Darau pats: tarybinio fotelio prikėlimas antram gyvenimui

 (44)
Turbūt kiekviename name ar bute atsiras senas, nuo močiutės laikų likęs fotelis. Kažkada buvęs vos ne prabangos daiktas, dabar – nudėvėtas, senas, neišvaizdus... Tačiau vis vien mielas ir keliantis sentimentus. O jei dar prisiminsime, jog vintažiniai daiktai – „ant bangos“, tai kiekvienam bent kiek nagingesniam turėtų mikliai panižti rankos.
Darau pats: tarybinio fotelio prikėlimas antram gyvenimui
© Autoriaus nuotr.

Jums reikės:

Beico;
Jums patinkančio rašto medžiagos (gobeleno, užuolaidų audinio ar kito tvirtesnio audinio);
Baldinio lako (nelakuokite kambaryje, geriau jau lauke ar balkone);
Atsuktuvo;
Porolono (kad būtų minkščiau sėdėti);
Statybinio susegėjo;
Medienos klijų;
Gręžtuvo;
Šlifavimo mašinėlės.

1. Iš pradžių pasiruoškite – išrinkite fotelį.

Jei išrinkę pamatysite, jog kuri nors detalė jau savo gyvavimo laiką atgyveno, įlūžo, buvo pažeista, sutrūnijo – ieškokite atitikmens, išsidrožkite, bandykite pritaikyti iš kito baldo. Nenuleiskite rankų!

2. Dabar būtina apdirbti, atnaujinti visas detales.

Tai pats ilgiausias ir nuobodžiausias etapas – apsišarvuokite kantrybe ir kruopštumu. Specialiu antgaliu - gremžtuvu, pritaisytu ant gręžtuvo, pašalinkite laką nuo detalių. Tuomet šlifavimo mašinėle šlifuokite detales, kol liks grynas švarus medžio paviršius.

3. Visas detales beicuokite.

Detalės turi išdžiūti per 5-6 valandas.

Tuomet – lakuokite baldiniu laku. Jei norite, jog mediena išliktų natūrali, nelakuokite storu lako sluoksniu, tegul jis persimato. Lakas džiūsta nuo 22 val. iki paros, priklausomai nuo užtepto sluoksnio.

4. Kai jau visos detalės bus išdžiūvusios, surinkinėti baldą pradėkite nuo kojelių. Sujungimui su kitomis detalėmis gali prireikti išsigręžti papildomas skylutes.

Baldiniais klijais suklijuokite visas reikiamas detales ir palikite džiūti 3 valandoms.

5. Laikas aptraukti fotelį medžiaga. Nuimkite senąjį užvalkalą, išimkite visas vinis.

Jei senasis porolonas nėra labai nudėvėtas, palikite jį. Jei nudėvėtas –pakeiskite nauju.

Jei norite, kad krėslas būtų platesnis, išpjaukite ir uždėkite didesnį porolono sluoksnį. Naujo porolono kampus nuožulniai apipjaustykite, kad nebūtų tokie "aštrūs" naujojo krėslo kampai.

Poroloną kraštuose tarpusavyje susiūkite, kad jie neslankiotų.

6. Štai jau ir galite aptraukti krėslą nauju audeklu. Neskubėkite, vis pasimatuokite. Audeklą „prišaudykite“ susegėju.

7. Belieka susukti likusias detales ir gražiai paslėpti audeklo kraštus.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.