Darau pats: sužinokite, kaip pasigaminti vyrišką „Kalėdinės istorijos“ šviestuvą

Medžio apdailos darbų meistras Jackman Works pagamino unikalią „Kalėdinės istorijos“ (angl. A Christmas Story) šviestuvo versiją. Vietoje tradiciškai šio tipo šviestuvuose naudojamos dailios moteriškos kojos, jis panaudojo savo kojos modelį.
© Boredpanda

Šis pastatomas šviestuvas yra realistiško dydžio Jackman Works kojos modelis. Vyriškis kojos pagrindą pagamino iš klevo bloko, lempos gaubtui jis panaudojo armatūrą, dirbtinę odą bei batų raištelius. Šviestuvą užbaigė miško kirtėjo batu, kuris buvo pritvirtinamas naudojant sriegiuotą žalvario žibinto strypą per visą koją su veržle abiejuose galuose.

Štai kaip atrodo galutinis šio Darau Pats projekto rezultatas.

Viskas prasidėjo nuo kojos fotografavimo. Padarius nuotraukas iš visų pusių, jis programėlės „GIMP“ pagalba paruošė šabloną.

Tada reikėjo surinkti medžiagas.

Klevo blokas paruošiamas iki tokio dydžio, kad būtų galima padaryti tam tikrą topografinį sluoksnį.

Paruošiamas pirmas kojos gabalas, o tada pirmąjį kojos gabalą buvo galima naudoti kaip šabloną.

Iš centrinės kojos dalies jis pašalino medienos, taip palengvindamas šviestuvą. Tada jis suklijavo sluoksnius į „kojos sumuštinį“ ir paliko džiūti per naktį.

Kitą dieną jis suformavo plokščią 2D koją, kurią reikėjo paversti į 3D.

Jis suapvalino formas taip, kad šviestuvas atrodytų, kaip tikra koja.

Šviestuvo jungčiai pažymėti jis buvo palikęs popieriaus lapą, tai leido jam patekti į kojos vidų.

Jis išlengvino medieną ir suklijavo ją atgal.

Kojos šlifavimas.

Perėjimas nuo viršaus iki apatinės pėdos užbaigiamas gręžiant skylę naujos viršutinės dalies plokštės viduryje ir pėdos apačioje.

Apatinei plokštei jis panaudojo dar vieną klevo bloko gabalėlį.

Tada koją jis nulakavo.

Elektros darbai.

Šviestuvo gaubtui buvo panaudota armatūra.

Jis supjaustė dirbtinę odą ir permušė skyles.

Šviestuvo gaubtui užbaigti panaudojo batų raištelius.

O štai ir užbaigtas šviestuvas.

Visas gamybos procesas video formatu:

Informacija ir forografijos: boredpanda.com
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.