Darau pats: šildymo granulėmis apžvalga

 (6)
Egzistuoja daugybė namų šildymo būdų – malkos, anglis, dujos, elektra. Savo mintimis apie šildymą granulėmis dalinasi tinklaraščio „IKnamai“ autoriai.
© Shutterstock

Pats svarbiausias šio įrašo klausimas, kur gi mes slepiame granules? Po lova nėra, garaže nebeliko, katilinėje taip pat. Tai kur gi jos? Juk aš sukūrenau 4-5 tonas.

„IKnamai visiems skaitytojams akivaizdžiai meluoja ir slepia nuo visų granules“. Tokių ir panašių replikų praeitais metais susilaukėme labai daug, rašė jas tiek žmonės turintys ne itin ekonomiškus namus, tiek ir kitokią nuomonę apie granules turintys vadybininkai, todėl panašių komentarų laukiame ir šiais metais.

Labai jau ilgas ir užsitęsęs buvo praėjęs šildymo sezonas, prasidėjęs mums rugsėjo mėnesio viduryje, o pabaigos teko laukti labai ilgai, net iki gegužės pradžios. Palyginimui – praėjusių metų šildymo rezultatas buvo – 2,2 tonos granulių, įskaitant ir šilto vandens paruošimą bei 2 gyvatukų šildymą. Šiais metais tikėjomės kažko panašaus. Kadangi pagausėjusiai mūsų šeimynai reikėjo šiltesnio klimato, jį stengiamės palaikyti 22 laipsnių lygyje, vėliau sumažinome iki 21-21,5 laipsnių šilumos.

Tad praeitų metų rezultato pagerinti nepavyko, bet skaičiai, taip ilgai užsitęsus šildymui, iš ties džiuginantys – 2,5 t. granulių. Piniginiu atžvilgių 2,5x145 Eur. 362 Eur už granules ir pridėkime apie 40 Eur už elektros sąnaudas. Viso gausime gana nedidelę sumą 400 Eur. Šildomas plotas mūsų nėra jau toks mažas, viso – 145 kv.m. Šildymo sezonas truko 7 mėnesius, tad vidutinės 1 mėnesio sąnaudos yra 57 Eur.

Dažnas klausia, ar katilinėje turiu lovą, nes juk kaip gi be jos ten, tikras pečkurys turi miegoti šalia katilo. Ne, deja lovos ten nėra, ir sudėjus visus granulių tampymus, katilo valymą ir kartas nuo karto reguliavimą, per šildymo sezoną ten praleidau ne daugiau kaip 8 valandas. Su katilo valymu šiais metais eksperimentavau ir valiau vos 3 kartus, pasirodo užtenka ir tiek.

Sezono eigoje teko išbandyti kelis maišus skirtingų gamintojų granulių: vienas pradėjus kūrenti katilinė pradėjo smirdėti klijais, o ir pačios granulės skleidė stiprų chemijos kvapą (pardavėjas informavau), antrosios pirktos iš vietinio gamintojo, netgi teko apsilankyti ir pamatyti visą gamybos procesą, kuriame nesimatė jokių šiukšlių, žvyro, tik gražios pjuvenos ir kvapas granulių – medžio, o ne velnias žino ko. Tad senojo pardavėjo atsisakėm ir naujam sezonui užsisakėme 3 tonas granulių iš naujojo, kaina šiuo metu 145 Eur/t.

Kas geriau šilumos siurblys, geoterminis ar granulinis? Kiekvienam pagal kišenę ir norus, mane tenkina maža šildymo kaina, tenkina reta priežiūra (priežiūros reikia visoms šildymo sistemoms, kad ir kokią pasirinksite).

P.S krosnelė kurta 3 kartus, vieną iš jų dingus elektrai per audrą. Pildosi pranašystės, kad kuo toliau, tuo rečiau norėsis ją kurti. Na bet kitu šildymo sezonu reiks atsigriebti.

Informacija: iknamai.blogspot.lt; Facebook.com

Tinklaraščio autoriaus apžvalgą apie praėjusį šildymo sezono galite rasti ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: lovos galvūgalio idėjos, kurias įgyvendinti galite patys

Lovos galvūgalis – nepigi lovos dalis. Tad tie, kurie nori originalaus, bet nebrangaus lovos galvūgalio, dažnai nusprendžia pasigaminti jį patys.

Darau pats: vaiko lova už prieinamą kainą

Kartais nutinka taip, kad nepavyksta rasti gražaus ir kokybiško baldo už prieinamą kainą. Taip atsitiko Dominic, kuris ieškojo savo vaikui lovelės, bet galiausiai ją nusprendė pagaminti savo rankomis.

Darau pats: nesibaigiančios medinių padėklų panaudojimo galimybės (1)

Mediniai padėklai, arba kitaip – paletės, yra itin populiari medžiaga įvairiems Darau Pats projektams. Iš medinių padėklų galima pasigaminti nebrangių baldų namams arba terasai. Senos, nebelabai gražios paletės puikiai tinka sodo bei daržo konstrukcijoms gaminti. Taigi pristatome kelias nesudėtingas idėjas, kaip galima panaudoti medinius padėklus.

Darau pats: lauko baseinas šildomas saulės kolektoriais (1)

Nors pasibaigus šiltajam sezonui apie maudynes gryname ore mažai tegalvojame, tačiau šildomo baseino idėja gali pasirodyti patraukli ir dabar. Meistras Petras Dargis dalinasi savo pažįstamo sumanymu – saulės kolektorių pagalba šildomu lauko baseinu.

Darau pats: buto įrengimas vos už 260 eurų (1)

Menininkas vos už 260 eurų pilnai įsirengė butą, kuris atlieka tiek gyvenamos erdvės, tiek darbo vietos paskirtį.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas

Plytos – tvirta, ilgaamžė ir išvaizdi statybinė medžiaga. Dėl tvirtumo ir unikalios išvaizdos senas, nenaudojamas plytas lengvai galima prikelti naujam gyvenimui. Pristatome kelis kūrybiškus būdus, kaip galima panaudoti nereikalingas plytas.

Darau pats: įmantrus staliukas iš 12 skirtingų medienos rūšių (6)

Įvairias disciplinas derinti mėgstantis meistras šiame Darau Pats projekte sujungė darbo su mediena patirtį bei keraminės mozaikos klijavimo įgūdžius. Šiam staliukui sukurti jis panaudojo keramines šukes ir net 12 skirtingų medienos rūšių.

Neskubėkite išmesti senos vonios, ją galima panaudoti net interjere (11)

Ateina laikas, kai reikia keisti santechniką. Seną ketaus vonią galima išmesti arba už centus atiduoti į metalo laužą. Tačiau taip pat galima įdėti visai nedaug pastangų ir prikelti ją visiškai naujam gyvenimui, o save nudžiuginti labai reikalingu ir gerą nuotaiką kuriančiu daiktu.

Skaitytojo patirtis: baldų projektavimas

Baldo projektavimui reikės kažkokios programėlės. Aš nesu itin rimtas braižytojas, tai man puikiai tinka nemokamos programėlės, kurias galima rasti internete (pavyzdžiui: SketchUp). Braižymo programėlė turėtų būti tokia, kad būtų galima nubraižyti daiktą erdvėje, nubraižius pavartyti, pasukti, apžiūrėti iš visų pusių. Taip pat turi būti galimybė išmatuoti nubraižyto objekto matmenis. Toliau parodysiu kaip viską darau.

Skaitytojo patirtis: apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos (5)

Kad galimybė įjungti šviesą daugiau nei iš vienos kambario vietos yra labai patogu - niekam nekils abejonių. Tačiau kaip tai padaryt? Pabandysiu paaiškint paprastai.