Darau pats: paprasta bei funkcionali pavėsinė

 (16)
Net ir nepraėjus daug laiko nuo vasaros pradžios, jau galėjome įsitikinti, kad ji bus įvairi – vienomis dienomis saulėta, kitomis – lietinga. Tačiau lengvas lietutis nėra kliūtis išeiti į lauką ir sėdint prie stalo dirbti savo darbus, aplink kvepiant šlapia žeme. Tiksliau, tai nėra kliūtis tuo atveju, jeigu turite pavėsinę. Ją galima įsirengti ir patiems. Skaitytojas Linas pasidalino pavėsinės, kurią sukonstravo prieš maždaug šešerius metus, nuotraukomis ir papasakojo apie jos įrengimo procesą.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> paprasta bei funkcionali pavėsinė
© Autoriaus nuotr.

„Prasidėjo viskas nuo to, kad žmogus, kuriam stačiau šią pavėsinę, negalėjo išsirinkti kokios nori. Internete yra labai daug pavyzdžių ir tai padaryti buvo ypač sunku. Nusprendėme,kad pavėsinės iš kreivų ir tik nužievintų storų šakų nereikia. Jos, aišku, gražios,bet jau šiek tiek pabodusios, tad ieškojom kažko neįprasto,bet paprasto. Na, ir radome šios pavėsinės nuotrauką“, - pradžią prisimena Linas.

Vis dėlto, nuotraukoje nebuvo jokių brėžinių ar kitų skaičių, todėl pasitelkti išmonę. „Tai, kad pavėsinės tašo storis bus apie 15 cm, nustačiau pagal nuotraukoje ant stalo gulintį cigarečių pakelį. Tada maždaug išsimatavau kokie atstumai turėtų būti tarp tašo. Taip beveik iš akies nusprendėm kokio pločio ir aukščio ji bus. Tada medienos apdirbimo firmoje užsakiau 15×15“ tašus, - pasakoja jis.

Kai užsakymas buvo paruoštas, prasidėjo statybos. „Po kiekvienu tašu su grąžtu išgręžiau skyles ir išbetonavau tokius kvadratinius pamatėlius į kuriuos įleidau metalines juostas. Prie jų prisukau tašus - tam, kad vėjas nenupūstų“, - pasakoja pašnekovas.

Tikslaus pavėsinės aukščio, pašnekovas tiksliai nepamena, kadangi, kaip minėta, tai vyko prieš šešerius metus, be to, pavėsinę jis statė ne sau. Vis dėlto, nugarinės dalies tašų ilgis galėjo būti apie 2 metrai, o priekinės - 2,5 metro.

Pavėsinė gaminta naudojant paprastus įrankius - paprastas rankinis pjūklas, kampainis, naudotas lygiam nupjovimui, pieštukas, 19 dydžio raktas, reikalingas susukti storus medvaržčius, kuriais tašai buvo suveržti vienas su kitu. Sutvirtinimui naudoti tam reikalui skirti metaliniai kampai.

Grindims išbetonuoti bortai, prie kurių ankeriais prisuktos lentos, o prie jų pritvirtintos grindinės lentos. Pavėsinės grindys - ąžuolinės. Pašnekovas prisimena, kad jos nekainavo labai daug, nes tiesiog lentelių irgi reikėjo nedaug.

Pati pavėsinė padengta tamsiai rudos spalvos vandens pagrindo impregnantu. Grindys teptos ta pačia medžiaga, tik spalviškai šviesesne.

Šoninėje ir galinėje dalyje matomos medinės žaliuzės taip pat pjautos medienos apdirbimo įmonėje. „Paprašiau, kad lentelių briaunas supjautų taip, kad pavertus ją 45○ kampu, briauna būtų statmena. Taip sėdint ir atsirėmus lentelės nepjauna nugaros. Ant tašų susibraukiau 45○ juosteles ir prisukau iš anksto supjautus aliuminio kampus. Prie jų prisukau žaliuzes“, - prisimena pašnekovas.

Tuo pačiu metu įrengta ne tik pavėsinė, tačiau ir joje stovintys baldai. „Užsakėme dar keletą tašų, iš jų susukau kojas stalui ir suolams. Pirkome ąžuolines lentas ir kokius tris kartus lakavome, po kiekvieno karto švitriniu popierium nulyginant nelygumus“, - prisimena Linas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.