Darau pats: šildymo granulėmis apžvalga

 (6)
Egzistuoja daugybė namų šildymo būdų – malkos, anglis, dujos, elektra. Savo mintimis apie šildymą granulėmis dalinasi tinklaraščio „IKnamai“ autoriai.
© Shutterstock

Pats svarbiausias šio įrašo klausimas, kur gi mes slepiame granules? Po lova nėra, garaže nebeliko, katilinėje taip pat. Tai kur gi jos? Juk aš sukūrenau 4-5 tonas.

„IKnamai visiems skaitytojams akivaizdžiai meluoja ir slepia nuo visų granules“. Tokių ir panašių replikų praeitais metais susilaukėme labai daug, rašė jas tiek žmonės turintys ne itin ekonomiškus namus, tiek ir kitokią nuomonę apie granules turintys vadybininkai, todėl panašių komentarų laukiame ir šiais metais.

Labai jau ilgas ir užsitęsęs buvo praėjęs šildymo sezonas, prasidėjęs mums rugsėjo mėnesio viduryje, o pabaigos teko laukti labai ilgai, net iki gegužės pradžios. Palyginimui – praėjusių metų šildymo rezultatas buvo – 2,2 tonos granulių, įskaitant ir šilto vandens paruošimą bei 2 gyvatukų šildymą. Šiais metais tikėjomės kažko panašaus. Kadangi pagausėjusiai mūsų šeimynai reikėjo šiltesnio klimato, jį stengiamės palaikyti 22 laipsnių lygyje, vėliau sumažinome iki 21-21,5 laipsnių šilumos.

Tad praeitų metų rezultato pagerinti nepavyko, bet skaičiai, taip ilgai užsitęsus šildymui, iš ties džiuginantys – 2,5 t. granulių. Piniginiu atžvilgių 2,5x145 Eur. 362 Eur už granules ir pridėkime apie 40 Eur už elektros sąnaudas. Viso gausime gana nedidelę sumą 400 Eur. Šildomas plotas mūsų nėra jau toks mažas, viso – 145 kv.m. Šildymo sezonas truko 7 mėnesius, tad vidutinės 1 mėnesio sąnaudos yra 57 Eur.

Dažnas klausia, ar katilinėje turiu lovą, nes juk kaip gi be jos ten, tikras pečkurys turi miegoti šalia katilo. Ne, deja lovos ten nėra, ir sudėjus visus granulių tampymus, katilo valymą ir kartas nuo karto reguliavimą, per šildymo sezoną ten praleidau ne daugiau kaip 8 valandas. Su katilo valymu šiais metais eksperimentavau ir valiau vos 3 kartus, pasirodo užtenka ir tiek.

Sezono eigoje teko išbandyti kelis maišus skirtingų gamintojų granulių: vienas pradėjus kūrenti katilinė pradėjo smirdėti klijais, o ir pačios granulės skleidė stiprų chemijos kvapą (pardavėjas informavau), antrosios pirktos iš vietinio gamintojo, netgi teko apsilankyti ir pamatyti visą gamybos procesą, kuriame nesimatė jokių šiukšlių, žvyro, tik gražios pjuvenos ir kvapas granulių – medžio, o ne velnias žino ko. Tad senojo pardavėjo atsisakėm ir naujam sezonui užsisakėme 3 tonas granulių iš naujojo, kaina šiuo metu 145 Eur/t.

Kas geriau šilumos siurblys, geoterminis ar granulinis? Kiekvienam pagal kišenę ir norus, mane tenkina maža šildymo kaina, tenkina reta priežiūra (priežiūros reikia visoms šildymo sistemoms, kad ir kokią pasirinksite).

P.S krosnelė kurta 3 kartus, vieną iš jų dingus elektrai per audrą. Pildosi pranašystės, kad kuo toliau, tuo rečiau norėsis ją kurti. Na bet kitu šildymo sezonu reiks atsigriebti.

Informacija: iknamai.blogspot.lt; Facebook.com

Tinklaraščio autoriaus apžvalgą apie praėjusį šildymo sezono galite rasti ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.