Darau pats: paprasta bei funkcionali pavėsinė

 (16)
Net ir nepraėjus daug laiko nuo vasaros pradžios, jau galėjome įsitikinti, kad ji bus įvairi – vienomis dienomis saulėta, kitomis – lietinga. Tačiau lengvas lietutis nėra kliūtis išeiti į lauką ir sėdint prie stalo dirbti savo darbus, aplink kvepiant šlapia žeme. Tiksliau, tai nėra kliūtis tuo atveju, jeigu turite pavėsinę. Ją galima įsirengti ir patiems. Skaitytojas Linas pasidalino pavėsinės, kurią sukonstravo prieš maždaug šešerius metus, nuotraukomis ir papasakojo apie jos įrengimo procesą.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> paprasta bei funkcionali pavėsinė
© Autoriaus nuotr.

„Prasidėjo viskas nuo to, kad žmogus, kuriam stačiau šią pavėsinę, negalėjo išsirinkti kokios nori. Internete yra labai daug pavyzdžių ir tai padaryti buvo ypač sunku. Nusprendėme,kad pavėsinės iš kreivų ir tik nužievintų storų šakų nereikia. Jos, aišku, gražios,bet jau šiek tiek pabodusios, tad ieškojom kažko neįprasto,bet paprasto. Na, ir radome šios pavėsinės nuotrauką“, - pradžią prisimena Linas.

Vis dėlto, nuotraukoje nebuvo jokių brėžinių ar kitų skaičių, todėl pasitelkti išmonę. „Tai, kad pavėsinės tašo storis bus apie 15 cm, nustačiau pagal nuotraukoje ant stalo gulintį cigarečių pakelį. Tada maždaug išsimatavau kokie atstumai turėtų būti tarp tašo. Taip beveik iš akies nusprendėm kokio pločio ir aukščio ji bus. Tada medienos apdirbimo firmoje užsakiau 15×15“ tašus, - pasakoja jis.

Kai užsakymas buvo paruoštas, prasidėjo statybos. „Po kiekvienu tašu su grąžtu išgręžiau skyles ir išbetonavau tokius kvadratinius pamatėlius į kuriuos įleidau metalines juostas. Prie jų prisukau tašus - tam, kad vėjas nenupūstų“, - pasakoja pašnekovas.

Tikslaus pavėsinės aukščio, pašnekovas tiksliai nepamena, kadangi, kaip minėta, tai vyko prieš šešerius metus, be to, pavėsinę jis statė ne sau. Vis dėlto, nugarinės dalies tašų ilgis galėjo būti apie 2 metrai, o priekinės - 2,5 metro.

Pavėsinė gaminta naudojant paprastus įrankius - paprastas rankinis pjūklas, kampainis, naudotas lygiam nupjovimui, pieštukas, 19 dydžio raktas, reikalingas susukti storus medvaržčius, kuriais tašai buvo suveržti vienas su kitu. Sutvirtinimui naudoti tam reikalui skirti metaliniai kampai.

Grindims išbetonuoti bortai, prie kurių ankeriais prisuktos lentos, o prie jų pritvirtintos grindinės lentos. Pavėsinės grindys - ąžuolinės. Pašnekovas prisimena, kad jos nekainavo labai daug, nes tiesiog lentelių irgi reikėjo nedaug.

Pati pavėsinė padengta tamsiai rudos spalvos vandens pagrindo impregnantu. Grindys teptos ta pačia medžiaga, tik spalviškai šviesesne.

Šoninėje ir galinėje dalyje matomos medinės žaliuzės taip pat pjautos medienos apdirbimo įmonėje. „Paprašiau, kad lentelių briaunas supjautų taip, kad pavertus ją 45○ kampu, briauna būtų statmena. Taip sėdint ir atsirėmus lentelės nepjauna nugaros. Ant tašų susibraukiau 45○ juosteles ir prisukau iš anksto supjautus aliuminio kampus. Prie jų prisukau žaliuzes“, - prisimena pašnekovas.

Tuo pačiu metu įrengta ne tik pavėsinė, tačiau ir joje stovintys baldai. „Užsakėme dar keletą tašų, iš jų susukau kojas stalui ir suolams. Pirkome ąžuolines lentas ir kokius tris kartus lakavome, po kiekvieno karto švitriniu popierium nulyginant nelygumus“, - prisimena Linas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.