Darau Pats: lesyklėlė – sodo žibintas už 70 eurų

 (7)
Visi žinome, kaip pasidaryti įprastą lesyklėlę. Bet gal metas pabandyti sumeistrauti kai ką originalaus?
<span style="color: #ff7f00;">Darau Pats:</span> lesyklėlė – sodo žibintas už 70 eurų
© Skaitytojo nuotr.

Jums reikės:

Įrankiai:
Medžio pjūklas (tinginiams – siaurapjūklis);
Atsuktuvas (tinginiams – suktuvas);
Grąžtas;
Žirklės ar kartono rėžtukas;
Pieštukas.

Medžiagos:
Tekintas turėklo statramstis 3 vnt. apie 12 eurų;
Stiklo audinio tapetas 1 kv. m. apie 2,5 eurų;
Klijuota fanera 1 kv.m. apie 6 eurus;
Faneros juostelė 2 vnt. apie 2 eurus;
Medienos impregnantas 1l apie 6 eurus;
Gruntas (universalus aerozolinis) 1 vnt. apie 7 eurus;
Aerozoliniai dažai balti 1 vnt. apie 7 eurus;
Aerozoliniai dažai auksiniai 1 flakonėlis apie 7 eurus;
Sukta džiuto virvė 6 mm 15 m apie 8 eurus;
Suktas špagatas apie 3 eurus;
Sodo žibintas apie 3 eurų;
Žalios žolės – iš pelkės;
Hermetikas apie 3 eurus;
Lipalas apie 1 eurą;
Medsraigčiai 12 vnt.

Darbo eiga:

Visų pirma ant faneros nupiešiama lesyklos pagrindo „grindų“ forma. Po to ji išpjaunama. Tuomet „keliamos“ kolonos. „3 tekintus turėklų statramsčius pjoviau pusiau, taip išėjo 6 kolonos. Kolonas iš abiejų galų įgręžiau 4 mm grąžteliu, kad tvirtinant medsraigčiu neskiltų. Prie apačios kolonas pragręžiau skersai 6 mm grąžteliu. Taip, per visas kolonas pravėrus džiuto virvę, pavyko „tvorelė“, - pasakoja Valdas.

Kolonos viršuje turi būti sutvirtintos faneros juostele, medsraigčiais, poveržlėmis ir lipalu. Pagrindo viduryje įtvirtinkite metalinį vamzdelį, į kurį reikia įstatyti sodo žibintą.

Kuomet medinė konstrukcija baigta, ją reikia impregnuoti, kitaip lesykla neatlaikys įvairių oro sąlygų. Kai sutvirtinsite karkasą, tuomet metas laikas kelti stogą. Į suktą džiuto virvę įsukite 1,5 mm plieno vielą, kas leis formuoti būsimo stogo išvaizdą.

Atitinkamai sudėliojus ir suklijavus „gegnes“ bei jas tarpusavyje sutvirtinus špagatu, galima formuoti stogo lakštus. „Tam naudojau dažomą stiklo pluošto tapetą. Iškirpus ir suklijavus lakštus, taip pat gaminama ir tvorelė, kurią apklijavau džiovintomis, lakuotomis žolėmis (po dažymo).

Lesyklos viršuje, šviestuvo saulės elementas ir medinis stogelis turi būti sujungiami hermetiku. Toks sprendimas papildomai sujungia ir sutvirtina stogo konstrukciją, ir užtikrina šviestuvo apsaugą. Ant lesyklos pagrindo dar suformavau „dubenėlį“, kad maistas mažiau drabstytųsi“, - patirtimi dalijasi skaitytojas.

Kai baigsite meistrauti lesyklą, metas paruošti ją dažymui. Galite naudoti automobilinį aerozolinį gruntą (o prieš tai medienos impregnavimo priemonę). Kuomet gruntas išdžiūva – galima dažyti.
O tuomet jau belieka parinkti spalvą. Geriausia rinktis ryškesnes, bet viskas – skonio reikalas. Šįkart parinktos baltos ir auksinės spalvos bent jau kol kas pasiteisina – lesyklėlės lankytojų apstu.

Lesyklėlės kaina siekia 70 eurų, tačiau nepamirškite, kad daug medžiagų atliks ir jas galėsite panaudoti dar ne kartą.

Už informaciją dėkojame skaitytojui Valdui Jančiauskui.

Kviečiame dalyvauti lesyklėlių konkurse. Jį rasite ČIA

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.