Darau pats: paprastas senos spintos restauravimas

 (9)
Spinta - toks baldas, kurį gana sunku išmesti. Ir ne tik dėl logistinių priežasčių, tačiau ir praktinių - nors šis baldas gali būti estetiškai pasenęs, tačiau savo funkciją vis dar atlikti puikiai. Kone racionaliausias sprendimas - tokią spintą tiesiog atnaujinti
spinta
spinta
© Shutterstock nuotr.

Labai dažnai mes taip priprantame prie senų baldų, kad išsiskirti su jais būna beveik neįmanoma. Būtent taip nutiko su mano sena 20 amžiaus pradžios spinta. Ją supantis pasaulis pasikeitė, butas pasidarė šiuolaikiškas, o spinta tebestovėjo savo vietoje, nenorėdama jos užleisti šiuolaikiškoms sesėms.

Sena spinta visiškai netiko prie bendro patalpos stiliaus, nederėjo su kitais baldais ir buvo negražios spalvos. Todėl priėmiau drąsų sprendimą - senučiukę restauruoti ir palikti savo namuose. Greitos apžiūros metu pastebėjau daug įtrūkimų ir nuskilimų.

Pirmame restauracijos darbų etape visada reikia pašalinti visus silpnai besilaikančius elementus ir seną laką, jei toks yra. Norėdami visiškai nuvalyti seną laką, turite visą spintos paviršių padengti specialiu lakų ir dažų valikliu. Jis užtepamas teptuku arba plienine mentele. Po 20-30 minučių valiklis ištirpdys seną laką. Tada paviršių reikia kruopščiai nuvalyti su mentele, o po to ir nušveisti grubiu šlifavimo popieriumi. Dabar spintos paviršius yra švarus, sausas ir šiurkštus.

Dabar būtina kruopščiai padengti visus ant medienos paviršiaus esančius įtrūkimus ir įbrėžimus. Tam mums reikės specialaus medienos glaisto ir minkštos guminės mentelės. Visus defektus užtepame glaistu, o išdžiuvus juos reikia nušlifuoti smulkiu šlifavimo popieriumi.

Po to visus paviršius reikės padengti skystu spalvą suteikiančiu beicu.

Jei norite, kad paviršius būtų padengtas vienodai, reikės dažyti 3-4 sluoksnius. Kiekvienam sluoksniui reikia leisti išdžiūti apie 2 valandas. Po paskutinio beico sluoksnio medieną būtina 20-30 valandų džiovinti kambario temperatūroje. Dabar galima spintą nulakuoti. Tam geriausiai tiks akrilinis lakas vandens pagrindu. Tolygiai nulakuojame visus spintos paviršius.

Paviršių lakuosime specialiu šepetėliu su standžiais natūraliais šereliais. Tepti reikia iš viršaus į apačią, o ne priešingai. Kai lakas išdžius, galite pradėti dekoruoti spintą. Tam reikės prilimpančio „auksinio“ baldų apvado. Su juo dekoruosime sienines spintos sieneles, priekį ir ypatingai centrinę spintos sąvarą.

Jei reikia, galite pakeisti vidinį viršutiniams drabužiams skirtą įtvarą. Parduotuvėse rasite metalinių arba medinių įtvarų ir jų tvirtinimo detalių.

Dabar metas galutiniam lakavimui. Tam naudosime specialų labai blizgų purškiamą laką. Toks lakas labai lengvai ir tolygiai padengia paviršių, be to, juo nupurkšta spinta atrodys naujai ir prabangiai.

Baldų apvado atraižas galima panaudoti dekoruojant vidinius spintos stalčius ir lentynėles.

Darbas užtruks apie 3-4 dienas, tačiau dabar sena prosenelės spinta bus prikelta naujam gyvenimui ir puikiai tiks prie šiuolaikinio interjero.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.