Darau pats: paprastas senos spintos restauravimas

 (9)
Spinta - toks baldas, kurį gana sunku išmesti. Ir ne tik dėl logistinių priežasčių, tačiau ir praktinių - nors šis baldas gali būti estetiškai pasenęs, tačiau savo funkciją vis dar atlikti puikiai. Kone racionaliausias sprendimas - tokią spintą tiesiog atnaujinti
spinta
spinta
© Shutterstock nuotr.

Labai dažnai mes taip priprantame prie senų baldų, kad išsiskirti su jais būna beveik neįmanoma. Būtent taip nutiko su mano sena 20 amžiaus pradžios spinta. Ją supantis pasaulis pasikeitė, butas pasidarė šiuolaikiškas, o spinta tebestovėjo savo vietoje, nenorėdama jos užleisti šiuolaikiškoms sesėms.

Sena spinta visiškai netiko prie bendro patalpos stiliaus, nederėjo su kitais baldais ir buvo negražios spalvos. Todėl priėmiau drąsų sprendimą - senučiukę restauruoti ir palikti savo namuose. Greitos apžiūros metu pastebėjau daug įtrūkimų ir nuskilimų.

Pirmame restauracijos darbų etape visada reikia pašalinti visus silpnai besilaikančius elementus ir seną laką, jei toks yra. Norėdami visiškai nuvalyti seną laką, turite visą spintos paviršių padengti specialiu lakų ir dažų valikliu. Jis užtepamas teptuku arba plienine mentele. Po 20-30 minučių valiklis ištirpdys seną laką. Tada paviršių reikia kruopščiai nuvalyti su mentele, o po to ir nušveisti grubiu šlifavimo popieriumi. Dabar spintos paviršius yra švarus, sausas ir šiurkštus.

Dabar būtina kruopščiai padengti visus ant medienos paviršiaus esančius įtrūkimus ir įbrėžimus. Tam mums reikės specialaus medienos glaisto ir minkštos guminės mentelės. Visus defektus užtepame glaistu, o išdžiuvus juos reikia nušlifuoti smulkiu šlifavimo popieriumi.

Po to visus paviršius reikės padengti skystu spalvą suteikiančiu beicu.

Jei norite, kad paviršius būtų padengtas vienodai, reikės dažyti 3-4 sluoksnius. Kiekvienam sluoksniui reikia leisti išdžiūti apie 2 valandas. Po paskutinio beico sluoksnio medieną būtina 20-30 valandų džiovinti kambario temperatūroje. Dabar galima spintą nulakuoti. Tam geriausiai tiks akrilinis lakas vandens pagrindu. Tolygiai nulakuojame visus spintos paviršius.

Paviršių lakuosime specialiu šepetėliu su standžiais natūraliais šereliais. Tepti reikia iš viršaus į apačią, o ne priešingai. Kai lakas išdžius, galite pradėti dekoruoti spintą. Tam reikės prilimpančio „auksinio“ baldų apvado. Su juo dekoruosime sienines spintos sieneles, priekį ir ypatingai centrinę spintos sąvarą.

Jei reikia, galite pakeisti vidinį viršutiniams drabužiams skirtą įtvarą. Parduotuvėse rasite metalinių arba medinių įtvarų ir jų tvirtinimo detalių.

Dabar metas galutiniam lakavimui. Tam naudosime specialų labai blizgų purškiamą laką. Toks lakas labai lengvai ir tolygiai padengia paviršių, be to, juo nupurkšta spinta atrodys naujai ir prabangiai.

Baldų apvado atraižas galima panaudoti dekoruojant vidinius spintos stalčius ir lentynėles.

Darbas užtruks apie 3-4 dienas, tačiau dabar sena prosenelės spinta bus prikelta naujam gyvenimui ir puikiai tiks prie šiuolaikinio interjero.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.