Darau pats: kaip iš senos spintelės pasidaryti staliuką

 (9)
Senus, nebereikalingus, nebemadingus ar nebereikalingus baldus dažnai tiesiog išmetame, panaudojame kurui ar paprasčiausiai tiesiog perdažome. Turintys daugiau erdvės, sudeda juos garaže, užneša ant palėpės ar nutempia į rūsį. Vis dėlto, tokie baldai gali tapti puikia medžiaga naujiems kūriniams.
Darau pats: kaip iš senos spintelės pasidaryti staliuką
© Shutterstock nuotr.

Balti šiek tiek pasendinti baldai suteiks jūsų būstui ypatingą nuotaiką.Norint turėti tokių baldų savo namuose, visai nebūtina išleisti daug pinigų ir pirkti naujus baldus, užtenka tiesiog įdėmiai apžvelgti tai, ką turite po ranka. Puikiai tam tiks sena tarybinių laikų spintelė, iš kurios pats pasidarysite nuostabų žurnalinį staliuką (taip pat galite panaudoti spintą, indaują ir pan.).Išardykite spintelę, kad galėtumėte suprasti, kokios detalės bus tinkamos naudojimui.

Galvodami, koks bus jūsų staliuko dizainas, pasitelkite ne tik savo fantaziją, bet ir internetą, kuriame rasite įdomių baldų nuotraukų. Kai apsispręsite dėl būsimos staliuko išvaizdos, iš kartono arba popieriaus pasidarykite būsimų staliuko detalių iškarpas. Koks bus jų dydis, nuspręskite patys. Jie nėra ribojami, tačiau priklauso nuo norimo rezultato ir pradinės medžiagos dydžio.

Mūsų pateikiamame pavyzdyje šoninės senos spintelės sienelės buvo naudojamos kaip jungiančios dalys (kojelės) tarp stalviršio ir spintelės dugno. Pridedame iš anksto pasiruoštas iškarpas ant spintelės detalės ir medienos siaurapjūkliu (elektriniu, rankiniu) išpjauname staliuko detales (riestas, tiesias, kampuotas). Taip pat nupjauname stalviršio ir spintelės dugno kampus, kad mūsų staliukas būtų apvalių formų. Pasiruošę visas būtinas detales, pradedame jas valyti. Tai gana svarbus darbas, nes nuo valymo kruopštumo priklauso galutinio dirbinio kokybė. Kiekvieną detalę nušveičiame švitriniu popieriumi.

Jei spintelė buvo dažyta, reikia nušveisti dažus iki pat medienos. Jei taip nepavyks, bent jau maksimaliai nušveiskite švitriniu popieriumi viršutinį dažų sluoksnį. Jei jums pavyko švariai nušveisti detalę, tuomet būtina ją nušlifuoti švitriniu audiniu (grūdelių dydis – 150). Po to dėmesį reikia skirti detalėse esančioms skylėms (kur buvo montavimo sraigtai ir varžtai). Jas būtina užtepti medienos glaistu.

Leiskite glaistui, kuriuo padengėte skyles, nuskilimus ir nelygumus, išdžiūti. Džiuvimo laikas – viena para. Surinkite detales, kurių sutvirtinimui puikiai tiks:

1) metaliniai kampai su savisriegiais;

2) mediniai kaiščiai.

Po detalių paruošimo, galite pradėti jas dažyti. Pirmasis dažymo etapas – turite padengti detales dviem grunto sluoksniais. Būtinai laikykitės medžiagos, su kuria dirbsite, techninių rekomendacijų. Antrasis etapas – tarpinis šlifavimas abrazyvine kempine (grūdelių dydis - 240). Trečiasis ir paskutinis etapas – lakavimas (vienas sluoksnis).

Taip pat galite panaudoti skirtingų spalvų dažų derinius (kaip parodyta pavyzdyje). Galite patys maišyti spalvas, kol gausite norimą atspalvį, arba tiesiog nusipirkite jau paruoštus dažus. Dirbinio kraštus padenkite specialia baldų apdailos juosta (tam bus reikalingas lygintuvas) arba galite juos tiesiog nudažyti.

Jei norite, kad staliukas atrodytų prabangiau, galite ant stalviršio nupiešti ornamentą. Pirmiausia pabandykite jį nupiešti pieštuku.

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.