Darau pats: terasos įrengimas

 (29)
Terasos suteikiamais privalumais jau seniai tapo madinga mėgautis ne tik didesnių privačių namų savininkams šį malonaus laiko leidimo lauke „kaltininką“ vis dažniau visiškai įprasta įrengti ir sodo nameliuose, kuriuose jų savininkai nebūtinai laiką leidžia nuolatos, ir arčiau miestų centrinių dalių įsikūrusiuose privačiuose namuose bei netgi mažesniuose daugiabučiuose, kur pirmojo aukšto gyventojai terasą įsirengia netgi neturėdami galimybės iš savo butų į ją patekti tiesiogiai.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> terasos įrengimas
© Skaitytoj nuotr.

Nepaisant to, kad mūsų klimato sąlygomis atvira terasa ne visada leidžia džiaugtis ja kasdien netgi šiltuoju metu laiku, Lietuvoje tai  vis dar bene populiariausias sprendimas. Juolab kad didesni skėčiai šiuo metu yra nesunkiai įperkami, o jų įsigijimo galimybė atrodo praktiškesnė negu stacionaraus stogo virš didesnės (arba bent jau platesnės) terasos įrengimas.

Šį kartą pasidalinsime su Jumis blogo „Raituzo namo statybos“ autoriaus Raimundo išgeneruota ir įgyvendinta idėja  privataus namo statyboms einant į pabaigą, terasa buvo įrengta taip, kad du jos kraštai besiribotų su namo sienomis, o dalį terasos nuo kritulių ir saulės kaitros dengtų platesnis namo stogo kraštas. Bendras terasos plotas – 19 kvadratinių metrų (3,1m x 6,0 m). Kadangi terasos fundamentui pasirinktas taip pat gana populiarus polių sprendimas, jų išdėstymui numatyti buvo paruoštas pakankamai nesudėtingas planas.

Polių gręžimui pakako rankinio grąžto (d125 mm), tarpams tarp polių buvo pasirinktas 1,4-1,5 m. atstumas (toks didelis atstumas buvo daromas todėl, kad terasos karkasui buvo numatyti du gegnių lygiai), polių gylis numatytas maždaug 1,2-1,3 m. Prieš sukietėjant skiediniui, kuriuo užpildomi poliai, į jų vidurį yra įtvirtinama armatūros „šerdis“ bei 1,4 cm smeigė. Strypo įtaisymas palengvina tolimesnį terasos grindų montavimą.

Žemės paviršius po būsima terasa yra išlyginamas taip, kad ant jo būtų patogų ištiesti nuo žolės dygimo apsaugančią medžiagą  šiuo atveju tam buvo pasirinkta agroplėvelė. Kiek originaliau šios terasos įrengėjai pasielgė, užmesdami ant agroplėvelės paviršiaus po statybų likusio laužo –akmenų ir klinkerio trinkelių gabalėlių. Toks sprendimas ne tik itin palengvina su būsimu grindų klojimu susijusį darbą, tačiau ir išlaiko plėvelės stabilumą tiek terasos įrengimo darbų metu, tiek jau mėgaujantis išbaigtos terasos dovanojamais džiaugsmais.

Vejos bokšteliams, supantiems terasos kontūrą buvo pasirinkti 1000x500 mm. išmatavimai, o medinės 50x150mm gegnės buvo klojamos ant polių, kai šie buvo jau pabaigti. Gegnių išlygiavimui buvo pasitelktos veržlės, įsuktos ant įbetonuotų smeigių.

Balkio apačioje nuspręsta sudėti dvi veržles ir vieną poveržlę, o išlygiavus  veržlę su poveržle M14 ir virš balkio. Kadangi terasos karkasas turėjo antrą gegnių lygį, 42x92 cm išmatavimų antro lygio balkiai buvo klojami apytiksliai 35-40 cm atstumu.

Terasos grindims buvo pasirinkta termomediena  priklausomai nuo temperatūros sąlygų savo savybes keičianti termiškai apdorota mediena, šiuo atveju. pušis. Profix2 tvirtinimo pagalba (tokios medienos lentas galima įsigyti ir jau turinčias tokį tvirtinimą) medvaržčiu tvirtinti reikėjo tik pirmą lentą, o kitos tarpusavyje jungėsi paslėptomis tvirtinimo kaladėlėmis.

Jeigu iš anksto žinote, kad jūsų įsigytos lentos turės panašaus tipo tvirtinimą, medvaržčių specialiai joms galite ir nesirinkti  jų reikės iš viso daugiausia dviems lentoms.

Tokiu būdu sudėtos terasos grindys galiausiai atrodo taip:

Kadangi dažniausiai sudedamos skirtingo ilgio lentos, galiausiai jų galai tolygiai nupjaunami ir suformuojamas karkasas išilginei lentai.

O pati išilginė lenta gali būti pritvirtinta jau aptartu principu. Šiuo atveju viskas atrodo taip:

Kadangi ši terasa yra sąlyginai aukšta, buvo nuspręsta įrengti ir nedidelį laiptelį. Tam buvo iš pradžių sudėtas paprastas jo karkasas, kuris prišliejamas prie terasos krašto.

Kadangi iš tos pusės, kurioje buvo įrenginėjamas laiptelis, padėtos trinkelės, laiptelio apačioje nutarta priklijuoti plastikines juosteles ir taip išvengti šiurkščios medžio atramos į trinkelių paviršių.

Galiausiai, prieš alyvavimą, terasa atrodė taip:

Vėliau terasa nualyvuojama  tai ne tik pagerina jos estetinį vaizdą, tačiau ir visiškai minimizuoja aplinkos poveikį.

Galutinis terasos vaizdas:

Šaltinis: Blogas „Raituzo namo statybos“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.