Darau pats: terasos baldai per tris dienas

 (9)
Pabaigus kloti terasos lentas, jas padengus apsauginiu sluoksniu, atrodytų jau galima pradėti joje mėgautis vakarine saule, pusryčiais lauke ar ramia popiete skaitant. Žinoma galima, jeigu mėgstate sėdėti ant žemės, tačiau terasai visuomet reikia ir baldų. Baldus, plastikinius ar pintus, galima tiesiog įsigyti, tačiau kodėl nepasidarius jų savo rankomis iš medienos? Būtent taip ir padarė stalius-mėgėjas Jonas Udris, maža to, jis užfiksavo gamybos procesą, todėl galite ne tik pasidairyti įkvėpimo, tačiau ir patys pasigaminti panašius lauko baldus.
Darau pats: terasos baldai per tris dienas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Pabaigus kloti terasos lentas, jas padengus apsauginiu sluoksniu, atrodytų jau galima pradėti joje mėgautis vakarine saule, pusryčiais lauke ar ramia popiete skaitant. Žinoma galima, jeigu mėgstate sėdėti ant žemės, tačiau terasai visuomet reikia ir baldų. Baldus, plastikinius ar pintus, galima tiesiog įsigyti, tačiau kodėl nepasidarius jų savo rankomis iš medienos? Būtent taip ir padarė stalius-mėgėjas Jonas Udris, maža to, jis užfiksavo gamybos procesą, todėl galite ne tik pasidairyti įkvėpimo, tačiau ir patys pasigaminti panašius lauko baldus.

Iš viso pagaminti du foteliai ir viena ilga sofa.

Pirmasis žingsnis buvo medienos pasirinkimas. Savaime aišku, darant baldus sau ir savo rankomis, visuomet norisi ne bet kokios, o kokybiškos. „Norėjau greitai ir gerai, o geros kokybės Karelijos eglės lentų galima nesunkiai nusipirkti Vilniuje. Juodalksnis, maumedis ar kedras yra žymiai brangesni. Be to, šios buvo gerai išdžiovintos, jų nereikia papildomai šlifuoti“, – pasirinkimą aiškina J. Udris. Pasirinktų lentų storis ir plotis – 28 x 95 mm.

Pirmiausia lentos buvo nudažytos. Padengdami terasos lentas, galite rinktis iš keleto padengimo variantų – lentas galite dažyti, lakuoti, alyvuoti, tačiau šiuo atveju pasirinktas sprendimas buvo impregnantas su atspalviu. Baldams pasirinktas tiko atspalvis, derinant jį prie namo sienų apdailos ir pačios terasos. „Nemėgstu storo blizgaus lako sluoksnio, kuris su laiku vis vien trupa ir byra, – savo pasirinkimą aiškina J. Udris. Taip padengta mediena tarnaus ne vieną sezoną, be to, lengva restauruoti, jei prireiktų. Liesdamas baldus jauti medį, o ne dažus ar laką“.

Sulaukus, kol impregnanto sluoksnis tinkamai įsigers ir išdžius, buvo pjaustomos lentos detalėms ir surinktas pirmojo fotelio korpusas.

J. Udris šių baldų projektą rado viename interneto forume, tačiau jam iškart kilo įtarimas, kad nugarėlė bus nepatogi, todėl jis pataisė projektą. Projektą taip pat teko pritaikyti prie prekyboje esančių pagalvėlių išmatavimų. Juk patogumas galų gale ir yra pagrindinė baldo ypatybė. Tiesa, surinkus pirmąjį fotelį jis pastebėjo, kad net ir pataisius pirminį projektą, nugaros atrama pasirodė per žema ir sėdėti bus nepatogu. Ši problema išspręsta paprastai – paaukštinta galinė atrama, pridėta papildoma lenta. Toliau problemų su surinkimu nekilo.

Surinkus baldus, jie padengti antru impregnanto sluoksniu. Galiausiai ant jų buvo sudėliotos specialiai pirktos pagalvėlės.

Nuotraukų galerijoje galite matyti visus šių baldų gaminimo žingsnius.

Pašnekovas teigia, kad užtruko savaitgalį ir dar du vakarus, tiesa, turint pakankamai laiko, tai galima atlikti ir per tris dienas. „Pirma diena skirta pasiruošti medienai – nudažyti lentas pirmu sluoksniu. Per antrą dieną galima supjauti visas detales ir surinkti, korpusus, o trečią dieną pasilikti dažymui antru sluoksniu. Ketvirtą dieną jau galima patogiai sėdėti ir gerti kavą“.

Tokius baldus galite pasidaryti ir jūs. „Norint pasigaminti kažką panašaus, tikrai nereikia staliaus cecho. Pakanka mokėti elgtis su rankiniu diskiniu pjūklu ir turėti bent vieną elektrinį suktuvą tikrai pakaktų. Bet kadangi reikalingi pakankamai tikslūs pjūviai, patarčiau bent dienai išsinuomoti stacionarų skersavimo pjūklą ir turėti du elektrinius suktuvus: vieną varžtų pilotinėms skylėms sugręžti, antrą – varžtams sukti, kad nereikėtų gaišti laiko antgaliams kaitalioti. Baldų korpusai susukti standartiniais 5x50 mm medsraigčiais“, – patarimais dalijasi pašnekovas.

J. Udris skaičiuoja, kad komplekto medžiagų savikaina buvo apie 300 eurų. Bene du trečdalius šios sumos sudarė pagalvėlės – 5 didesnės ir 7 mažesnės pagalvėlės kainavo 195 eurus. Lentos baldams kainavo 84 eurus, tačiau jų gana nemažai atliko – pašnekovas netgi planuoja iš jų susimeistrauti staliuką. Dar 18 eurų prie bendros sąmatos prisidėjo dažyvė, tačiau ir jos daug atliko kitiems projektams. Dar šiek tiek pinigų skirta kitiems smulkiems pirkiniams – medsraigčiams, šlifavimo popieriui ir kt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.