Darau pats: itin paprastai pagaminama medinė lentynėlė

 (6)
Savo rankomis pagaminti baldai visada džiugina, ypatingai, jei tokie baldai yra aktyviai naudojami buityje. Vis dėlto, vieni sukonstruoti bet kokį baldą galėtų užsimerkę, kitiems reikia įdėti kur kas daugiau pastangų. Yra ir trečia kategorija - žmonės, kurie to niekada nebandė. Kodėl nepradėjus nuo paprastos medinės savo rankomis pagamintos lentynos?
obliavimas
obliavimas
© Shutterstock nuotr.

Taigi, pirmiausia pasirenkame lentą, iš kurios darysime lentynėlę. Lenta būtinai turi būti sausa ir be defektų. Pageidautina, kad ji būtų lygi ir nebūtų skersai, išilgai deformuota. Kadangi lentynėlė bus nedidelė, rasti tokią lentą bus paprasta. Toliau nuobliuokite lentas iki 20 mm storio (jų storį galite nusistatyti patys).

Toliau pjūklu supjaustome lentą į mums reikalingas lentynėlės detales.

Turime pasidaryti dvi 76 cm ilgio lentas bei keturias 46 cm lentas. 

Šie dydžiai yra sąlyginiai, tad juos galite keisti, priklausomai nuo lentynėlei skirtos vietos. Detalių plotį pasirinkite patys, priklausomai nuo jūsų poreikių ir nuo turimų lentų. Pavyzdyje matomų detalių plotis yra 10 cm. Po to ant 76 cm ilgio detalių turite pats pieštuku pasižymėti vietas, kur planuojate pritvirtinti lentynėles.

Pavyzdyje pateikiamoje lentynėlėje atstumas tarp viršutinės ir vidurinės lentynėlės yra 21 cm (o pačių lentynėlių storis – 2 cm), atstumas iki apatinės lentynėlės – 28 cm. Dabar lentas reikės nušlifuoti specialia šlifavimo mašina su šlifavimo ratu, kurio grūdelių dydis ne daugiau nei 150. Daryti tai būtina net ir tokiu atveju, jei jūsų obliaus peilis yra idealiai aštrus, nepaliekantis griovelių.

Toliau reikia paslėpti esamus defektus medienos glaistu, kurio spalva turi atitikti medienos spalvą. Leiskite glaistui išdžiūti, o po to vėl šlifuosite. Dabar lentynėlę reikės surinkti. Tam prireiks baldinių varžtų ir medvaržčių. Čia sunkumų neturėtų kilti. Baldų varžtų išvaizda yra estetiškesnė, nei medvaržčių. Tačiau medvaržčius galima užglaistyti, todėl jų visai nesimatys. Štai ir turime puikią lentynėlę vonios kambariui.

Belieka tik pritvirtinti užpakalinėje dalyje tvirtinimo detales, padengti lentynėlę pirma beicu, o po to laku. Be to, lakuoti reikia tris kartus, o po kiekvieno karto ją būtina nušlifuoti smulkiu švitriniu popieriumi (geriausia tai daryti rankomis).

Lentynėlė jau baigta!

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelaysam-svoimirukami.ru/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.