Darau pats: lėlių namas ir/ar knygų lentyna

 (3)
Stalius-mėgėjas Jonas Udris savo dukrai pagamino namą lėlėms, kuris nesunkiai gali virsti ir knygų lentyna. Jis dalijasi proceso nuotraukomis ir paaiškina kai kuriuos sprendimus.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> lėlių namas ir/ar knygų lentyna
© Asmeninio albumo nuotr.

„Kokybiškų baldų vaiko kambariui pasirinkimas Lietuvoje didėja, tačiau turint nedidelį kambarį nesinori jo apkrauti daiktais“, – teigia J. Udris. „Be to, man patinka, kai daiktai turi daugiau nei vieną paskirtį, kuomet laikui bėgant galima daiktą pritaikyti skirtingoms funkcijoms. Seniai turėjau idėją padaryti kažką tarp daiktų spintos ir lėlių namo, kol internete nepamačiau panašių sprendimų vaikiškų baldų kataloguose“.

Prieš pradedant, projektą reikėjo pritaikyti prie kambario išmatavimų, atsižvelgti į tai, kokių išmatavimų eglinius skydus įmanoma rasti prekyboje. Pašnekovui taip pat norėjosi, kad liktų kuo mažiau atliekų.

„Projektavimas užtruko ne vieną valandą ir ne vieną vakarą, tikrai ilgiau, nei pati daikto gamyba. Planuojant taip pat reikėjo matuoti dukros mėgstamas lėles, kad lentynos nebūtų joms nei per mažos, nei per didelės. Šis projektas nuo kitų mano darytų baldų skiriasi tuo, kad jame nėra vienodų, standartinių detalių. Reikėjo jį padaryti ir patogų, ir stabilų, ir ilgaamžį“, – prisimena J. Udris.

Gaminant šį namą laikytasi preciziško tikslumo. Procesą galite pamatyti nuotraukų galerijoje:

Visas šio lėlių namo – lentynos karkasas laikosi ant medinių kaištelių. Tik kritinėse vietose buvo naudojami medsraigčiai. Taip pat verta pastebėti, kad detalės dengtos tonuotu akriliniu laku profesionalioje dažykloje.

„Taip nusprendžiau atsižvelgdamas į tai, kad lėlių namas bus intensyviai naudojamas. Galima buvo dažyti ir teptuku savo garaže, tačiau tokio profesionalaus efekto tikrai nebūtų pavykę gauti, be to, kur nebrangiai gauti tokį nedidelį kiekį rožinių dažų?“, – aiškina J. Udris.

Kainos, teigia pašnekovas, tiksliai apskaičiuoti nelabai išeitų, tačiau darydamas tokį namą pats, jis tikrai sutaupė pinigų – internete analogiškų daiktų kainos prasideda nuo 800 € ir kopia aukštyn.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.