Darau pats: terasos baldai per tris dienas

 (9)
Pabaigus kloti terasos lentas, jas padengus apsauginiu sluoksniu, atrodytų jau galima pradėti joje mėgautis vakarine saule, pusryčiais lauke ar ramia popiete skaitant. Žinoma galima, jeigu mėgstate sėdėti ant žemės, tačiau terasai visuomet reikia ir baldų. Baldus, plastikinius ar pintus, galima tiesiog įsigyti, tačiau kodėl nepasidarius jų savo rankomis iš medienos? Būtent taip ir padarė stalius-mėgėjas Jonas Udris, maža to, jis užfiksavo gamybos procesą, todėl galite ne tik pasidairyti įkvėpimo, tačiau ir patys pasigaminti panašius lauko baldus.
Darau pats: terasos baldai per tris dienas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Pabaigus kloti terasos lentas, jas padengus apsauginiu sluoksniu, atrodytų jau galima pradėti joje mėgautis vakarine saule, pusryčiais lauke ar ramia popiete skaitant. Žinoma galima, jeigu mėgstate sėdėti ant žemės, tačiau terasai visuomet reikia ir baldų. Baldus, plastikinius ar pintus, galima tiesiog įsigyti, tačiau kodėl nepasidarius jų savo rankomis iš medienos? Būtent taip ir padarė stalius-mėgėjas Jonas Udris, maža to, jis užfiksavo gamybos procesą, todėl galite ne tik pasidairyti įkvėpimo, tačiau ir patys pasigaminti panašius lauko baldus.

Iš viso pagaminti du foteliai ir viena ilga sofa.

Pirmasis žingsnis buvo medienos pasirinkimas. Savaime aišku, darant baldus sau ir savo rankomis, visuomet norisi ne bet kokios, o kokybiškos. „Norėjau greitai ir gerai, o geros kokybės Karelijos eglės lentų galima nesunkiai nusipirkti Vilniuje. Juodalksnis, maumedis ar kedras yra žymiai brangesni. Be to, šios buvo gerai išdžiovintos, jų nereikia papildomai šlifuoti“, – pasirinkimą aiškina J. Udris. Pasirinktų lentų storis ir plotis – 28 x 95 mm.

Pirmiausia lentos buvo nudažytos. Padengdami terasos lentas, galite rinktis iš keleto padengimo variantų – lentas galite dažyti, lakuoti, alyvuoti, tačiau šiuo atveju pasirinktas sprendimas buvo impregnantas su atspalviu. Baldams pasirinktas tiko atspalvis, derinant jį prie namo sienų apdailos ir pačios terasos. „Nemėgstu storo blizgaus lako sluoksnio, kuris su laiku vis vien trupa ir byra, – savo pasirinkimą aiškina J. Udris. Taip padengta mediena tarnaus ne vieną sezoną, be to, lengva restauruoti, jei prireiktų. Liesdamas baldus jauti medį, o ne dažus ar laką“.

Sulaukus, kol impregnanto sluoksnis tinkamai įsigers ir išdžius, buvo pjaustomos lentos detalėms ir surinktas pirmojo fotelio korpusas.

J. Udris šių baldų projektą rado viename interneto forume, tačiau jam iškart kilo įtarimas, kad nugarėlė bus nepatogi, todėl jis pataisė projektą. Projektą taip pat teko pritaikyti prie prekyboje esančių pagalvėlių išmatavimų. Juk patogumas galų gale ir yra pagrindinė baldo ypatybė. Tiesa, surinkus pirmąjį fotelį jis pastebėjo, kad net ir pataisius pirminį projektą, nugaros atrama pasirodė per žema ir sėdėti bus nepatogu. Ši problema išspręsta paprastai – paaukštinta galinė atrama, pridėta papildoma lenta. Toliau problemų su surinkimu nekilo.

Surinkus baldus, jie padengti antru impregnanto sluoksniu. Galiausiai ant jų buvo sudėliotos specialiai pirktos pagalvėlės.

Nuotraukų galerijoje galite matyti visus šių baldų gaminimo žingsnius.

Pašnekovas teigia, kad užtruko savaitgalį ir dar du vakarus, tiesa, turint pakankamai laiko, tai galima atlikti ir per tris dienas. „Pirma diena skirta pasiruošti medienai – nudažyti lentas pirmu sluoksniu. Per antrą dieną galima supjauti visas detales ir surinkti, korpusus, o trečią dieną pasilikti dažymui antru sluoksniu. Ketvirtą dieną jau galima patogiai sėdėti ir gerti kavą“.

Tokius baldus galite pasidaryti ir jūs. „Norint pasigaminti kažką panašaus, tikrai nereikia staliaus cecho. Pakanka mokėti elgtis su rankiniu diskiniu pjūklu ir turėti bent vieną elektrinį suktuvą tikrai pakaktų. Bet kadangi reikalingi pakankamai tikslūs pjūviai, patarčiau bent dienai išsinuomoti stacionarų skersavimo pjūklą ir turėti du elektrinius suktuvus: vieną varžtų pilotinėms skylėms sugręžti, antrą – varžtams sukti, kad nereikėtų gaišti laiko antgaliams kaitalioti. Baldų korpusai susukti standartiniais 5x50 mm medsraigčiais“, – patarimais dalijasi pašnekovas.

J. Udris skaičiuoja, kad komplekto medžiagų savikaina buvo apie 300 eurų. Bene du trečdalius šios sumos sudarė pagalvėlės – 5 didesnės ir 7 mažesnės pagalvėlės kainavo 195 eurus. Lentos baldams kainavo 84 eurus, tačiau jų gana nemažai atliko – pašnekovas netgi planuoja iš jų susimeistrauti staliuką. Dar 18 eurų prie bendros sąmatos prisidėjo dažyvė, tačiau ir jos daug atliko kitiems projektams. Dar šiek tiek pinigų skirta kitiems smulkiems pirkiniams – medsraigčiams, šlifavimo popieriui ir kt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.