Darau pats: kaip pasigaminti vežimo ratą

 (8)
Yra daugybė būdų, kaip papuošti aplinką savo sklype. Vienas jų – vežimo ratas. Jis gali būti puikus akcentas, pritraukiantis žvilgsnį ir paverčiantis sklypą ypatingu. Ypač jis tinka, jei siekiate sukurti kaimišką stilių. Pristatome rato dirbinimo procesą – žingsnis po žingsnio. Šaunu, jei turite šiokių tokių meistravimo įgūdžių bei esate sukaupę specialių įrankių – tuomet tikrai sutaupysite ir pasipuošite savo aplinką.
Darau pats: kaip pasigaminti vežimo ratą
© Autoriaus nuotr.

Taigi, jums prireiks:
elektrinio pjūklelio;
medžio obliavimo staklių („reismuso“);
šlifavimo mašinėlės;
medžio frezos;
atsuktuvo;
replių;
kalto;
plaktuko;
PVA klijų;
lako;
medieno beico;
medvaržčių;
poveržlių;
30 mm ilgio grąžto;
liniuotės;
matlankio;
pieštuko;
skriestuvo;
didelio popieriaus lapo;
teptuko.

Pasiruoškite 50 mm storio ir 25 mm pločio lentą. Šiame etape turėsite pasiruošti trafaretą: nusipieškite popieriuje ratą būtent tokio dydžio, kokį planuojate pasigaminti. Dažniausiai gaminamas maždaug 700 mm. diametro ratas. Pieškite būtent tokį, koks jis turės būti – su stipinais ir kitomis detalėmis. Iškirpkite detales, pagal jas nusibraižykite detales ant medienos. 

Elektriniu pjūkleliu iš medžio išsipjaukite keturis pusrutulius - ratą, suklijuokite juos vieną su kitu PVA klijais. Laikinai sutvirtinkite metaliniais profiliais. Kol klijai džiūsta, gaminkite kitas rato dalis. 

Skriestuvu ant 30 mm storio lentos išsimatuokite bei nusipieškite du vienodus 20-25 mm diametro skritulius – tai bus rato vidurys. Išpjaukite juos. Taip pat pasiruoškite ir 8 stipinus, jų ilgis priklausys nuo rato diametro. Jei sąžiningai piešėte trafaretą, iškirptos popierinės detalės puikiai pasitarnaus – gaminkite stipinus pagal jas. 

Kai klijai sustings, išskobkite vidinėje rato pusėje 8 skylutes, į kurias vėliau tvirtinsite stipinus. Skobti galite atsuktuvu, kalteliu, galite panaudoti ir frezą su specialiu antgaliu. Nepersistenkite – duobelės stipinams tvirtinti negali būti platesnės už patį stipiną, kitaip blogai laikysis. Duobeles kruopščiai sutepkite klijais ir įstatykite į jas stipinus. Kai visi stipinai bus savo vietose, guldykite ratą ant trafareto ir pasižymėkite rato vidurį. 

Priklijuokite iš abiejų pusių rato viduriukus, susukite su stipinais medvaržčiais. Jei stipinai nesilaiko stabiliai, yra tarpelių, juos užtaisykite medinėmis atplaišėlėmis, kurių galite prisiobliuoti nuo lentos likučių. 

Kad ratas būtų įspūdingesnis, įdomesnis, apšlifuokite jį freza. Tiek rato lanką, tiek stipinus – suteiksite ratui tam tikro rašto. Tuomet išgręžkite rato viduryje 30 mm skylę. Šlifuokite, nuvalykite ratą. Jis turi būti pakankamai lygus. Galite panaudoti ir švitrinį popierių. Pašlifuokite ir tarp stipinų, ir kitas sunkiau prieinamas vienas – panaudokite visus turimus įrankius: šlifavimo mašinėlę, „reismusą“, frezą ir t.t. Kadangi ratas „gyvens“ lauke, nebutina ypatingai glotniai jį nušlifuoti, toks jis bus natūralesnis. 

Toliau – dažymas. Spalvą rinkitės pagal sodo dizainą, nors kai kuriems patinka natūrali medienos spalva, tuomet jie rato nedažo, o tiesiog nulakuoja. Nepriklausomai nuo to, ar dažysite ratą, ar ne, nulakuoti yra būtina.

Štai ir ratas pagamintas. Komponuokite su molinėm puodynėm, gėlėmis, akmenimis. Ši dekoro detalė puikiai derės su natūraliomis gamtos puošmenomis.

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.