Darau pats: paprasta spinta drabužiams ir avalynei

 (2)
Prieškambaryje jums tikrai pravers spinta, į kurią galėsite susidėti kepures, pirštines, o į apatines lentynas – avalynę. Pasidaryti tokią spintą pačiam yra tikrai paprasta.
Darau pats: paprasta spinta drabužiams ir avalynei
© Shutterstock nuotr.

Pirmiausia reikia nuspręsti kokio dydžio bus spinta ir kiek joje bus lentynų. 

Šiame tekste papasakosime jums kaip pasidaryti 2,20 m aukščio kvadratinę spintą (40 X 40 cm) su penkiomis lentynomis. Spintos detales reikia išsipjauti iš MDP lakšto ir pritvirtinti prie jų kraštų apvadus. Tai galite padaryti statybinių prekių parduotuvėje. Žinoma, tai galite pasidaryti ir pats: detales išsipjausite siaurapjūkliu, o apvadus prilydysite su karštu lygintuvu, tačiau mes rekomenduojame rinktis pirmąjį variantą, nes antraip rizikuojate netiksliai išpjauti detales bei netaupiai išnaudoti MDP lakštą. 

Skaičiavimai parodė, kad spintos kaina, kurią sudarys MDP lakšto, MPP lakšto galinei sienelei kainos, detalių išpjovimo ir apvadų pritvirtinimo kainos, bus 50 procentų mažesnė, nei parduotuvėje parduodamos spintos kaina. Mūsų spintai reikės 11 dalių. Čia nurodyti jų dydžiai milimetrais.

Detalė, išmatavimai milimetrais, kiekis: 

- šoninė sienelė, 2200*400, 2

- lentynėlė, 400*368, 6

- apatinis fasadas, 368*50, 1

- galinė sienelė (iš MPP), 2145*395, 1

- durelės, 2145*395, 1

Norėdami apskaičiuoti spintos detalių dydžius, naudokitės šiuo algoritmu: 

1. Nustatykite spintos parametrus – aukštis X plotis X gylis.
2. Šoninių sienelių dydžiai – aukštis X gylis.
3. Lentynėlės – gylis X (plotis - 2*MDP storis). Mūsų atveju MDP storis yra 16 mm.
4. Apatinis fasadas – paprastai būna 50-70 mm aukščio, o plotis kaip lentynėlių.
5. Galinė sienelė ir durelės – (aukštis – aukštis fasado - 5 mm) X (plotis - 5 mm).
Taip pat nepamirškite paprašyti, kad statybinių prekių parduotuvėje jums padarytų 3 apvalias skyles durelėse, kurių skersmuo būtų lygus vyrio skersmeniui (pavyzdžiui, 40 mm). Skylės turi būti padarytos po 100 mm nuo viršutinio ir apatinio krašto, o trečioji skylė – lygiai per vidurį.
Žinokite, kad apvadai skiriasi savo storiu (nuo 0,6 iki 2 mm) ir medžiaga (popieriniai arba plastikiniai). Geriausias pasirinkimas – 1 mm storio plastikinis apvadas.

Būtini įrankai ir medžiagos: 

- gręžtuvas su konfirmatiniu grąžtu, kurio ilgis 45 mm; 

- rankinis arba elektrinis šešiakampis atsuktuvas

- konfirmatai ir dekoratyviniai jų dangteliai; 

- kampainis, ruletė ir pieštukas.

Visos detalės ir įrankiai paruošti, tad pradėkime surinkinėti spintą.

1 žingsnis. Ant šoninių sienelių iš apačios atmatuojame 58 mm (50 mm fasadas + 8 mm pusė MDP storio, vadinama skylė ašims). Pieštuku nubraižome liniją, ant kurios nuo kiekvieno krašto atmatuojame po 100 mm – tai apatinės lentynėlės tvirtinimo vieta. Pažymime fasado taškus: 25 mm nuo apačios ir 8 mm nuo krašto.

2 žingsnis. Nuo šoninės sienelės viršaus atmatuojame 8 mm, brėžiame liniją ir ant jos atmatuojame po 100 mm nuo šonų simetriškoms skylėms – tai viršutinė spintos sienelė. Išmatuojame atstumą tarp 1 ir 2 žingsniuose aprašytų linijų – mūsų atveju jis lygus 2134 mm. Be viršutinės ir apatinės, dar liko 4 lentynėlės, todėl 2134/5 = 427 mm. Brėžiame linijas kas 427 mm ir atidedame po 100 mm nuo kraštų, kad skylės būtų simetriškos.

3 žingsnis. Šonines sieneles dedam ant 2 taburečių (atsargiai, kad nesugadintumėte taburetės) ir gręžiame skyles pažymėtuose taškuose.

4 žingsnis. Lentynėlių galinėje dalyje atmatuojam po 100 mm nuo kraštų ir po 8 mm nuo viršaus ir apačios. Pragręžiame šiose vietose skyles visose lentynėlėse.

5 žingsnis. Pritvirtiname lentynėles prie šoninių sienelių: pirmiausia prie vienos, po to pridedame antrą sienelę ir pritvirtiname ją prie lentynėlių.

6 žingsnis. Fasado galinėje pusėje pragręžiame skyles 25 mm nuo apačios ir 8 mm nuo krašto, pritvirtiname fasadą prie šoninių spintos sienelių.

7 žingsnis. Durelių pritvirtinimas: į išgręžtas skyles įsukami vyriai. Po to durelės lygiai pridedamos prie spintos ir per pačius vyrius duriant yla pažymimos vietos, kur reikės pragręžti skylutes savisriegiams. Prisukti duris būtina kam nors padedant. Jei jūs šiek tiek suklysite – nieko baisaus, nes patys vyriai reguliuojasi tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai.

Rankenėlė prisukama ten, kur jums patogu. Galinė sienelė prikalama mažais vinimis. Jei kambaryje yra aukštos grindjuostės, galite siaurapjūkliu išpjauti pusapvales išpjovas, kad spinta galėtų prisiglausti prie sienos. Nepamirškite konfirmatų uždengti plastikiniais dangteliais. 

Tekstas ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.