Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų

 (10)
Mėgstantiems tvarką namuose visuomet aktualūs įvairūs patobulinimai, kaip daiktus laikyti tvarkingiau ir patogiau. Skaitytojui Jonui Udriui idėja pasigaminti stalelį kilo būtent dėl šių priežasčių. Šiandien jis dalijasi šia istorija su kitais.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Mintis pasigaminti tokį stalelį vyrui kilo įvertinus namų erdvę ir poreikius. "Sienelė, skirianti įėjimą į virtuvę ir laiptus į antrą aukštą – natūraliai susiformavusi vieta, kurioje „griūna“ visi portfeliai, maišeliai ir kitokie nešuliai, todėl nusprendžiau ten padaryti elegantišką smulkmenų staliuką, ant kurio žmona galėtų padėti rankinę, po kuriuo tilptų sūnaus kuprinė, o ir mano portfelis ramiai lauktų kito ryto, kai jį vėl pasiimsiu į darbą. Taip pat ir rakteliai ir kitos smulkmenos prašyte prašėsi būti paslepiamos į atskirą stalčiuką kad visuomet būtų žinoma, kur jų ieškoti", - pasakoja jis.

Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų
© Asmeninio archyvo nuotr.

Paieškojęs įvairių dizaino pavyzdžių internete, pirmiausia vyras nufotografavo vietą, kurioje stalelis stovės. "Tada nuotrauką įkėliau į "Sketchup" programą ir pagal iš anksto padarytus išmatavimus ėmiausi projektuoti staliuką taip, kad jis būtų kartu ir funkcionalus, ir pakankamai kompaktiškas", - kriterijus vardija pašnekovas.

Kai projektas buvo pabaigtas, J. Udris įsigijo klijuotos eglės plokščių ir ėmė dirbti.

"Visų pirma reikėjo pasigaminti kojas. Susipjoviau ir suklijavau lenteles į blokus po tris, iš kurių kitą dieną klijams išdžiūvus išpjoviau būsimo staliuko kojas. Jas dariau siaurėjančias į apačią. Sudėtingiausia dalis – apatinė lentyna, kurią dariau iš pakankamai siaurų medžio juostelių. Eglės mediena labai lengvai skyla ir plaušuojasi, todėl daryti smulkias detales iš tokios medienos pakankama sudėtinga", - pastebi jis.

Visa konstrukcija surinkta naudojant beržinius kaištelius ir lipalą. Kai kur sutvirtinimui naudoti medsraigčiai. Apatinė staliuko dalis dažyta dramblio kaulo spalvos akriliniais dažais. Stalviršis – beicuotas ir dengtas pora sluoksnių matinio akrilinio lako.

Staliuką pagaminti truko keturis vakarus, dirbant po porą valandų po darbo. Savikaina – apie 30 eurų už medieną ir kitas smulkmenas, bei, kaip sako pašnekovas, šiek tiek meilės medžiui ir rankų darbo.

Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų
© Asmeninio archyvo nuotr.
Darau pats: smulkmenų stalelis tik už 30 eurų
© Asmeninio archyvo nuotr.

J. Udris turi patarimų ir tiems, kurie vis dar nesiryžta konstruoti baldų patys. "Nebijokite eksperimentuoti. Internete pilna mokomųjų filmukų, pavyzdžių ir brėžinių, nuo ko pradėti. Net jei neturite vietos dirbtuvėms įsirengti, žinokite, kad labai daug ką galima pasidaryti ir namų sąlygomis su paprastais įrankiais, tereikia trupučio fantazijos", - pataria vyras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.