Darau pats: rimtiems reikalams aptarti skirtas mini baldų komplektas

 (7)
Stalius-mėgėjas Jonas Udris sutiko pasidalinti savo kūriniu – dviejų kėdžių ir stalo komplektu savo vaikams, kurį pasigamino pats.
Darau pats: rimtiems reikalams aptarti skirtas mini baldų komplektas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Medinius žaislus ir baldus savo vaikams J. Udris gamina jau ketveri metai. „Pasitaiko, kad pagaminu ką nors ir draugų vaikams dovanų, taip pat su draugais kuriame internetinę tokių daiktelių parduotuvę. Kadangi vaikai jau turi mano gamintą virtuvėlę, todėl norėjosi, kad ir kėdės su staliuku būtų tokio pat stiliaus. Parduotuvėse parduodami komplektukai paprastai gaminami naudojant kuo pigesnes medžiagas, atrodo standartiškai ir nuobodžiai“, – priežastis, kodėl ėmėsi tokio darbo nurodo pašnekovas.

Stalo ir kėdučių komplektas pagamintas iš standartinių 18 mm storio klijuotos eglės plokščių, pirktų parduotuvėje. Šis konkretus komplektas padengtas linų sėmenų aliejaus ir bičių vaško mišiniu, tačiau šią medieną norint galima lakuoti, dažyti, ar net daryti dekupažą. Standartiniai vaikiškų baldukų matmenys: stalas - 50x50x50 cm, kėdučių sėdimoji dalis – 30 cm aukščio.

Kadangi tokiems baldams reikia keleto vienodų detalių, tokiais atvejais J. Udris pirma pasidaro šabloną, o paskui pagal jį gamina kitas detales. Šabloną jis pasilieka ateičiai, jei prireiktų. „Vien su siaurapjūkliu tokių baldų nepadarysi, tačiau kiekvienas stalius-mėgėjas paprastai turi viską, ko reikia tokiam baldų komplektui pasigaminti: juostinį pjūklą, frezavimo stalą, grąžtą ir kelis šlifavimo įrankius. Aš mėgstu daryti baldus taip, kad esant reikalui būtų galima juos nesunkiai išardyti ir kokią detalę pakeisti, todėl nenaudoju klijų, o detales sujungiu mediniais kaištukais ir paslėptais varžtais“, – dalijasi jis.

Jonas teigia, jog nuo projekto iki galutinio produkto galima apsisukti per dieną. „Tačiau turint mintyje, kad tai darau laisvalaikiu: vakarais ir savaitgaliais, užtrunka kiek ilgiau. Jei imti tik medienos įsigijimo kainą, tai ji nesiekia 40-50 eurų, tačiau, turint mintyje, kad jam pagaminti reikia specialių įrankių ir nemažai laiko, tikslią savikainą apskaičiuoti sunku. Jei toks komplektas būtų gaminamas serijiniu būdu gamykloje, kaina, žinoma, stipriai kristų“, – pasakoja J.Udris

Prie projekto, kiek galėjo prisidėjo ir vaikai. „Mano septynmetis sūnus mėgsta ateiti į mano dirbtuvėmis paverstą garažą, kur paprašo duoti jam kokią nereikalingą lentą papjauti ar varžtų įsukti. Tačiau gaminant šiuos baldus abu vaikai su malonumu padėjo dengti aliejaus ir bičių vaško mišiniu. Po to tiek baldai, tiek vaikų rankos dar ilgai kvepia medumi“, – teigia pašnekovas

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.