Darau pats: šildymo granulėmis apžvalga

 (5)
Egzistuoja daugybė namų šildymo būdų – malkos, anglis, dujos, elektra. Savo mintimis apie šildymą granulėmis dalinasi tinklaraščio „IKnamai“ autoriai.
© Shutterstock

Pats svarbiausias šio įrašo klausimas, kur gi mes slepiame granules? Po lova nėra, garaže nebeliko, katilinėje taip pat. Tai kur gi jos? Juk aš sukūrenau 4-5 tonas.

„IKnamai visiems skaitytojams akivaizdžiai meluoja ir slepia nuo visų granules“. Tokių ir panašių replikų praeitais metais susilaukėme labai daug, rašė jas tiek žmonės turintys ne itin ekonomiškus namus, tiek ir kitokią nuomonę apie granules turintys vadybininkai, todėl panašių komentarų laukiame ir šiais metais.

Labai jau ilgas ir užsitęsęs buvo praėjęs šildymo sezonas, prasidėjęs mums rugsėjo mėnesio viduryje, o pabaigos teko laukti labai ilgai, net iki gegužės pradžios. Palyginimui – praėjusių metų šildymo rezultatas buvo – 2,2 tonos granulių, įskaitant ir šilto vandens paruošimą bei 2 gyvatukų šildymą. Šiais metais tikėjomės kažko panašaus. Kadangi pagausėjusiai mūsų šeimynai reikėjo šiltesnio klimato, jį stengiamės palaikyti 22 laipsnių lygyje, vėliau sumažinome iki 21-21,5 laipsnių šilumos.

Tad praeitų metų rezultato pagerinti nepavyko, bet skaičiai, taip ilgai užsitęsus šildymui, iš ties džiuginantys – 2,5 t. granulių. Piniginiu atžvilgių 2,5x145 Eur. 362 Eur už granules ir pridėkime apie 40 Eur už elektros sąnaudas. Viso gausime gana nedidelę sumą 400 Eur. Šildomas plotas mūsų nėra jau toks mažas, viso – 145 kv.m. Šildymo sezonas truko 7 mėnesius, tad vidutinės 1 mėnesio sąnaudos yra 57 Eur.

Dažnas klausia, ar katilinėje turiu lovą, nes juk kaip gi be jos ten, tikras pečkurys turi miegoti šalia katilo. Ne, deja lovos ten nėra, ir sudėjus visus granulių tampymus, katilo valymą ir kartas nuo karto reguliavimą, per šildymo sezoną ten praleidau ne daugiau kaip 8 valandas. Su katilo valymu šiais metais eksperimentavau ir valiau vos 3 kartus, pasirodo užtenka ir tiek.

Sezono eigoje teko išbandyti kelis maišus skirtingų gamintojų granulių: vienas pradėjus kūrenti katilinė pradėjo smirdėti klijais, o ir pačios granulės skleidė stiprų chemijos kvapą (pardavėjas informavau), antrosios pirktos iš vietinio gamintojo, netgi teko apsilankyti ir pamatyti visą gamybos procesą, kuriame nesimatė jokių šiukšlių, žvyro, tik gražios pjuvenos ir kvapas granulių – medžio, o ne velnias žino ko. Tad senojo pardavėjo atsisakėm ir naujam sezonui užsisakėme 3 tonas granulių iš naujojo, kaina šiuo metu 145 Eur/t.

Kas geriau šilumos siurblys, geoterminis ar granulinis? Kiekvienam pagal kišenę ir norus, mane tenkina maža šildymo kaina, tenkina reta priežiūra (priežiūros reikia visoms šildymo sistemoms, kad ir kokią pasirinksite).

P.S krosnelė kurta 3 kartus, vieną iš jų dingus elektrai per audrą. Pildosi pranašystės, kad kuo toliau, tuo rečiau norėsis ją kurti. Na bet kitu šildymo sezonu reiks atsigriebti.

Informacija: iknamai.blogspot.lt; Facebook.com

Tinklaraščio autoriaus apžvalgą apie praėjusį šildymo sezono galite rasti ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: šildymo šaltinio pasirinkimas A+ klasės namui (2)

„A+ namas“ tinklaraščio autorius Mindaugas dalinasi savo įžvalgomis apie tinkamiausio šilumos šaltinio pasirinkimą A+ klasės namui.

Darau pats: neįprastas fotelio atnaujinimo būdas (7)

Įvairia kūrybine veikla užsiimanti Emily Seilhamer atsitiktinai pakelėje rado paliktą fotelį prie kurio buvo pridėtas užrašas: „Visata aprūpina nemokamai“. Merginą įkvėpė šis radinys ir ji nusprendė jį paversti tikru meno kūriniu.

Darau pats: šildymo granulėmis apžvalga (5)

Egzistuoja daugybė namų šildymo būdų – malkos, anglis, dujos, elektra. Savo mintimis apie šildymą granulėmis dalinasi tinklaraščio „IKnamai“ autoriai.

Darau pats: tvirta medinė lova iš statybinių atliekų (8)

Dalinamės dar vienu tinklaraščio „Saltinio13.lt“ autoriaus Kastyčio Darau Pats projektu. Šį kartą meistras pagamino tvirtą medinę lovą iš statybinių atliekų.

Darau pats: stalas mėgstantiems meistrauti (4)

Tie, kurie turi dirbtuves, ar tiesiog mėgsta dažnai užsiimti įvairiais Darau Pats projektais namuose, puikiai žino, kad optimaliems rezultatams pasiekti, reikia tinkamų įrankių ir patogios vietos meistravimui. Dalinamės tinklaraščio saltinio13.lt autoriaus Kastyčio universalaus stalo dirbtuvėms projektu.

Darau pats: uždara šašlykinė – ne tik šašlykams (8)

Šašlykinė dažniausiai asocijuojasi su vasariškais pasibuvimais gryname ore. Petras Dargis dalinasi Darau Pats uždaros šašlykinės projektu. Tokia maisto kepimo priemonė puikiai tinka ir lietingai, bet vis dar šiltai rudens pradžiai.

Darau pats: seno žaidimų namelio transformacija į vištidę (1)

Gaminant įvairius patiekalus yra kur kas smagiau naudoti šviežius, ekologiškus, savo vištų padėtus kiaušinius nei pirktinius. Tačiau nusprendus auginti vištas, pirmiausia reikia sugalvoti, kur jas laikyti. Dalinamės žaismingu tvartelio vištoms Darau Pats projektu.

Darau pats: 5 nesudėtingi projektai, kuriuos išmėginti gali kiekvienas

Savo rankomis pagamintas daiktas turi ypatingą vertę, tai vienetinis ir nepakartojamas namų objektas. O pati tokio daikto gamyba – smagus užsiėmimas laisvalaikiu ir puikus savirealizacijos būdas. Skaitytojas Aivaras pateikia kelis ne itin sudėtingus Darau Pats projektus.

PRIEŠ ir PO: grindų ir sienų iš lentelių įrengimas (14)

Dalinamės dar vienu skaitytojo Aivaro Darau Pats projektu. Šį kartą – grindų ir sienų apdaila, kuriai buvo panaudotos medinės lentelės.

Darau pats: mobili komoda iš medinių padėklų (12)

Skaitytojas Aivaras dalinasi Darau Pats projektu – komoda ant ratukų, kurios gamybai buvo panaudoti mediniai padėklai.