Darau pats: kaip apleistas garažas buvo prikeltas antram gyvenimui

 (31)
Manote, kad senas garažas yra bevertis? Tikrai ne! Viskas priklauso nuo to, kiek pastangų jam pakeisti įdėsite. Vilnietis, nusipirkęs apleistą garažą aukštomis lubomis, jį pakeitė neatpažįstamai.
Darau pats: kaip apleistas garažas buvo prikeltas antram gyvenimui
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

„2009 m. rudenį įsigytas garažas buvo ne tai, kad tuščias, bet dar ir baisus, neprižiūrėtas ir apleistas. Tačiau buvo ir teigiamų dalykų, tai kad aukštos lubos ir turėjo šiokį tokį nebaigtą rūsį", - pasakoja vyras.

Pavasarį buvo pradėti pirmieji darbai - stalas, tuomet vyko plytelių klijavimas virš stalo ir po juo, antro aukšto darymas, rūsio kasimas ir visokie kitokie darbai.

„Ir tuomet tiesiog apsėdo manija kuo geriau ir gražiau įsirengti tą garažą“, - prisipažįsta vilnietis.

Jis neslepia, kad atlikti tokius darbus didelės patirties neturėjo, tačiau kuo toliau, tuo viskas sekėsi geriau. Naujos idėjos atsirasdavo bedirbant, viskas ėjo ekspromtu.

„Laiko tam buvo skiriama tik vakarais, po darbo, aplinkiniai kaimynai stebėdavosi, kam visa tai, tačiau buvo įdomu ir azartiška“, - pasakoja dviejų vaikų tėvas.

Paklaustas, kiek kainavo, sako, kad daugiausia medžiagų ėmė iš tėčio ir uošvio „užgyventų“ turtų iš garažų, tačiau vis tiek teko nemažai investuoti. Tačiau darbas pasiteisino, nes buvo nuspręsta garažą parduoti, ir tai padaryti pavyko uždirbant beveik dvigubai.

Garažo rekonstrukcijos sąmata:

600 Lt - stogo dangos pakeitimas
600 Lt - signalizacija
200 Lt - cementas
300 Lt - plytelių klijai ir plytelių tarpų glaistai
250 Lt plyteles (pirktos su didele nuolaida, o kitos naudotos 20 metu senumo)
150 Lt - dailylentes ir kampai
80 Lt - balkiai
200 Lt - laiptu mediena
100 Lt - plastmasinės dailylentės
150 Lt - lempos, jungtukai, dėžutės ir laidai
150 Lt - kampuotis (kiti metalai - iš tėvo)
80 Lt - dažai, impregnantai, lakai
200 Lt - varžtai, vinys, tarpinės, kampuočiai
60 Lt - ventiliacijos vamzdžiai (kanalizacijos vamzdis)
80 Lt - lietvamzdžiai
0 Lt - žvyras, smėlis (panaudota iš kasamo rūsio)
0 Lt - kalkės (panaudota 20 metų senumo)
0 Lt - darbas
0 Lt - lentelės, dalis metalų, armatūra, senos plytelės, dalis balkių.

Gal ir jūs turite panašių pavyzdžių? Įsirengėte butą, garažą, terasą, pavėsinę? Pasidalinkite info@daraupats.lt

Kaip vyko darbai - visas procesas fotogalerijoje:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: grindys iš 2 500 mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.