sinteponą. Norint viską išardyti, teko nugarėlės keletą varžtų net nugręžti nebeatsisuko...

Taip atrodo sėdimosios dalies sumuštinis be gobeleno. Norint sumažinti restauravimo išlaidas vatos sluoksnio nešmečiau, o palikau.

Šios sofutės minusas ji kietoka, todėl dėjau porolono sluoksnį. Kokybiško porolono galima nusipirkti vienoje Vilniuje esančioje įmonėje, bet tokio dydžio kokio man reikia ir reikiamo storio (5-8 cm) man jis būtų kainavęs apie 150 Lt. Netyčia radau poroloninį čiužinį vienoje parduotuvėj už 36 Lt su nuolaida. Apipjausčiau, visai neblogas čiužinys tokiam reikalui.

Kažkada seniai, kai restauravau kėdę, gavau patarimą sėdimąją dalį traukti pamušalu geriausiai drobele taip mažiausiai išsisėdi. Taip ir padariau šiuo atvejus. Sofa dabar bus su žymiai storesne sėdimąja dalimi, bet ir minkštesnė bei malonesnė sėdėjimui.

Va, čia ir pradeda matytis klaidelės drobelė pasibangavusi, nes ne visai gerai šonuose užtraukta. Šonus reikėjo susiūti.

Gobeleną pasirinkau medvilninį. Pirkau 4 metrus po 45 Lt kažkur. Iš tiesų tai storos medvilnės užuolaidinis audinys, bet manau nenuvils. Prišaudžiau kabėmis. Kadangi arba šautuvas nekoks arba rankose jėgų ne tiek, kiek reikia, labai vargau kabės linko ir blogai tvirtino audinį. Todėl užlenkiant apačioje vėl nelygiai užtempta ir dešinėje matomos bangelės. Bedirbdama, matyt, nebuvau labai atsargi.

Sugebėjau supjaustyti audinį. Kadangi pervilkti audinio neturėjau galimybės klijavau su patvariais klijais. Rezultatas mane tenkino, nes audinys neblogai prisiklijavo prie pamušalinės drobelės ir nespurs toliau, o ir dėl audinio spalvos ir rašto klijai nelabai matomi.

Liko sofutės atlošas. Iš abiejų pusių dėjau sintepono sluoksnį idant paslėptų nelygumus. Sinteponą ne kirpau, bet plėšiau pirštais – taip išgaunamas švelnesnis perėjimas sudūrimuose.

Gobeleną viršutinei daliai susiuvau iš 2 dalių naudodama dekoratyvinę juostelę.

Gobeleną aptraukiau, prišaudžiau, prisukom nugarėlę. Ir štai rezultatas!

Mielinamai.blogspot.com

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.