Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų

 (10)
Mėgstantiems tvarką namuose visuomet aktualūs įvairūs patobulinimai, kaip daiktus laikyti tvarkingiau ir patogiau. Skaitytojui Jonui Udriui idėja pasigaminti stalelį kilo būtent dėl šių priežasčių. Šiandien jis dalijasi šia istorija su kitais.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Mintis pasigaminti tokį stalelį vyrui kilo įvertinus namų erdvę ir poreikius. "Sienelė, skirianti įėjimą į virtuvę ir laiptus į antrą aukštą – natūraliai susiformavusi vieta, kurioje „griūna“ visi portfeliai, maišeliai ir kitokie nešuliai, todėl nusprendžiau ten padaryti elegantišką smulkmenų staliuką, ant kurio žmona galėtų padėti rankinę, po kuriuo tilptų sūnaus kuprinė, o ir mano portfelis ramiai lauktų kito ryto, kai jį vėl pasiimsiu į darbą. Taip pat ir rakteliai ir kitos smulkmenos prašyte prašėsi būti paslepiamos į atskirą stalčiuką kad visuomet būtų žinoma, kur jų ieškoti", - pasakoja jis.

Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų
© Asmeninio archyvo nuotr.

Paieškojęs įvairių dizaino pavyzdžių internete, pirmiausia vyras nufotografavo vietą, kurioje stalelis stovės. "Tada nuotrauką įkėliau į "Sketchup" programą ir pagal iš anksto padarytus išmatavimus ėmiausi projektuoti staliuką taip, kad jis būtų kartu ir funkcionalus, ir pakankamai kompaktiškas", - kriterijus vardija pašnekovas.

Kai projektas buvo pabaigtas, J. Udris įsigijo klijuotos eglės plokščių ir ėmė dirbti.

"Visų pirma reikėjo pasigaminti kojas. Susipjoviau ir suklijavau lenteles į blokus po tris, iš kurių kitą dieną klijams išdžiūvus išpjoviau būsimo staliuko kojas. Jas dariau siaurėjančias į apačią. Sudėtingiausia dalis – apatinė lentyna, kurią dariau iš pakankamai siaurų medžio juostelių. Eglės mediena labai lengvai skyla ir plaušuojasi, todėl daryti smulkias detales iš tokios medienos pakankama sudėtinga", - pastebi jis.

Visa konstrukcija surinkta naudojant beržinius kaištelius ir lipalą. Kai kur sutvirtinimui naudoti medsraigčiai. Apatinė staliuko dalis dažyta dramblio kaulo spalvos akriliniais dažais. Stalviršis – beicuotas ir dengtas pora sluoksnių matinio akrilinio lako.

Staliuką pagaminti truko keturis vakarus, dirbant po porą valandų po darbo. Savikaina – apie 30 eurų už medieną ir kitas smulkmenas, bei, kaip sako pašnekovas, šiek tiek meilės medžiui ir rankų darbo.

Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų
© Asmeninio archyvo nuotr.
Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų
© Asmeninio archyvo nuotr.

J. Udris turi patarimų ir tiems, kurie vis dar nesiryžta konstruoti baldų patys. "Nebijokite eksperimentuoti. Internete pilna mokomųjų filmukų, pavyzdžių ir brėžinių, nuo ko pradėti. Net jei neturite vietos dirbtuvėms įsirengti, žinokite, kad labai daug ką galima pasidaryti ir namų sąlygomis su paprastais įrankiais, tereikia trupučio fantazijos", - pataria vyras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.