Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų

 (11)
Sodo baldai reikalingi tiems, kurie turi bent nedidelį sodo sklypelį. Ne visada verta pirkti jau pagamintus baldus, juk kai kuriuos paprastus baldus galite pasidaryti pats. Pavyzdžiui, sodo stalą galite pasidaryti iš tvoralenčių.
Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Shutterstock nuotr.

Tam reikės vos keleto įrankių ir medžiagų.

Medžiagos:

1. Šlifuotos tvoralentės. Jų kiekis priklausys nuo stalo dydžio;

2. Savisriegiai arba vinys (priklausomai nuo to, su kokiu instrumentu dirbsite);

3. Bet kokios patinkančios spalvos beicas ir lakas.

Įrankiai:

1. Pjūklas (rankinis, elektrinis, benzininis – kaip jums patogiau);

2. Plaktukas arba atsuktuvas;

3. Pieštukas ir ruletė.

1 žingsnis. Stalą reikia pradėti daryti nuo kojelių, ant kurių laikysis visa konstrukcija. Priklausomai nuo stalo dydžio, jų gali reikėti dviejų ar daugiau. Kryžmai sutvirtinkite dvi tvoralentes tarpusavyje vinimis arba savisriegiais. Tai viena stalo koja. Antroji ir sekančios daromos analogiškai.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr,

2 žingsnis. Viršutinę pusę (tą vietą, kur tvoralentės sutvirtintos) reikės nupjauti. Todėl pieštuku pažymėkite lygią liniją pjovimui.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Nuo šio paviršiaus lygumo priklauso ir stalviršio lygumas. Nupjaukite tai, kas pažymėta. Apačioje reikia atlikti analogišką procedūrą, kad būsimas stalas tvirtai stovėtų ant kojelių.

3 žingsnis. Prie viršutinės jau nupjautos pusės būtina pritvirtinti dar vieną tvoralentę, ant kurios vėliau bus tvirtinamos stalviršio medžiagos.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr,

Naudokite neilgas vinis arba savisriegius, kad jie neišlįstų per kojelę. Dėl neteisingai parinktų vinių stalas gali anksčiau susidėvėti arba mediena ims skilti (atsiras įtrūkimai, konstrukcija nebeteks atsparumo).

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

4 žingsnis Dabar būtina suveržti kojas, kad stalas būtų tvirtas ir stabilus. Todėl pastatykite kojas vertikaliai ir pritvirtinkite tarp jų dar po porą tvoralenčių iš abiejų pusių (iš viršaus ir apačios). Nereikalingus galus nupjaukite.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

5 žingsnis. Viršutinėje paruoštos konstrukcijos pusėje reikia pritvirtinti tvoralentę, kuri bus kaip stalviršis.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Patarimas: tarp lentų palikite nedidelius tarpus tam, kad ant paviršiaus neužsilaikytų drėgmė. Jei to nepadarysite, įsigerianti drėgmė ardys medieną, skatins grybelio atsiradimą, o tai itin sutrumpins stalo eksploatacijos trukmę. Jei tvoralentės yra skirtingo ilgio, po to jas galima kruopščiai nupjauti ir stalviršį išlyginti.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Jei norite estetiškesnio vaizdo, galite tvoralentes pritvirtinti ir aplink stalviršį.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

6 žingsnis. Padarytą stalą nudažykite beicu ir nulakuokite iš visų pusių. Tai būtina, kad blogos oro sąlygos nepakenktų medienai.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Šaltinis: http://www.sdelaysam-svoimirukami.ru/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.