Kaip nustatyti skalbimo mašinos problemas

 (20)
Nors šiuolaikinė skalbimo mašina yra sudėtingas prietaisas, yra dalykų, kuriuos jai sugedus galite padaryti ir patys - diagnozuoti problemą ir netgi ją pataisyti ar bent jau iš anksto pasitikrinti, kiek kainuos reikalingos detalės. Žinoma, nėra jokios rizikos ar gėdos tiesiog išsikviesti patikimą meistrą. Svarbu atminti: nepervertinkite savo jėgų ir prieš imdamiesi bet kokios nuodugnesnės prietaiso apžiūros būtinai išjunkite jį iš elektros tinklo.
Kaip nustatyti skalbimo mašinos problemas
© Shutterstock nuotr.

Skalbimo mašina labai triukšminga
Dažnai pasitaikantis skundas apie skalbimo mašinas– jos skleidžia bjaurius garsus (nuo barškėjimo iki girgždėjimo). Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių:

Elementariausios iš jų:

• Viduje išbyrėjusios monetos, žiebtuvėliai, sagos ar kiti smulkūs objektai;
• Iškritusios vielutės iš liemenėlių – patikrinkite būgno skyles ir tarpus už jo.
Jei kruopščiai patikrinote būgną ir nieko neradote, greičiausiai skalbimo mašina susidūrė su rimtesnėmis problemomis:

1. Būgno guolis – būtent jis gali būti kaltas dėl skalbimo mašinos keliamo triukšmo. Paprastai tai nutinka, jei vanduo prasiskverbia pro guolio izoliacinį sluoksnį. Tai galima patikrinti atjungus diržą, kuris suka būgną, ir rankiniu būdu sukant būgną. Jei jis vis tiek dunda, tikėtina, kad priežastis bus guolis. 
2. Sulūžęs būgnas – patikrinkite, ar nėra įskilęs pats būgnas bei jo stebulė, esanti būgno nugarinėje dalyje. Jei aptiksite defektus, tikėtina, kad jie ir bus triukšmo priežastis. 

3. Variklio guolis – paprastai aukšto diapazono garsus skleidžia susidėvėjęs variklio guolis. Tai galite patikrinti nuėmę diržą nuo variklio ir sukdami jį patys. Jei jis vis tiek skleis garsus, tuomet triukšmo priežastį aptikote. 

4. Išklibęs nuo svorio bakas –dėl to skalbimo mašina gali bildėti, ypatingai, jei būgnas yra pilnai prikrautas arba skalbiate sunkius daiktus. Jei suksite tuščią būgną, jis nebildės. Galite pamėginti prisukti varžtus, esančius aplink baką, tačiau būkite atsargūs, nes jie yra labai trapūs, tad juos sulaužius, reikės naujo bako.

Neatsidaro skalbimo mašinos durys

Tai dažna problema, atsirandanti dėl daugelio priežasčių:
• Ne visiškai išbėgęs vanduo – užsifiksuoja apsauginė spynelė;
• Užsikirto durų vidinė spyna;
• Sugedo įtaisas, tikrinantis, diržo judėjimą;
• Sugedo durų mechanizmas.
Ko gero vienintelis dalykas, kurį galite padaryti patys – nuimkite skalbimo mašinos viršų ir pamėginkite atlaisvinti dureles. Nepamirškite įsitikinti, kad skalbimo mašina yra išjungta iš elektros tinklo. Jei tai nepadės, kreipkitės į patyrusį skalbimo mašinų meistrą.

Į skalbimo mašiną nebėga vanduo

Dar viena dažna skalbimo mašinų problema. Priežastys gali būti kelios: blogai atlikti santechnikos darbai, užsilenkusi vandens žarna, sugedęs vožtuvas. Štai ką reikėtų patikrinti:
• Vandens žarna – ar joje nėra skylės, ar ji nėra užsilenkusi ir tai trukdo tekėti vandeniui? Taip pat pamėginkite atjungti žarną nuo skalbimo mašinos ir tuščiame kibire patikrinkite, ar ji pralaidi. Jei vanduo gerai prateka, problemos teks ieškoti kitur.
• Sugedęs vožtuvas – jei vožtuvo rankenėlė sukasi, tačiau tai nekeičia srovės, gali būti, kad ji atsijungė nuo vožtuvo. Pamėginkite nuimti rankenėlę ir su replėmis tiesiogiai prijungti vožtuvą.
• Filtras – patikrinkite mažą filtrą, kuris yra pritvirtintas prie vandens žarnos (paprastai skalbimo mašinos gale). Atsargiai nuimkite jį su replėmis, nes rėmelis yra labai trapus ir gali lengvai sulūžti. Tinklelis taip pat yra trapus, todėl įsitikinkite, kad nepadarysite jame skylių. Apnašos iš pūkelių, purvo ar kitų nešvarumų gali blokuoti vandens srovę. Jei filtras yra užsikimšęs, prieš prijungdami jį prie vandens žarnos, atsargiai išvalykite. Jei vanduo bėga ir filtras švarus, tuomet teks pasikviesti žmogų, turintį daugiau patirties taisant skalbimo mašinas.

Skalbimo mašina paprasčiausiai neveikia!

Labiausiai erzinanti skalbimo mašinos būsena, kai ji tiesiog nepradeda veikti.kadangi tai gali lemti begalė priežasčių, tačiau kelias galite patikrinti patys:
• Pirmas akivaizdus dalykas, kurį reikia patikrinti – ar yra elektra. Gal skalbimo mašiną nuo elektros atjungė vaikas arba gyvūnas? Nors tai atrodo gana kvailai, tačiau nustebtumėte sužinoję, jog tai gana dažnai būna problemos priežastis.
• Antras dalykas, kurį turite patikrinti – kištukinis lizdas. Tai mažiau akivaizdi priežastis, kurią galite patikrinti patys. Tiesiog pamėginkite įjungti į jį kitą tikrai veikiantį prietaisą. Jei jis veiks, tuomet priežasties teks ieškoti kitur. Jei prietaisas neveiks, gali tekti pakeisti kištukinį lizdą.
Jei vis tiek nepavyksta įjungti mašinos, teks kreiptis į skalbimo mašinų meistrą, nes tai gali būti rimta skalbimo mašinos kompiuterinės schemos problema.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.