Darau pats: pianino perdažymas

 (2)
Persikėlę gyventi į Vilnių, Neringa ir Linas ne tik spėjo jaukiai įsikurti atstatytuose namuose, bet ir nuo nulio pradėjo naują verslą, gimusį ieškant naujų dekoravimo galimybių. Pradėjusi gaminti dažus, suteikiančius daiktams senumo įspūdį, Neringa antram gyvenimui prikėlė ne vieną savo namų baldą ir pasidalijo idėjomis, kaip spalva gali viską lengvai pakeisti.
© A. Narmonto nuotr.

Neringos svajonių namų sąraše svarbią vietą užėmė pianinas. Jis net nebūtinai turėjo skambėti – tiesiog kurti jaukią, romantišką nuotaiką, nors senas juodas „Belorus“ iš tiesų naudojamas ir pagal tiesioginę paskirtį. Šį masyvų instrumentą buvo nutarta pritaikyti prie lengvo, erdvaus savo namų interjero.

<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> pianino perdažymas
© A. Narmonto nuotr.

Neringa pataria, kaip tai padaryti lengvai ir be vargo:

Paviršių, kurį norite perdažyti, šiek tiek pašveiskite švitriniu popieriumi, kad dažai geriau kibtų. Tinka smulkus „dvišimtinio“ rupumo popierius.

Dažymo popieriumi apklijuokite pakraščius, kad neišteptumėte tų vietų, kurių dažyti nereikia.

Mažiau matomoje vietoje išmėginkite dažus – šiek tiek užtepkite ir palaukite, kol nudžius. Svarbu, kad dažai kaip nors nesureaguotų su buvusia danga ir nepakeistų atspalvio.

<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> pianino perdažymas
© A. Narmonto nuotr.

Labai svarbu! Būtinai kruopščiai nuvalykite dulkes. Dažus pradėkite tepti nuo sunkiau pasiekiamų vietų – briaunų, kampų, kraštų. Didelėms plokštumoms dažyti naudokite volelį – padengsite tolygiau ir darbas seksis greičiau. Antras sluoksnis padės paslėpti nelygumus, be to, baldas bus nuteptas tolygiai.

<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> pianino perdažymas
© A. Narmonto nuotr.

Spalvingi krepšiai

Greitai džiūstantys dažai tinka ne tik baldams dažyti – jais galima paįvairinti įprastus pintus krepšius ar kitokius daiktus. Daug išmonės čia nereikia: nudažykite juos viena spalva ar kelių atspalvių juostomis. Svarbu, kad džiugintų ir darbo procesas, ir rezultatas.

<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> pianino perdažymas
© A. Narmonto nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.