Darau pats: paprastas ir pigus lauko baseinėlis prie jūsų namų

 (33)
Norėdamas turėti vandens telkinį šalia namų, Petras Dargis priėmė paprastą sprendimą ir nesunkiai jį įsirengė. Kone iškart susidūrus su tam tikromis problemomis, jos galiausiai buvo išspręstos - baseinėlis dabar toks, kokio ir norėjo savininkas. Iš jo patirties galite pasimokyti ir jūs.
Darau pats: paprastas ir pigus lauko baseinėlis prie jūsų namų
© Fotolia nuotr.

Gavę iš kokio ūkininko senos plėvelės, kurią jie naudoja silosui arba šienainiui dengti, o paskui nežino, kur dėti, galite labai pigiai pasidaryti ir nedidelį baseinalį, ir didžiulį baseiną, kuriame galėsite maudytis. Žiūrint, kokią išsikasite duobę.

Mes traktoriumi kastą duobę išklojome dviguba plėvele. Kai kur ji buvo skylėta. Mintis buvo tokia: vienoje vietoje abi plėvelės kiauros nebus. Susiglaudusios ir spaudžiamos vandens, jos suveiks kaip vožtuvas ir nepraleis į žemę vandens.

Kai įjungėme lauko vandentiekį, viskas atrodė gerai. Vanduo pradėjo kauptis. 

Vanduo pamažu vis kilo, bet nespaudė plėvelių taip gerai, kaip tikėjausi. Kai kur atsirado oro burbulų. Bet nepraradom vilties. O gal?.. Kai vandens prikils daugiau, gal plėvelės prisispaus prie dugno? Mėginome kojomis išlyginti pūsles ir išvaryti orą į šonus.

Kitą dieną baseinalis pagaliau buvo pilnas. Jo kraštus apdėjome velėnomis, šiek tiek pridengdami plėvelę. Anūkams, žinoma, džiaugsmas. Tokios šiltos maudyklės prie pat trobos jie neturėjo. Tvenkinys gauna iš durpyno tamsaus vandens, taigi patamsėjo ir baseinalis. Nežiūrint į tai, vanduo švarus. Ir šiltas!

Tačiau tas kūrinys man nepatiko. Dar kitą dieną baseinukas pradėjo sekti. Viskas aišku - plėvelės laiko blogai. Jos nesugludo taip gerai, kad veiktų lyg vožtuvas.

Ką daryti? Kai vanduo nuseko, mėginome klijuoti, dėdami lopus. Tačiau baseinukas nenuseko tiek, kad galėtume užtaisyti patį dugną. Ten liko skylių ir oro pūslių.

Vandens nuostoliai visą vasarą buvo dideli. Jeigu nori išlaikyti baseinuką pilną, turi kas antrą dieną įjungti siurblį gerai valandai ir varyti iš tvenkinio vandenį.

Nepatiko man ir baseinuko išvaizda - jo krantuose buvo matyti plėvelė - kažkoks nenatūralus, negražus dalykas. Kurį laiką nesugalvojau, ką daryti. Praėjo kelios vasaros.

Pagaliau šiemet galva nušvito. Reikia imtis kastuvo!

Kasiau aplink baseinuką žemes ir mečiau į vandenį. Velėnomis išklojau krantus, ir neliko matyti baltos plėvelės. Vidurį pasodinau ajarų, pakrantėse - puplaiškių. Moterys ant kranto pasodino kelias gėles, padėliojo akmenukų. Dabar viskas atrodo natūraliai, be jokios plastmasės.
O kaip vanduo? Gal jis nustos tekėti pro dugną? Gal dabar du plėvelės sluoksniai susispaus ir suveiks tarsi vožtuvas? Jeigu nesuspaudė vanduo, tai gal žemė sunkesnė suspaus?

Taip ir atsitiko!

Dabar vandens nuostoliai tokie maži, kad užtenka baseinuką papildyti nuo stogo surinktu lietaus vandeniu. Tik rugpjūtį, kai nelijo tris savaites, vieną sykį buvau trumpam įjungęs siurblį. Užtat dabar, kai prasidėjo rugsėjo lietus, baseinukas kupinas kaip akis.

Nors anūkai pirmą vasarą čia maudėsi, bet maudynėms sodyboje yra didelės marios su lieptu ir laivu, per vasaros karščius vanduo ten įkaista iki 30 laipsnių. O į baseinuką įleidau kelis karosus, įleisiu dar - tegu gyvena ramiai. Labai įdomu žiūrėti, kaip jie plaukioja. Žiemą jie įsiknis į dugną ir išgyvens.

O vienas mano pažįstamas Stasys šalia Ukmergės savo sodyboje tokiu būdu pasidarė labai didelę, kelių metrų gylio kūdrą. Ten gruntas netikęs tam reikalui - žvyras praleidžia vandenį. Bet keli sluoksniai plėvelės, užkasti moliu bei smėliu, pataisė reikalą. Vasarą jo kūdra šiek tiek nusenka, bet ne bėda - užeina lietus, ir visas sodybos stogų vanduo vėl atstato projektinį lygį. Dirbtiniai krantai smėlėti, visai kaip natūralūs, vanduo šiltas - geriau, nei Palanga ar brangiausias kurortas!

Petrasdargis.lt

Nuotraukos autoriaus

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.