Darau pats: kaip pasigaminti vežimo ratą

 (8)
Yra daugybė būdų, kaip papuošti aplinką savo sklype. Vienas jų – vežimo ratas. Jis gali būti puikus akcentas, pritraukiantis žvilgsnį ir paverčiantis sklypą ypatingu. Ypač jis tinka, jei siekiate sukurti kaimišką stilių. Pristatome rato dirbinimo procesą – žingsnis po žingsnio. Šaunu, jei turite šiokių tokių meistravimo įgūdžių bei esate sukaupę specialių įrankių – tuomet tikrai sutaupysite ir pasipuošite savo aplinką.
Darau pats: kaip pasigaminti vežimo ratą
© Autoriaus nuotr.

Taigi, jums prireiks:
elektrinio pjūklelio;
medžio obliavimo staklių („reismuso“);
šlifavimo mašinėlės;
medžio frezos;
atsuktuvo;
replių;
kalto;
plaktuko;
PVA klijų;
lako;
medieno beico;
medvaržčių;
poveržlių;
30 mm ilgio grąžto;
liniuotės;
matlankio;
pieštuko;
skriestuvo;
didelio popieriaus lapo;
teptuko.

Pasiruoškite 50 mm storio ir 25 mm pločio lentą. Šiame etape turėsite pasiruošti trafaretą: nusipieškite popieriuje ratą būtent tokio dydžio, kokį planuojate pasigaminti. Dažniausiai gaminamas maždaug 700 mm. diametro ratas. Pieškite būtent tokį, koks jis turės būti – su stipinais ir kitomis detalėmis. Iškirpkite detales, pagal jas nusibraižykite detales ant medienos. 

Elektriniu pjūkleliu iš medžio išsipjaukite keturis pusrutulius - ratą, suklijuokite juos vieną su kitu PVA klijais. Laikinai sutvirtinkite metaliniais profiliais. Kol klijai džiūsta, gaminkite kitas rato dalis. 

Skriestuvu ant 30 mm storio lentos išsimatuokite bei nusipieškite du vienodus 20-25 mm diametro skritulius – tai bus rato vidurys. Išpjaukite juos. Taip pat pasiruoškite ir 8 stipinus, jų ilgis priklausys nuo rato diametro. Jei sąžiningai piešėte trafaretą, iškirptos popierinės detalės puikiai pasitarnaus – gaminkite stipinus pagal jas. 

Kai klijai sustings, išskobkite vidinėje rato pusėje 8 skylutes, į kurias vėliau tvirtinsite stipinus. Skobti galite atsuktuvu, kalteliu, galite panaudoti ir frezą su specialiu antgaliu. Nepersistenkite – duobelės stipinams tvirtinti negali būti platesnės už patį stipiną, kitaip blogai laikysis. Duobeles kruopščiai sutepkite klijais ir įstatykite į jas stipinus. Kai visi stipinai bus savo vietose, guldykite ratą ant trafareto ir pasižymėkite rato vidurį. 

Priklijuokite iš abiejų pusių rato viduriukus, susukite su stipinais medvaržčiais. Jei stipinai nesilaiko stabiliai, yra tarpelių, juos užtaisykite medinėmis atplaišėlėmis, kurių galite prisiobliuoti nuo lentos likučių. 

Kad ratas būtų įspūdingesnis, įdomesnis, apšlifuokite jį freza. Tiek rato lanką, tiek stipinus – suteiksite ratui tam tikro rašto. Tuomet išgręžkite rato viduryje 30 mm skylę. Šlifuokite, nuvalykite ratą. Jis turi būti pakankamai lygus. Galite panaudoti ir švitrinį popierių. Pašlifuokite ir tarp stipinų, ir kitas sunkiau prieinamas vienas – panaudokite visus turimus įrankius: šlifavimo mašinėlę, „reismusą“, frezą ir t.t. Kadangi ratas „gyvens“ lauke, nebutina ypatingai glotniai jį nušlifuoti, toks jis bus natūralesnis. 

Toliau – dažymas. Spalvą rinkitės pagal sodo dizainą, nors kai kuriems patinka natūrali medienos spalva, tuomet jie rato nedažo, o tiesiog nulakuoja. Nepriklausomai nuo to, ar dažysite ratą, ar ne, nulakuoti yra būtina.

Štai ir ratas pagamintas. Komponuokite su molinėm puodynėm, gėlėmis, akmenimis. Ši dekoro detalė puikiai derės su natūraliomis gamtos puošmenomis.

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.