Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų

 (11)
Sodo baldai reikalingi tiems, kurie turi bent nedidelį sodo sklypelį. Ne visada verta pirkti jau pagamintus baldus, juk kai kuriuos paprastus baldus galite pasidaryti pats. Pavyzdžiui, sodo stalą galite pasidaryti iš tvoralenčių.
Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Shutterstock nuotr.

Tam reikės vos keleto įrankių ir medžiagų.

Medžiagos:

1. Šlifuotos tvoralentės. Jų kiekis priklausys nuo stalo dydžio;

2. Savisriegiai arba vinys (priklausomai nuo to, su kokiu instrumentu dirbsite);

3. Bet kokios patinkančios spalvos beicas ir lakas.

Įrankiai:

1. Pjūklas (rankinis, elektrinis, benzininis – kaip jums patogiau);

2. Plaktukas arba atsuktuvas;

3. Pieštukas ir ruletė.

1 žingsnis. Stalą reikia pradėti daryti nuo kojelių, ant kurių laikysis visa konstrukcija. Priklausomai nuo stalo dydžio, jų gali reikėti dviejų ar daugiau. Kryžmai sutvirtinkite dvi tvoralentes tarpusavyje vinimis arba savisriegiais. Tai viena stalo koja. Antroji ir sekančios daromos analogiškai.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr,

2 žingsnis. Viršutinę pusę (tą vietą, kur tvoralentės sutvirtintos) reikės nupjauti. Todėl pieštuku pažymėkite lygią liniją pjovimui.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Nuo šio paviršiaus lygumo priklauso ir stalviršio lygumas. Nupjaukite tai, kas pažymėta. Apačioje reikia atlikti analogišką procedūrą, kad būsimas stalas tvirtai stovėtų ant kojelių.

3 žingsnis. Prie viršutinės jau nupjautos pusės būtina pritvirtinti dar vieną tvoralentę, ant kurios vėliau bus tvirtinamos stalviršio medžiagos.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr,

Naudokite neilgas vinis arba savisriegius, kad jie neišlįstų per kojelę. Dėl neteisingai parinktų vinių stalas gali anksčiau susidėvėti arba mediena ims skilti (atsiras įtrūkimai, konstrukcija nebeteks atsparumo).

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

4 žingsnis Dabar būtina suveržti kojas, kad stalas būtų tvirtas ir stabilus. Todėl pastatykite kojas vertikaliai ir pritvirtinkite tarp jų dar po porą tvoralenčių iš abiejų pusių (iš viršaus ir apačios). Nereikalingus galus nupjaukite.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

5 žingsnis. Viršutinėje paruoštos konstrukcijos pusėje reikia pritvirtinti tvoralentę, kuri bus kaip stalviršis.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Patarimas: tarp lentų palikite nedidelius tarpus tam, kad ant paviršiaus neužsilaikytų drėgmė. Jei to nepadarysite, įsigerianti drėgmė ardys medieną, skatins grybelio atsiradimą, o tai itin sutrumpins stalo eksploatacijos trukmę. Jei tvoralentės yra skirtingo ilgio, po to jas galima kruopščiai nupjauti ir stalviršį išlyginti.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Jei norite estetiškesnio vaizdo, galite tvoralentes pritvirtinti ir aplink stalviršį.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

6 žingsnis. Padarytą stalą nudažykite beicu ir nulakuokite iš visų pusių. Tai būtina, kad blogos oro sąlygos nepakenktų medienai.

Darau pats: sodo stalas iš tvoros lentų
© Autoriaus nuotr.

Šaltinis: http://www.sdelaysam-svoimirukami.ru/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.