Darau pats: kaip apleistas garažas buvo prikeltas antram gyvenimui

 (31)
Manote, kad senas garažas yra bevertis? Tikrai ne! Viskas priklauso nuo to, kiek pastangų jam pakeisti įdėsite. Vilnietis, nusipirkęs apleistą garažą aukštomis lubomis, jį pakeitė neatpažįstamai.
Darau pats: kaip apleistas garažas buvo prikeltas antram gyvenimui
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

„2009 m. rudenį įsigytas garažas buvo ne tai, kad tuščias, bet dar ir baisus, neprižiūrėtas ir apleistas. Tačiau buvo ir teigiamų dalykų, tai kad aukštos lubos ir turėjo šiokį tokį nebaigtą rūsį", - pasakoja vyras.

Pavasarį buvo pradėti pirmieji darbai - stalas, tuomet vyko plytelių klijavimas virš stalo ir po juo, antro aukšto darymas, rūsio kasimas ir visokie kitokie darbai.

„Ir tuomet tiesiog apsėdo manija kuo geriau ir gražiau įsirengti tą garažą“, - prisipažįsta vilnietis.

Jis neslepia, kad atlikti tokius darbus didelės patirties neturėjo, tačiau kuo toliau, tuo viskas sekėsi geriau. Naujos idėjos atsirasdavo bedirbant, viskas ėjo ekspromtu.

„Laiko tam buvo skiriama tik vakarais, po darbo, aplinkiniai kaimynai stebėdavosi, kam visa tai, tačiau buvo įdomu ir azartiška“, - pasakoja dviejų vaikų tėvas.

Paklaustas, kiek kainavo, sako, kad daugiausia medžiagų ėmė iš tėčio ir uošvio „užgyventų“ turtų iš garažų, tačiau vis tiek teko nemažai investuoti. Tačiau darbas pasiteisino, nes buvo nuspręsta garažą parduoti, ir tai padaryti pavyko uždirbant beveik dvigubai.

Garažo rekonstrukcijos sąmata:

600 Lt - stogo dangos pakeitimas
600 Lt - signalizacija
200 Lt - cementas
300 Lt - plytelių klijai ir plytelių tarpų glaistai
250 Lt plyteles (pirktos su didele nuolaida, o kitos naudotos 20 metu senumo)
150 Lt - dailylentes ir kampai
80 Lt - balkiai
200 Lt - laiptu mediena
100 Lt - plastmasinės dailylentės
150 Lt - lempos, jungtukai, dėžutės ir laidai
150 Lt - kampuotis (kiti metalai - iš tėvo)
80 Lt - dažai, impregnantai, lakai
200 Lt - varžtai, vinys, tarpinės, kampuočiai
60 Lt - ventiliacijos vamzdžiai (kanalizacijos vamzdis)
80 Lt - lietvamzdžiai
0 Lt - žvyras, smėlis (panaudota iš kasamo rūsio)
0 Lt - kalkės (panaudota 20 metų senumo)
0 Lt - darbas
0 Lt - lentelės, dalis metalų, armatūra, senos plytelės, dalis balkių.

Gal ir jūs turite panašių pavyzdžių? Įsirengėte butą, garažą, terasą, pavėsinę? Pasidalinkite info@daraupats.lt

Kaip vyko darbai - visas procesas fotogalerijoje:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.