Darau pats: šašlykinė, atrodanti kaip garvežys

Šašlykų ekspresas jau atvyko į stotį - tarsi sako ši, skaitytojo Ričardo Vyšniausko sumeistrauta šašlykinė, primenanti garvežį. Šia dovana vyras nustebino savo žmoną jos gimtadienio proga. Ir nors jis negali kiekvieno iš skaitytojų pavaišinti joje keptais šašlykais, mielai sutiko pasidalinti kūrybos procesu ir patarimais.
Darau pats: šašlykinė, atrodanti kaip garvežys
© G.Vyšniauskaitės nuotr.

Anot Ričardo, viskas įmanoma, jei tik yra fantazijos. Taip ir gimė toks šašlykinės dizaino sprendimas. Ji ne tik traukia akį, bet yra ir praktiška – viršutinė dalis atsiveria, o sukrovus malkas, smalkės išeina pro stilizuotą kaminą.

Dėl to nebūna kibirkščių ir mažėja gaisro pavojus. Kadangi šašlykinė yra uždara, joje ilgai neužgęsta žarijos, tad galima nuolat vis ką nors pasikepinti.

Garvežio apipavidalinimui reikės:

• Automobilinio dujų baliono. Jis pjaunamas per pusę, į dvi lygias dalis.
Svarbu! Prieš pjaunant reikia įsitikinti, jog dujų balionas išgarintas – dujos išleistos, o vidus išvalytas.
• Ratams ir kojoms – 12 m metalo juostų.
• Kamino matmenys turėtų būti: 30 cm ilgis ir 10 cm plotis. Tam reikės 1 metro metalo juostos.
• Garvežio rėmui (grotelėms) prireiks 2 m metalinio strypo, kurio storis turėtų būti 14 mm.
• Kabina daroma iš 1 mm storio skardos.
• Dažymui reikės 1 kg dažų.
Svarbu! Tai turi būtų atsparūs ugniai dažai.

Tokią šašlykinę įmanoma pasidaryti per 10 valandų, tačiau jei su metalu dažnai nedirbama, gali užtrukti ir ilgiau. Šio garvežio savikaina tėra 200 litų.

G. Vyšniauskaitės nuotraukos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

5 mobilios programėlės, kurios pravers mėgstantiems meistrauti

Šiandien išmanųjį telefoną turi kone kiekvienas, o tai reiškia, kad atsakymai į staiga iškilusius klausimus dažnai guli tiesiai kišenėje. Kadangi mobilios programėlės gali palengvinti įvairias užduotis, parinkome tokias, kurios pravers mėgstantiems meistrauti.

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.