Darau Pats: klojame šildomų grindų plyteles

 (12)
Grindų dengimas paprastai yra vienas iš paskutiniųjų remonto etapų. Nors visiškai konkrečių taisyklių, kokia eiga vertėtų organizuoti visus remonto darbus, nėra, tačiau šis momentas yra itin svarbus ir atsakingas, ypač, jei klojame keraminėmis plytelėmis.
<span style="color: #ff7f00;">Darau Pats</span>: klojame šildomų grindų plyteles
© Shutterstock nuotr.

Klojant plyteles ant elektra šildomų grindų, darbai vyksta tokiais etapais:

1. Visų pirma, naudojami tik tam tikri specialūs klijai, kurie skirti būtent šildomoms grindis, t.y. , nekinta 50-60 laipsnių karštyje. Dažniausiai pirmą kartą įjungiant grindų šildymą, nustatoma maksimali temperatūra, ir gali smarkiai įšilti, tad reikia būti tikriems, jog klijai tą temperatūrą atlaikys.

2. Šildymo kabelis klojamas ant armatūros tinklo ir lengvai pritvirtinamas. Būtina hidroizoliacinė plėvelė, sulaikanti drėgmės skverbimąsi į izoliacinį sluoksnį, termostato jutiklis turi būtinai būti apsaugotas gofruota žarna. Priklijuokite jį klijais, kad būtų visas viename lygyje.

3. Specialistai rekomenduoja visa paviršių padengti sluoksniu plytelių klijų. Tai reikalinga, kad vėliau, klojant plyteles, netyčia nebūtų pažeistas šildymo kabelis – tuomet visas darbas bus veltui. Tik visiškai išdžiuvus klijams galima pereiti prie kito etapo.

4. Prieš klijuodami plyteles, gerai apsižiūrėkite, nuo kur pradėsite. Jei dėliosite pagal tam tikrą piešinį, dekorą – pradėti turite nuo jo, t.y. kambario centre. Jei plyteles klosite ne tik viename kambaryje, o ir už jo – taikykite, jog ties durimis plytelės būtų sveikos. Paskaičiuokite, kad reikėtų kuo mažiau skaldyti plyteles, o jei tai būtina – kad skeltos plytelės būtų kuo mažiau matomose vietose.

5. Naudodami mentelę, tepkite klijus 7-8 mm sluoksniu ant grindų bei plytelių. Plytelių vidinę pusę prieš tai reikia nuvalyti drėgna servėtėle – kad neliktų dulkių. Jei bus dulkių, plytelės sukibimo plotas mažės ir ji gali greitai nukristi. Taip pat stebėkite, ar plyteles dedate lygiai, klijų perteklių nubraukite. Naudokite plytelių kampukus.

6. Klijams išdžiūvus, apdailinkite siūles/sujungimus. Tepkite specialiu glaistu, kurio spalvų pasirinkimas yra tikrai nemažas – taikykite pagal plytelių spalvą. Jei patalpos estetinis vaizdas nėra labia jau svarbus ar riboja finansinės galimybės – galite naudoti ir tuos pačius klijus. Visi tarpeliai tarp plytelių turi būti kruopščiai nuvalyti nuo dulkių, esant būtinybei galima panaudoti dulkių siurblį. Tarpelius tepame specialia lanksčia gumine mentele. Po 10-20 minučių (priklausomai nuo kambario temperatūros), glaisto perteklius turi būti nuvalomas drėgna kempinėle ar šluoste. Ant plytelių lipti negalima tol, kol klijai visiškai sustings, mažiausiai – 2-3 valandas.

Ir dar vienas svarbus momentas: jokiais būdais negalima įjungti šildymo, kol klijai neišdžiuvo. Dažniausiai tai užtrunka 14-16 parų. Jei prieš klojant šildymo kabelį buvo liejamas pagrindas, džiuvimo laikas pailgėja iki mėnesio. Įjungus šildymą anksčiau, negu reikia, plytelės gali tiesiog atšokti.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.