Darau pats: kaip iš senos spintelės pasidaryti staliuką

 (9)
Senus, nebereikalingus, nebemadingus ar nebereikalingus baldus dažnai tiesiog išmetame, panaudojame kurui ar paprasčiausiai tiesiog perdažome. Turintys daugiau erdvės, sudeda juos garaže, užneša ant palėpės ar nutempia į rūsį. Vis dėlto, tokie baldai gali tapti puikia medžiaga naujiems kūriniams.
Darau pats: kaip iš senos spintelės pasidaryti staliuką
© Shutterstock nuotr.

Balti šiek tiek pasendinti baldai suteiks jūsų būstui ypatingą nuotaiką.Norint turėti tokių baldų savo namuose, visai nebūtina išleisti daug pinigų ir pirkti naujus baldus, užtenka tiesiog įdėmiai apžvelgti tai, ką turite po ranka. Puikiai tam tiks sena tarybinių laikų spintelė, iš kurios pats pasidarysite nuostabų žurnalinį staliuką (taip pat galite panaudoti spintą, indaują ir pan.).Išardykite spintelę, kad galėtumėte suprasti, kokios detalės bus tinkamos naudojimui.

Galvodami, koks bus jūsų staliuko dizainas, pasitelkite ne tik savo fantaziją, bet ir internetą, kuriame rasite įdomių baldų nuotraukų. Kai apsispręsite dėl būsimos staliuko išvaizdos, iš kartono arba popieriaus pasidarykite būsimų staliuko detalių iškarpas. Koks bus jų dydis, nuspręskite patys. Jie nėra ribojami, tačiau priklauso nuo norimo rezultato ir pradinės medžiagos dydžio.

Mūsų pateikiamame pavyzdyje šoninės senos spintelės sienelės buvo naudojamos kaip jungiančios dalys (kojelės) tarp stalviršio ir spintelės dugno. Pridedame iš anksto pasiruoštas iškarpas ant spintelės detalės ir medienos siaurapjūkliu (elektriniu, rankiniu) išpjauname staliuko detales (riestas, tiesias, kampuotas). Taip pat nupjauname stalviršio ir spintelės dugno kampus, kad mūsų staliukas būtų apvalių formų. Pasiruošę visas būtinas detales, pradedame jas valyti. Tai gana svarbus darbas, nes nuo valymo kruopštumo priklauso galutinio dirbinio kokybė. Kiekvieną detalę nušveičiame švitriniu popieriumi.

Jei spintelė buvo dažyta, reikia nušveisti dažus iki pat medienos. Jei taip nepavyks, bent jau maksimaliai nušveiskite švitriniu popieriumi viršutinį dažų sluoksnį. Jei jums pavyko švariai nušveisti detalę, tuomet būtina ją nušlifuoti švitriniu audiniu (grūdelių dydis – 150). Po to dėmesį reikia skirti detalėse esančioms skylėms (kur buvo montavimo sraigtai ir varžtai). Jas būtina užtepti medienos glaistu.

Leiskite glaistui, kuriuo padengėte skyles, nuskilimus ir nelygumus, išdžiūti. Džiuvimo laikas – viena para. Surinkite detales, kurių sutvirtinimui puikiai tiks:

1) metaliniai kampai su savisriegiais;

2) mediniai kaiščiai.

Po detalių paruošimo, galite pradėti jas dažyti. Pirmasis dažymo etapas – turite padengti detales dviem grunto sluoksniais. Būtinai laikykitės medžiagos, su kuria dirbsite, techninių rekomendacijų. Antrasis etapas – tarpinis šlifavimas abrazyvine kempine (grūdelių dydis - 240). Trečiasis ir paskutinis etapas – lakavimas (vienas sluoksnis).

Taip pat galite panaudoti skirtingų spalvų dažų derinius (kaip parodyta pavyzdyje). Galite patys maišyti spalvas, kol gausite norimą atspalvį, arba tiesiog nusipirkite jau paruoštus dažus. Dirbinio kraštus padenkite specialia baldų apdailos juosta (tam bus reikalingas lygintuvas) arba galite juos tiesiog nudažyti.

Jei norite, kad staliukas atrodytų prabangiau, galite ant stalviršio nupiešti ornamentą. Pirmiausia pabandykite jį nupiešti pieštuku.

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: grindys iš 2 500 mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.