Kaip įrengti pergolės stogą

 (2)
Pergolė (it. pergola) tai specifinė pavėsinių rūšis, sudaryta iš dviejų eilių stulpų ar kolonų, viršuje sujungtų grotų pavidalo stogu arba skersinių sijų perdanga. Jos paprastai būna apželdintos vijokliniais augalais. Statomos ne tik soduose ar parkuose, tačiau ir ant terasų, taip leisdamos mėgautis pavėsiu ar užuovėja kai tik jų prireikia.
Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Pergolės tradiciškai yra kiek lengvesnės konstrukcijos nei pavėsinės. Radęs vietos ant savo namų terasos skaitytojas Remigijus įsirengė 3 x 4 m ploto pergolę savo kieme. Medžiagoms jis teigia išleidęs iki 100 €, prie pergolės dirbta du savaitgalius.

Žiemai iš audinio pagamintas pergolės stogas nuimamas, saugantis sniego svorio.  Jis yra pagamintas iš parduotuvėje pirktos tvirtos naktinės užuolaidos, kurios plotas 2,5 x 6 m. Remigijus nusprendė pasidalinti patirtimi, kaip patikimai jį pritvirtinti.

Pastačius karkasą reikėjo sugalvoti kaip vienu metu audinį įterpti į bėgelio plyšį, bei užfiksuoti kad neišslystų. Remigijus sugalvojo padaryti taip:

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

„Prie bet kokios plokštelės su skylute pririšamas storas kabelis (ar kas nors panašaus, man puikiai tiko paprastas baltas TV kabelis, jis taip pat kainavo nebrangiai).

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.
Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Medžiaga uždedama ant bėgelio

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Plokštele braukiame per plyšį – taip įspaudžiame medžiagą į bėgelį ir įtempiame kabelį kuris nebeleidžia medžiagai išslysti. Iš pirmo karto man gerai to atlikti nepavyko, bet iš antro visą pergolę taip sutvirtinau per 10 minučių. Darbas šiuo būdu einasi labai greitai“.

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Šis tvirtinimo metodas pasirodė vertas dėmesio – atlaikė jau du sezonus. Tiesa, medžiaga pasirodė neatspari atmosferos poveikiui. „Iš tiesų vėjas ją per 2 metus sudėvėjo. Bet atrodė labai gražiai. Jei daryčiau pergolę iš naujo, ieškočiau labai lengvo brezento – tokio, kuris naudojamas stendams, be to, ant jo dar būtų galima ką nors atsispausdinti“, – teigia pašnekovas.

Stogo sprendimą jis planuoja keisti, tačiau ne dėl pergolės o dėl padidėjusios šeimynos. „Norime į terasą įnešti daugiau gyvenimo, kad galėtume ten įnešti minkštus baldus, ir panašiai“, – planais dalijasi jis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.