Darau pats: idėja sodo tualetui

 (33)
Šylant orams darbo darže ir sode daugėja, tad nereikėtų pamiršti jame įsirengti ir patogumus. Net jei sodo namelyje yra šiltas tualetas ir centrinė kanalizacija, lauko tualetas sode vis tiek pravers. Jei ką nors statysite sode arba dirbsite darže, bus labai patogu naudotis sodo tualetu, o ne kiekvieną kartą bėgti į namus.
tualetas
tualetas
© Shutterstock nuotr.

Dauguma namų šeimininkų turi statybinių medžiagų likučių – plytų, lentų, skaldos ir panašiai. Išmesti jų neverta, nes buityje viskas praverčia. Prieš statant sodo tualetą, reikia nuspręsti kurioje vietoje jį statysite. Prie tualeto turi būti lengva prieiti iš visų sodo galų, tačiau kartu jis turi būti nutolęs nuo gyvenamųjų patalpų, baseino, sporto ir poilsio zonų. Taip pat reikia apgalvoti jo konstrukciją ir medžiagas, iš kurių statysite tualetą. Žinoma, galima pastatyti tualetą iš senų lentų arba faneros, tačiau jis nebus gražus. Verta pastatyti tokį tualetą, kuris puikiai atrodytų ir derėtų prie bendro jūsų sodo vaizdo.

Parinkę jam tinkamą vietą, pradedame žymėjimą. Nusprendėme statyti vasaros tualetą iš cementinių blokelių. Jame bus unitazas, kuris šiltuoju metų laiku bus pajungiamas prie vandens, ir elektra. Tai šiek tiek brangoka, tačiau atrodys šiuolaikiškai ir gražiai. Pasirinkome duobės matmenis 2 ant 2,5 metro, o gylis - 1,5 metro. Duobės dugno nebetonuosime, o sienas išklosime raudonomis plytomis. Apatinėje sienos dalyje reikia tarp siūlių palikti tarpus, kad drėgmė pati susigertų į dirvą. Ant sienų viršaus padedame klojinį, palikdami 15 cm skersmens skylę, per kurią ištekės unitazo turinys, ir 50 cm skylę gale, skirtą išmatų duobės liukui. Ant klojinių dedame plieninius strypus, kurie bus tualeto grindų armatūra, ir užpilame viską 10 cm betono sluoksniu.

Betonas visiškai sustings po kelių dienų. Jei oras karštas ir saulėtas, betoną reikia periodiškai laistyti vandeniu, kad jis nesuskilinėtų. Dabar statome sienas iš 12 cm storio cementinių blokelių. Statybose jie yra skirti statyti vidines namų sienas. Pirmiausia reikia įstatyti durų staktą ir sutvirtinti ją statramsčiais.

Jei norite, įmontuokite į sieną lango rėmą. Sienų viršuje dedame klojinius ir sijas luboms su nuolydžiu stogui.

Po to, kai skiedinys sienų viršuje sustings, galite dengti stogą, o viduje apkalti lubas plastiku. Įdedame duris ir langą.

Viduje plytelėmis išklijuojame sienas ir grindis, pritvirtiname unitazą, padarome sienoje orlaidę ir uždengiame ją dekoratyviniu tinkleliu.

Pajungiame vandenį ir elektrą. Vasaros tualeto ypatumas – žiemą jis nenaudojamas, tad vamzdžiai ir unitazas gali sušalti. Todėl žiemai reikia atjungti vandenį ir išpilti jį iš sistemos. Todėl geriausia metalo plastikinius vamzdžius išvesti per orą. Išmatų duobėje reikia padaryti ištraukiantį vamzdį, kad nemalonūs kvapai nepatektų į tualeto vidų, ir pritaisyti išmatų duobės dangtelį.

Vidines tualeto sienas galima nudažyti virš plytelių vandens emulsiniais dažais, o išorines papuošti dekoratyviniais akmenimis.

Toks vasaros tualetas yra patogus, be to, jis gražiai atrodys jūsų sode.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.