Darau pats: kaip pereinamą kambarį pavertėme į nepereinamą už mažiau nei 100 eurų

 (27)
Su dviem draugais ilgai ieškojome pigaus buto nuomai, kur galėtume apsistoti ilgesniam laikui. Pagaliau tokį radome. Tačiau butas pigus buvo ne veltui. Vienas iš kambarių pereinamas, o ten gyventi nenori niekas. Juk menkas malonumas, kai vidury nakties į butą įvirsta kaimynas ir lipa per tavo galvą į savo kambarį. Problema reikalavo sprendimo ir pirminiai variantai buvo sienelė su stumdomomis durimis arba paprasčiausiai pristumti spintą perskiriant kambarį nuo koridoriaus. Bet šitie variantai irgi turi trūkumų – jokios garso izoliacijos, o stumdomos durys yra brangios.
Darau pats: kaip pereinamą kambarį pavertėme į nepereinamą už mažiau nei 100 eurų
© Asmeninio archyvo nuotr.

Tad nusprendėme padaryti, kad pereinamasis kambarys nebūtų galvos skausmas ten gyvenančiam ir paversti jį į nepereinamą kambarį. Pasikonsultavę su specialistais gavome patarimą – statykite gipskartonio sieną. Iš pradžių viskas atrodė labai paprasta. Tačiau kelias iki tol, kol siena galiausiai stovėjo, buvo gan ilgas.

Svarbu paminėti, kad prieš pradėdami šį projektą neturėjome nė menkiausios statybų patirties ir vien tik vinies įkalimas jau buvo nedidelis iššūkis. Dabar, rašydamas šitą straipsnį, žvelgiu į stovinčią sieną ir galiu drąsiai teigti, jei pastatėme mes – pastatysite ir jūs. Laikas parodys, ar ta siena nesugrius kam nors stipriau į ją atsirėmus, bet kol kas galime džiaugtis, nes mūsų planas pavyko. Iš pereinamo kambario, kuriame nieks nenorėjo gyventi, sukūrėme erdvę, kurioje jauku būti.

O dabar, apie viską nuo pradžių. Turiu įspėti, kad šis gidas puikiai tiks pradžiamoksliams, tuo tarpu patyrusiems statybininkams, o ypač turintiems problemų su nervais, toliau rekomenduoju neskaityti, nes mūsų neišmanymas jus tikrai gali suerzinti. 

Taigi pati pradžia – kelionė į statybinių prekių parduotuvę. Žinojomoje, ko mums reikia – 260x120 cm gipskartonio plokščių, 8 kv. m. vatos garso izoliacijai ir kažkokių profilių. Šių medžiagų turėjo uždegti 3 metrų ilgio sienai pastatyti. Po konsultacijos su parduotuvės darbuotoju, kuris ant pradėjo braižyti kažkokius sienos brėžinius, likome visiškai pasimetę. 

Pagaliau pasiėmę penkis 50 mm metalinius profilius – po vieną luboms ir grindims ir tris horizontalius, 6 gipskartonio plokštes, krūvą varžtų, pasukome namo. Šis apsipirkimas buvo stebėtinai pigus, viskas atsiėjo 60 eurų. Medžiagas nugabenti iki namų, o po to ir užtempti į penktą aukštą buvo tikras logistinis košmaras. Siauroje sovietinėje laiptinėje nelabai telpančių plokščių kampai aptrupėjo apdaužyti į sienas, bet pagaliau viskas buvo sunešta į butą. 

Dažnai tai, kas patyrusiam žmogui atrodo savaime suprantama, tam, kuris pirmą kartą susiduria su statybomis, taip tikrai nėra. Geriausiai tai iliustruoja faktas, kad iš pradžių manėme, jog gipso kartonas turi įsidėti į profilių vidų, o ne suktis prie jų. 

Tada prasidėjo darbas. Išgręžę lubose, grindyse ir sienose skyles varžtais pritvirtinome metalinius profilius. Taip išėjo iš pažiūros gana tvirtas rėmas. Tada supratome, kad trijų horizontalių profilių mums nepakaks. Norint tvirtos sienos, profiliai turi stovėti bent kas 60 cm. Kitą dieną parduotuvėje nusipirkome likusius du profilius, dar varžtų staktos tvirtinimui. Tai atsiėjo dar 10 eurų. 

Tikėjomės, kad gipso plokščių daug pjaustyti nereiks. Plokštės aukštis 2.6 metro, kaip ir standartinio sovietinio buto lubų aukštis. Todėl kai pamatėme, kad plokštės visgi per ilgos ir jas reikės pjaustyti  susinervinome. Bet tiek toli nuėjus, jau nebebuvo kelio atgal. Susiveikę elektrinį pjūklelį, jau buvome pasiruošę pjaustyti plokštes, bet sužinojome, kad plokštės lengviausiai atsipjauna su paprasčiausiu peiliuku, skirtu pjaustyti popieriui. Pasirodo, mums nesumelavo, truputį įpjovus plokštę, jį labai lengvai nusilaužia per įpjautą vietą. Tikrai stebuklinga statybinė medžiaga, dirbti su ja labai paprasta. 

Nupjovę maždaug 5 cm nuo lakšto viršaus, kad jis būtų idealaus aukščio, pastatėme ją prie rėmo. Kitas dalykas, kurio mums niekas nepaaiškino, kaip priveržti lakštą prie rėmo. Parduotuvėje mums davė vadinamųjų musyčių, specialių varžtų skirtų tvirtinti gipskartonį prie profilių ir tik pasakė, kad gręžtume ne per stipriai tam, jog nepergręžtume gipskartonio lakšto. Kaip supratome, juos reikia sukti elektriniu atsuktuvu į plokštę ir jis be jokių iš anksto išgręžtų skylių įsisuka į profilį. Kadangi tą akimirką neturėjome su savimi elektrinio grąžto, įstatėme atsuktuvo galvutę į grąžtą skirtą gręžti sienoms ir pabandėme sukti varžtą. Atsitiko taip, kad varžtas pasiekęs profilį į jį neįsisuko. 

Susiradę nedidelį vinį kalėme jį į sieną, kol pasiekę profilį keliais stipriais smūgiais jame pramušdavome skylutę. O tada atsuktuvu nesunkiai prisukdavome musytę. Svarbu žinoti – taip daryti nereikia. Nežinau, kiek tiksliai užtrukome, bet vieną sieną tvirtinome ilgiau nei visas likusias. Ką darėme ne taip? Visų pirma, nenaudokite kaip atsuktuvo sienoms gręžti skirto grąžto, nes jis sukasi per greitai, yra per didelis, ir tiesiog jis neskirtas sukti varžtams. Supratę, kad mūsų būdas per sudėtingas, ieškojome kito kelio. Iš tikrųjų viskas labai paprasta  sukant musytę elektriniu rankiniu atsuktuvu į profilį ji įlenda be didesnių pastangų, ir iš anksto jokių skylių profilyje pramušinėti tikrai nereikia. Tada viskas klojosi gana lengvai, prigrūdę vatos prisukome plokštę iš kitos pusės, tokiu būdu pritvirtinome ir kitą sieną.

Tolimesnis žingsnis – durys. Čia bandėme išsisukti nemokamai. Gal kas turi besimėtančias senas nereikalingas duris garaže arba dar kur kitur, juk kiek durų išmetama po kiekvieno remonto. Ne kartą esu matęs, dar visai naudojamas duris stovinčias laiptinėje arba prie konteinerių – tokias, kurios mūsų projektui puikiai tiktų. Nemokamai nepavyko, tačiau pavyko pigiai. Vos už 25 eurus per skelbimus susiradome puikias duris su stakta.

Durų statymo procesas buvo gana nesudėtingas. Išmatavę staktą išpjovėme reikiamo dydžio skylę gipskartonio lakšte. Iš vienos pusės stakta tvirtinosi prie sieninio profilio – į jį dėl tvirtumo įstatėme ir prisukome medinę kaladėlę. Iš kitos staktos pusės taip pat pritvirtinome profilį. Labai svarbu tiksliai išmatuoti staktą, kad ji nebūtų kreiva. Kitaip durys sunkiai atsidarinės arba išvis neatsidarys. Staktą prisukę medvaržčiais prie profilių, lengviau atsikvėpėme. Tada teliko išpjauti plokštės gabaliukus virš durų ir juos pritvirtinti. Be abejo, dar liko apdailos darbai, sienas planuojame išklijuoti tapetais, reikia apkalti staktą dailylentėmis. Tačiau tai jau smulkmenos.

Jokiu būdu nesakau, kad tai geriausias būdas pastatyti sieną. Tikrai įmanoma geriau. Nors siena ir truputį kreiva, tačiau savo funkciją atlieka puikiai, praktiškai nepraleidžia garso o ir atrodo pakankamai tvirta, atsirėmus į ją, negriūna. Taigi, jei norite pigiai pastatyti sieną, tikrai rekomenduoju šį būdą.

Dėkojame skaitytojui už pasidalintą patirtį! Lauksime Jūsų patirčių su fotografijomis: info@daraupats.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.