Darau pats: šildymo granulėmis apžvalga

 (6)
Egzistuoja daugybė namų šildymo būdų – malkos, anglis, dujos, elektra. Savo mintimis apie šildymą granulėmis dalinasi tinklaraščio „IKnamai“ autoriai.
© Shutterstock

Pats svarbiausias šio įrašo klausimas, kur gi mes slepiame granules? Po lova nėra, garaže nebeliko, katilinėje taip pat. Tai kur gi jos? Juk aš sukūrenau 4-5 tonas.

„IKnamai visiems skaitytojams akivaizdžiai meluoja ir slepia nuo visų granules“. Tokių ir panašių replikų praeitais metais susilaukėme labai daug, rašė jas tiek žmonės turintys ne itin ekonomiškus namus, tiek ir kitokią nuomonę apie granules turintys vadybininkai, todėl panašių komentarų laukiame ir šiais metais.

Labai jau ilgas ir užsitęsęs buvo praėjęs šildymo sezonas, prasidėjęs mums rugsėjo mėnesio viduryje, o pabaigos teko laukti labai ilgai, net iki gegužės pradžios. Palyginimui – praėjusių metų šildymo rezultatas buvo – 2,2 tonos granulių, įskaitant ir šilto vandens paruošimą bei 2 gyvatukų šildymą. Šiais metais tikėjomės kažko panašaus. Kadangi pagausėjusiai mūsų šeimynai reikėjo šiltesnio klimato, jį stengiamės palaikyti 22 laipsnių lygyje, vėliau sumažinome iki 21-21,5 laipsnių šilumos.

Tad praeitų metų rezultato pagerinti nepavyko, bet skaičiai, taip ilgai užsitęsus šildymui, iš ties džiuginantys – 2,5 t. granulių. Piniginiu atžvilgių 2,5x145 Eur. 362 Eur už granules ir pridėkime apie 40 Eur už elektros sąnaudas. Viso gausime gana nedidelę sumą 400 Eur. Šildomas plotas mūsų nėra jau toks mažas, viso – 145 kv.m. Šildymo sezonas truko 7 mėnesius, tad vidutinės 1 mėnesio sąnaudos yra 57 Eur.

Dažnas klausia, ar katilinėje turiu lovą, nes juk kaip gi be jos ten, tikras pečkurys turi miegoti šalia katilo. Ne, deja lovos ten nėra, ir sudėjus visus granulių tampymus, katilo valymą ir kartas nuo karto reguliavimą, per šildymo sezoną ten praleidau ne daugiau kaip 8 valandas. Su katilo valymu šiais metais eksperimentavau ir valiau vos 3 kartus, pasirodo užtenka ir tiek.

Sezono eigoje teko išbandyti kelis maišus skirtingų gamintojų granulių: vienas pradėjus kūrenti katilinė pradėjo smirdėti klijais, o ir pačios granulės skleidė stiprų chemijos kvapą (pardavėjas informavau), antrosios pirktos iš vietinio gamintojo, netgi teko apsilankyti ir pamatyti visą gamybos procesą, kuriame nesimatė jokių šiukšlių, žvyro, tik gražios pjuvenos ir kvapas granulių – medžio, o ne velnias žino ko. Tad senojo pardavėjo atsisakėm ir naujam sezonui užsisakėme 3 tonas granulių iš naujojo, kaina šiuo metu 145 Eur/t.

Kas geriau šilumos siurblys, geoterminis ar granulinis? Kiekvienam pagal kišenę ir norus, mane tenkina maža šildymo kaina, tenkina reta priežiūra (priežiūros reikia visoms šildymo sistemoms, kad ir kokią pasirinksite).

P.S krosnelė kurta 3 kartus, vieną iš jų dingus elektrai per audrą. Pildosi pranašystės, kad kuo toliau, tuo rečiau norėsis ją kurti. Na bet kitu šildymo sezonu reiks atsigriebti.

Informacija: iknamai.blogspot.lt; Facebook.com

Tinklaraščio autoriaus apžvalgą apie praėjusį šildymo sezono galite rasti ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.