Darau pats: nebrangus vonios apdailos sienelės įrengimas

 (8)
Vonios apdailos sienelė daugiausiai atlieka dekoratyviąją funkciją – uždengia vonios apačią ir yra visos vonios dizaino dalis. Taip pat sienelė apsaugo ir grindis nuo drėgmės – kad po vonia nesikauptų vanduo, nes ją išvalyti gali būti varginantis darbas, o kai kuriuose vonios kambariuose – netgi ir neįmanoma.
Darau pats: nebrangus vonios apdailos sienelės įrengimas
© Shutterstock nuotr.

Pačiam pasigaminti sienelę nėra sunku.

Darbų sąrašas:
Nuspręsti, kokio tipo sienelės norėsite;
Pasigaminti sienelės karkasą;
Pritvirtinti gipso kartoną;
Sukloti vonios plyteles.

Sienelė gali būti trijų formų: lygi, įstriža, kampinė. Nepriklausomai nuo formos, sienelėje turi būti durelės, kad, esant reikalui, būtų galima pasiekti vamzdžius. Dureles galima nusipirkti arba pasigaminti pačiam.

Karkasas. Dažniausiai – medinis arba metalinis. Rinkitės pagal vonios plytelių rūšį – jei jos yra sunkios, sienelės rėmas (karkasas) privalo būti metalinis. Gaminant metalinį karkasą, reikės CD tipo profilio, perforuotų aliumininių kampukų, savisriegių varžtų. Iš pradžių viską išsimatuokite. Tam prireiks gulsčiuko, trikampės liniuotės, pieštuko. Mokyklinių geometrijos žinių turėtų pakakti, kad nusibraižytumėte būsimos sienelės brėžinį. Metalui karpyti skirtomis žirklėmis susikarpykite metalinį profilį reikiamo ilgio juostomis. Šiame etape prireiks atsuktuvo - varžtais susukite, sujunkite profilius. Tvirtinkite karkasą prie vonios. Konstrukciją sutvirtinkite, montuodami vertikalias juostas tam, kad užtikrintumėte stiprumą.

Tvirtiname gipso kartoną. Pieštuku ant gipso kartono pasižymėkite reikiamą dydį ir išpjaukite. Tvirtinkite metalui skirtais savisriegiais. Naudokite atsuktuvą su specialiu antgaliu, kad neįsuktumėte savisreigių per giliai į gipso kartoną. Tvirtinti reikia maždaug kas 20 mm. Kampuose, kad sienelė būtų nepriekaištingai lygi, neišsiklaipytų, montuokite aliumininius kampukus. Tuomet gipso kartoną reikia padengti specialiu tinkleliu. Jį tvirtiname metalinėmis kabėmis, tinklelis padengiamas keraminėms plytelėms skirtais klijais. Palaukite, kol visiškai išdžius. 

Plytelės klijuojamos įprastai. Prireiks kibiro vandens, kryžiukų plytelių tarpams, purkštuvo sienoms nuplauti,  bei plytelių klijų. Kad klijuotumėte tiesiai, lygiai, matuokite gulsčiuku. Plyteles klijuoti pradėkite nuo apatinio kairiojo kampo. Suklijavus plyteles, jų tarpeliai padengiami specialiu glaistu. Dureles taip pat apklijuokite plytelėmis, prisukite varžtais. 

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.