Kaip įrengti pergolės stogą

 (2)
Pergolė (it. pergola) tai specifinė pavėsinių rūšis, sudaryta iš dviejų eilių stulpų ar kolonų, viršuje sujungtų grotų pavidalo stogu arba skersinių sijų perdanga. Jos paprastai būna apželdintos vijokliniais augalais. Statomos ne tik soduose ar parkuose, tačiau ir ant terasų, taip leisdamos mėgautis pavėsiu ar užuovėja kai tik jų prireikia.
Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Pergolės tradiciškai yra kiek lengvesnės konstrukcijos nei pavėsinės. Radęs vietos ant savo namų terasos skaitytojas Remigijus įsirengė 3 x 4 m ploto pergolę savo kieme. Medžiagoms jis teigia išleidęs iki 100 €, prie pergolės dirbta du savaitgalius.

Žiemai iš audinio pagamintas pergolės stogas nuimamas, saugantis sniego svorio.  Jis yra pagamintas iš parduotuvėje pirktos tvirtos naktinės užuolaidos, kurios plotas 2,5 x 6 m. Remigijus nusprendė pasidalinti patirtimi, kaip patikimai jį pritvirtinti.

Pastačius karkasą reikėjo sugalvoti kaip vienu metu audinį įterpti į bėgelio plyšį, bei užfiksuoti kad neišslystų. Remigijus sugalvojo padaryti taip:

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

„Prie bet kokios plokštelės su skylute pririšamas storas kabelis (ar kas nors panašaus, man puikiai tiko paprastas baltas TV kabelis, jis taip pat kainavo nebrangiai).

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.
Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Medžiaga uždedama ant bėgelio

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Plokštele braukiame per plyšį – taip įspaudžiame medžiagą į bėgelį ir įtempiame kabelį kuris nebeleidžia medžiagai išslysti. Iš pirmo karto man gerai to atlikti nepavyko, bet iš antro visą pergolę taip sutvirtinau per 10 minučių. Darbas šiuo būdu einasi labai greitai“.

Kaip įrengti pergolės stogą
© Skaitytojo nuotr.

Šis tvirtinimo metodas pasirodė vertas dėmesio – atlaikė jau du sezonus. Tiesa, medžiaga pasirodė neatspari atmosferos poveikiui. „Iš tiesų vėjas ją per 2 metus sudėvėjo. Bet atrodė labai gražiai. Jei daryčiau pergolę iš naujo, ieškočiau labai lengvo brezento – tokio, kuris naudojamas stendams, be to, ant jo dar būtų galima ką nors atsispausdinti“, – teigia pašnekovas.

Stogo sprendimą jis planuoja keisti, tačiau ne dėl pergolės o dėl padidėjusios šeimynos. „Norime į terasą įnešti daugiau gyvenimo, kad galėtume ten įnešti minkštus baldus, ir panašiai“, – planais dalijasi jis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.