Darau pats: tarybinio fotelio prikėlimas antram gyvenimui

 (44)
Turbūt kiekviename name ar bute atsiras senas, nuo močiutės laikų likęs fotelis. Kažkada buvęs vos ne prabangos daiktas, dabar – nudėvėtas, senas, neišvaizdus... Tačiau vis vien mielas ir keliantis sentimentus. O jei dar prisiminsime, jog vintažiniai daiktai – „ant bangos“, tai kiekvienam bent kiek nagingesniam turėtų mikliai panižti rankos.
Darau pats: tarybinio fotelio prikėlimas antram gyvenimui
© Autoriaus nuotr.

Jums reikės:

Beico;
Jums patinkančio rašto medžiagos (gobeleno, užuolaidų audinio ar kito tvirtesnio audinio);
Baldinio lako (nelakuokite kambaryje, geriau jau lauke ar balkone);
Atsuktuvo;
Porolono (kad būtų minkščiau sėdėti);
Statybinio susegėjo;
Medienos klijų;
Gręžtuvo;
Šlifavimo mašinėlės.

1. Iš pradžių pasiruoškite – išrinkite fotelį.

Jei išrinkę pamatysite, jog kuri nors detalė jau savo gyvavimo laiką atgyveno, įlūžo, buvo pažeista, sutrūnijo – ieškokite atitikmens, išsidrožkite, bandykite pritaikyti iš kito baldo. Nenuleiskite rankų!

2. Dabar būtina apdirbti, atnaujinti visas detales.

Tai pats ilgiausias ir nuobodžiausias etapas – apsišarvuokite kantrybe ir kruopštumu. Specialiu antgaliu - gremžtuvu, pritaisytu ant gręžtuvo, pašalinkite laką nuo detalių. Tuomet šlifavimo mašinėle šlifuokite detales, kol liks grynas švarus medžio paviršius.

3. Visas detales beicuokite.

Detalės turi išdžiūti per 5-6 valandas.

Tuomet – lakuokite baldiniu laku. Jei norite, jog mediena išliktų natūrali, nelakuokite storu lako sluoksniu, tegul jis persimato. Lakas džiūsta nuo 22 val. iki paros, priklausomai nuo užtepto sluoksnio.

4. Kai jau visos detalės bus išdžiūvusios, surinkinėti baldą pradėkite nuo kojelių. Sujungimui su kitomis detalėmis gali prireikti išsigręžti papildomas skylutes.

Baldiniais klijais suklijuokite visas reikiamas detales ir palikite džiūti 3 valandoms.

5. Laikas aptraukti fotelį medžiaga. Nuimkite senąjį užvalkalą, išimkite visas vinis.

Jei senasis porolonas nėra labai nudėvėtas, palikite jį. Jei nudėvėtas –pakeiskite nauju.

Jei norite, kad krėslas būtų platesnis, išpjaukite ir uždėkite didesnį porolono sluoksnį. Naujo porolono kampus nuožulniai apipjaustykite, kad nebūtų tokie "aštrūs" naujojo krėslo kampai.

Poroloną kraštuose tarpusavyje susiūkite, kad jie neslankiotų.

6. Štai jau ir galite aptraukti krėslą nauju audeklu. Neskubėkite, vis pasimatuokite. Audeklą „prišaudykite“ susegėju.

7. Belieka susukti likusias detales ir gražiai paslėpti audeklo kraštus.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.