Darau pats: terasos įrengimas

 (29)
Terasos suteikiamais privalumais jau seniai tapo madinga mėgautis ne tik didesnių privačių namų savininkams šį malonaus laiko leidimo lauke „kaltininką“ vis dažniau visiškai įprasta įrengti ir sodo nameliuose, kuriuose jų savininkai nebūtinai laiką leidžia nuolatos, ir arčiau miestų centrinių dalių įsikūrusiuose privačiuose namuose bei netgi mažesniuose daugiabučiuose, kur pirmojo aukšto gyventojai terasą įsirengia netgi neturėdami galimybės iš savo butų į ją patekti tiesiogiai.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> terasos įrengimas
© Skaitytoj nuotr.

Nepaisant to, kad mūsų klimato sąlygomis atvira terasa ne visada leidžia džiaugtis ja kasdien netgi šiltuoju metu laiku, Lietuvoje tai  vis dar bene populiariausias sprendimas. Juolab kad didesni skėčiai šiuo metu yra nesunkiai įperkami, o jų įsigijimo galimybė atrodo praktiškesnė negu stacionaraus stogo virš didesnės (arba bent jau platesnės) terasos įrengimas.

Šį kartą pasidalinsime su Jumis blogo „Raituzo namo statybos“ autoriaus Raimundo išgeneruota ir įgyvendinta idėja  privataus namo statyboms einant į pabaigą, terasa buvo įrengta taip, kad du jos kraštai besiribotų su namo sienomis, o dalį terasos nuo kritulių ir saulės kaitros dengtų platesnis namo stogo kraštas. Bendras terasos plotas – 19 kvadratinių metrų (3,1m x 6,0 m). Kadangi terasos fundamentui pasirinktas taip pat gana populiarus polių sprendimas, jų išdėstymui numatyti buvo paruoštas pakankamai nesudėtingas planas.

Polių gręžimui pakako rankinio grąžto (d125 mm), tarpams tarp polių buvo pasirinktas 1,4-1,5 m. atstumas (toks didelis atstumas buvo daromas todėl, kad terasos karkasui buvo numatyti du gegnių lygiai), polių gylis numatytas maždaug 1,2-1,3 m. Prieš sukietėjant skiediniui, kuriuo užpildomi poliai, į jų vidurį yra įtvirtinama armatūros „šerdis“ bei 1,4 cm smeigė. Strypo įtaisymas palengvina tolimesnį terasos grindų montavimą.

Žemės paviršius po būsima terasa yra išlyginamas taip, kad ant jo būtų patogų ištiesti nuo žolės dygimo apsaugančią medžiagą  šiuo atveju tam buvo pasirinkta agroplėvelė. Kiek originaliau šios terasos įrengėjai pasielgė, užmesdami ant agroplėvelės paviršiaus po statybų likusio laužo –akmenų ir klinkerio trinkelių gabalėlių. Toks sprendimas ne tik itin palengvina su būsimu grindų klojimu susijusį darbą, tačiau ir išlaiko plėvelės stabilumą tiek terasos įrengimo darbų metu, tiek jau mėgaujantis išbaigtos terasos dovanojamais džiaugsmais.

Vejos bokšteliams, supantiems terasos kontūrą buvo pasirinkti 1000x500 mm. išmatavimai, o medinės 50x150mm gegnės buvo klojamos ant polių, kai šie buvo jau pabaigti. Gegnių išlygiavimui buvo pasitelktos veržlės, įsuktos ant įbetonuotų smeigių.

Balkio apačioje nuspręsta sudėti dvi veržles ir vieną poveržlę, o išlygiavus  veržlę su poveržle M14 ir virš balkio. Kadangi terasos karkasas turėjo antrą gegnių lygį, 42x92 cm išmatavimų antro lygio balkiai buvo klojami apytiksliai 35-40 cm atstumu.

Terasos grindims buvo pasirinkta termomediena  priklausomai nuo temperatūros sąlygų savo savybes keičianti termiškai apdorota mediena, šiuo atveju. pušis. Profix2 tvirtinimo pagalba (tokios medienos lentas galima įsigyti ir jau turinčias tokį tvirtinimą) medvaržčiu tvirtinti reikėjo tik pirmą lentą, o kitos tarpusavyje jungėsi paslėptomis tvirtinimo kaladėlėmis.

Jeigu iš anksto žinote, kad jūsų įsigytos lentos turės panašaus tipo tvirtinimą, medvaržčių specialiai joms galite ir nesirinkti  jų reikės iš viso daugiausia dviems lentoms.

Tokiu būdu sudėtos terasos grindys galiausiai atrodo taip:

Kadangi dažniausiai sudedamos skirtingo ilgio lentos, galiausiai jų galai tolygiai nupjaunami ir suformuojamas karkasas išilginei lentai.

O pati išilginė lenta gali būti pritvirtinta jau aptartu principu. Šiuo atveju viskas atrodo taip:

Kadangi ši terasa yra sąlyginai aukšta, buvo nuspręsta įrengti ir nedidelį laiptelį. Tam buvo iš pradžių sudėtas paprastas jo karkasas, kuris prišliejamas prie terasos krašto.

Kadangi iš tos pusės, kurioje buvo įrenginėjamas laiptelis, padėtos trinkelės, laiptelio apačioje nutarta priklijuoti plastikines juosteles ir taip išvengti šiurkščios medžio atramos į trinkelių paviršių.

Galiausiai, prieš alyvavimą, terasa atrodė taip:

Vėliau terasa nualyvuojama  tai ne tik pagerina jos estetinį vaizdą, tačiau ir visiškai minimizuoja aplinkos poveikį.

Galutinis terasos vaizdas:

Šaltinis: Blogas „Raituzo namo statybos“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.