Darau pats: itin paprastai pagaminama medinė lentynėlė

 (6)
Savo rankomis pagaminti baldai visada džiugina, ypatingai, jei tokie baldai yra aktyviai naudojami buityje. Vis dėlto, vieni sukonstruoti bet kokį baldą galėtų užsimerkę, kitiems reikia įdėti kur kas daugiau pastangų. Yra ir trečia kategorija - žmonės, kurie to niekada nebandė. Kodėl nepradėjus nuo paprastos medinės savo rankomis pagamintos lentynos?
obliavimas
obliavimas
© Shutterstock nuotr.

Taigi, pirmiausia pasirenkame lentą, iš kurios darysime lentynėlę. Lenta būtinai turi būti sausa ir be defektų. Pageidautina, kad ji būtų lygi ir nebūtų skersai, išilgai deformuota. Kadangi lentynėlė bus nedidelė, rasti tokią lentą bus paprasta. Toliau nuobliuokite lentas iki 20 mm storio (jų storį galite nusistatyti patys).

Toliau pjūklu supjaustome lentą į mums reikalingas lentynėlės detales.

Turime pasidaryti dvi 76 cm ilgio lentas bei keturias 46 cm lentas. 

Šie dydžiai yra sąlyginiai, tad juos galite keisti, priklausomai nuo lentynėlei skirtos vietos. Detalių plotį pasirinkite patys, priklausomai nuo jūsų poreikių ir nuo turimų lentų. Pavyzdyje matomų detalių plotis yra 10 cm. Po to ant 76 cm ilgio detalių turite pats pieštuku pasižymėti vietas, kur planuojate pritvirtinti lentynėles.

Pavyzdyje pateikiamoje lentynėlėje atstumas tarp viršutinės ir vidurinės lentynėlės yra 21 cm (o pačių lentynėlių storis – 2 cm), atstumas iki apatinės lentynėlės – 28 cm. Dabar lentas reikės nušlifuoti specialia šlifavimo mašina su šlifavimo ratu, kurio grūdelių dydis ne daugiau nei 150. Daryti tai būtina net ir tokiu atveju, jei jūsų obliaus peilis yra idealiai aštrus, nepaliekantis griovelių.

Toliau reikia paslėpti esamus defektus medienos glaistu, kurio spalva turi atitikti medienos spalvą. Leiskite glaistui išdžiūti, o po to vėl šlifuosite. Dabar lentynėlę reikės surinkti. Tam prireiks baldinių varžtų ir medvaržčių. Čia sunkumų neturėtų kilti. Baldų varžtų išvaizda yra estetiškesnė, nei medvaržčių. Tačiau medvaržčius galima užglaistyti, todėl jų visai nesimatys. Štai ir turime puikią lentynėlę vonios kambariui.

Belieka tik pritvirtinti užpakalinėje dalyje tvirtinimo detales, padengti lentynėlę pirma beicu, o po to laku. Be to, lakuoti reikia tris kartus, o po kiekvieno karto ją būtina nušlifuoti smulkiu švitriniu popieriumi (geriausia tai daryti rankomis).

Lentynėlė jau baigta!

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.