Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos

 (3)
Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.
© Skaitytojo nuotr.

Algirdas sako, kad tai yra jo pirmieji darau pats projektai. Anksčiau jam nebuvo tekę dirbti su medžiu, tačiau naujas potyris nenuvylė. Pasak vyriškio, darbas su medžiu buvo vienas malonumas.

Sūpynes vaikams Algirdas sugalvojo padaryti iš medienos, kuri buvo likusi po malkinės statymo. Šis projektas jam kainavo apie 100 eurų. Statybų darbai tęsėsi tris dienas, po kelias valandas. Daugiausiai jis užtruko su ta sūpynių dalimi, kurioje yra pakabinta mašinos padanga. Nes po perpjauta vandens šlanga, yra paslėptos grandinės ir viskas apvyniota izoliacija elektros laidams.

Sūpynėms prireikė medienos: vieno 6 metrų balkio, 4 balkių po 3 metrus ir dar sutvirtinimų šonams. Taip pat reikėjo specialių kablių, padangos, grandinės, tvirtinimo varžtų, impregnanto. Vienas pakabinamas sūpynes Algirdas pirko, o visą kitą padarė pats. Pagalbos prireikė tik pastatant sūpynes ant kojų, nes tam reikia ir jėgos, ir dar dviejų rankų.

„Susukau pirmiausia šonus, tai yra kojas. Tada pastatėme ir uždėjome skersinį. Per vidurį yra 4 metrai, o iš šonu – po 1 metrą. Suoliuko idėjų ieškojau internete. Padangą gavau nemokamai iš serviso. Į vidų įstačiau dvi lentas, prisukau kilpas su pritvirtintom grandinėm, perpjoviau vandens šlangą ir apglėbiau ja grandinę, po to apvyniojau izoliacija“, – darbų proceso eiga dalinasi Algirdas.

Lauko stalo projektas kainavo apie 15 eurų. Vyras su šeima turėjo vieną obelį, kurios vaisiai buvo nevalgomi, todėl buvo nuspręsta ją nupjauti. Vyriškis toje vietoje buvo sugalvojęs daryti namelį vaikams, bet žmona atkalbėjo. Taip gimė idėja stalui pasidaryti.

Vieną vakarą jis išpjovė medyje 2 linijas ir padarė rėmą. Kitą dieną išobliavo lentas ir susuko, impregnavo, nudžiuvus nulakavo. Šiam projektui dar prireikė: tvirtinimo kampų, medvaržčių, antiseptiko ir lako.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.