Darau pats: idėja sodo tualetui

 (33)
Šylant orams darbo darže ir sode daugėja, tad nereikėtų pamiršti jame įsirengti ir patogumus. Net jei sodo namelyje yra šiltas tualetas ir centrinė kanalizacija, lauko tualetas sode vis tiek pravers. Jei ką nors statysite sode arba dirbsite darže, bus labai patogu naudotis sodo tualetu, o ne kiekvieną kartą bėgti į namus.
tualetas
tualetas
© Shutterstock nuotr.

Dauguma namų šeimininkų turi statybinių medžiagų likučių – plytų, lentų, skaldos ir panašiai. Išmesti jų neverta, nes buityje viskas praverčia. Prieš statant sodo tualetą, reikia nuspręsti kurioje vietoje jį statysite. Prie tualeto turi būti lengva prieiti iš visų sodo galų, tačiau kartu jis turi būti nutolęs nuo gyvenamųjų patalpų, baseino, sporto ir poilsio zonų. Taip pat reikia apgalvoti jo konstrukciją ir medžiagas, iš kurių statysite tualetą. Žinoma, galima pastatyti tualetą iš senų lentų arba faneros, tačiau jis nebus gražus. Verta pastatyti tokį tualetą, kuris puikiai atrodytų ir derėtų prie bendro jūsų sodo vaizdo.

Parinkę jam tinkamą vietą, pradedame žymėjimą. Nusprendėme statyti vasaros tualetą iš cementinių blokelių. Jame bus unitazas, kuris šiltuoju metų laiku bus pajungiamas prie vandens, ir elektra. Tai šiek tiek brangoka, tačiau atrodys šiuolaikiškai ir gražiai. Pasirinkome duobės matmenis 2 ant 2,5 metro, o gylis - 1,5 metro. Duobės dugno nebetonuosime, o sienas išklosime raudonomis plytomis. Apatinėje sienos dalyje reikia tarp siūlių palikti tarpus, kad drėgmė pati susigertų į dirvą. Ant sienų viršaus padedame klojinį, palikdami 15 cm skersmens skylę, per kurią ištekės unitazo turinys, ir 50 cm skylę gale, skirtą išmatų duobės liukui. Ant klojinių dedame plieninius strypus, kurie bus tualeto grindų armatūra, ir užpilame viską 10 cm betono sluoksniu.

Betonas visiškai sustings po kelių dienų. Jei oras karštas ir saulėtas, betoną reikia periodiškai laistyti vandeniu, kad jis nesuskilinėtų. Dabar statome sienas iš 12 cm storio cementinių blokelių. Statybose jie yra skirti statyti vidines namų sienas. Pirmiausia reikia įstatyti durų staktą ir sutvirtinti ją statramsčiais.

Jei norite, įmontuokite į sieną lango rėmą. Sienų viršuje dedame klojinius ir sijas luboms su nuolydžiu stogui.

Po to, kai skiedinys sienų viršuje sustings, galite dengti stogą, o viduje apkalti lubas plastiku. Įdedame duris ir langą.

Viduje plytelėmis išklijuojame sienas ir grindis, pritvirtiname unitazą, padarome sienoje orlaidę ir uždengiame ją dekoratyviniu tinkleliu.

Pajungiame vandenį ir elektrą. Vasaros tualeto ypatumas – žiemą jis nenaudojamas, tad vamzdžiai ir unitazas gali sušalti. Todėl žiemai reikia atjungti vandenį ir išpilti jį iš sistemos. Todėl geriausia metalo plastikinius vamzdžius išvesti per orą. Išmatų duobėje reikia padaryti ištraukiantį vamzdį, kad nemalonūs kvapai nepatektų į tualeto vidų, ir pritaisyti išmatų duobės dangtelį.

Vidines tualeto sienas galima nudažyti virš plytelių vandens emulsiniais dažais, o išorines papuošti dekoratyviniais akmenimis.

Toks vasaros tualetas yra patogus, be to, jis gražiai atrodys jūsų sode.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.