Darau Pats: klojame šildomų grindų plyteles

 (12)
Grindų dengimas paprastai yra vienas iš paskutiniųjų remonto etapų. Nors visiškai konkrečių taisyklių, kokia eiga vertėtų organizuoti visus remonto darbus, nėra, tačiau šis momentas yra itin svarbus ir atsakingas, ypač, jei klojame keraminėmis plytelėmis.
<span style="color: #ff7f00;">Darau Pats</span>: klojame šildomų grindų plyteles
© Shutterstock nuotr.

Klojant plyteles ant elektra šildomų grindų, darbai vyksta tokiais etapais:

1. Visų pirma, naudojami tik tam tikri specialūs klijai, kurie skirti būtent šildomoms grindis, t.y. , nekinta 50-60 laipsnių karštyje. Dažniausiai pirmą kartą įjungiant grindų šildymą, nustatoma maksimali temperatūra, ir gali smarkiai įšilti, tad reikia būti tikriems, jog klijai tą temperatūrą atlaikys.

2. Šildymo kabelis klojamas ant armatūros tinklo ir lengvai pritvirtinamas. Būtina hidroizoliacinė plėvelė, sulaikanti drėgmės skverbimąsi į izoliacinį sluoksnį, termostato jutiklis turi būtinai būti apsaugotas gofruota žarna. Priklijuokite jį klijais, kad būtų visas viename lygyje.

3. Specialistai rekomenduoja visa paviršių padengti sluoksniu plytelių klijų. Tai reikalinga, kad vėliau, klojant plyteles, netyčia nebūtų pažeistas šildymo kabelis – tuomet visas darbas bus veltui. Tik visiškai išdžiuvus klijams galima pereiti prie kito etapo.

4. Prieš klijuodami plyteles, gerai apsižiūrėkite, nuo kur pradėsite. Jei dėliosite pagal tam tikrą piešinį, dekorą – pradėti turite nuo jo, t.y. kambario centre. Jei plyteles klosite ne tik viename kambaryje, o ir už jo – taikykite, jog ties durimis plytelės būtų sveikos. Paskaičiuokite, kad reikėtų kuo mažiau skaldyti plyteles, o jei tai būtina – kad skeltos plytelės būtų kuo mažiau matomose vietose.

5. Naudodami mentelę, tepkite klijus 7-8 mm sluoksniu ant grindų bei plytelių. Plytelių vidinę pusę prieš tai reikia nuvalyti drėgna servėtėle – kad neliktų dulkių. Jei bus dulkių, plytelės sukibimo plotas mažės ir ji gali greitai nukristi. Taip pat stebėkite, ar plyteles dedate lygiai, klijų perteklių nubraukite. Naudokite plytelių kampukus.

6. Klijams išdžiūvus, apdailinkite siūles/sujungimus. Tepkite specialiu glaistu, kurio spalvų pasirinkimas yra tikrai nemažas – taikykite pagal plytelių spalvą. Jei patalpos estetinis vaizdas nėra labia jau svarbus ar riboja finansinės galimybės – galite naudoti ir tuos pačius klijus. Visi tarpeliai tarp plytelių turi būti kruopščiai nuvalyti nuo dulkių, esant būtinybei galima panaudoti dulkių siurblį. Tarpelius tepame specialia lanksčia gumine mentele. Po 10-20 minučių (priklausomai nuo kambario temperatūros), glaisto perteklius turi būti nuvalomas drėgna kempinėle ar šluoste. Ant plytelių lipti negalima tol, kol klijai visiškai sustings, mažiausiai – 2-3 valandas.

Ir dar vienas svarbus momentas: jokiais būdais negalima įjungti šildymo, kol klijai neišdžiuvo. Dažniausiai tai užtrunka 14-16 parų. Jei prieš klojant šildymo kabelį buvo liejamas pagrindas, džiuvimo laikas pailgėja iki mėnesio. Įjungus šildymą anksčiau, negu reikia, plytelės gali tiesiog atšokti.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.