Darau pats: dengiame lubas gipso kartono plokšte

 (13)
Turbūt sunku rasti žmogų, kuris su užsidegimu ir džiaugsmu pasakotų apie būsimą remontą. Netgi ir turintys žinių bei patirties, neskuba remontuoti kaip į šventę – suprantama, juk tai nėra lengvas, o kruopštus ir atsakingas darbas.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> dengiame lubas gipso kartono plokšte
© Autoriaus nuotr.

Manote, kad greitai sumontuoti lubas iš gipso kartono plokštės be specialisto pagalbos - neįmanomas darbas? Tereikia laikytis kelių taisykių bei nurodymų.

Įsivaizduokime, jog remontuojame standartinį 20 kv. m. kambarį, kuriame lubos standartiškai buvo balintos, tačiau jokių kitų remonto darbų nebuvo. Jei remontu užsiima naujokas, patariame pradėti nuo paprastų vienasluoksnių lubų.

Įrankiai ir medžiagos:

1. Elektrinis suktuvas
2. Elektrinis grąžtas
3. Statybinis peilis
4. Žirklės metalui kirpti
5. Mentelė
6. Ilgas gulsčiukas
7. Lazerinis gulsčiukas
8. Matavimo ruletė
9. Gispo kartono plokštės
10. Savisriegiai gipso kartonui tvirtinti
11. Metaliniai montavimo profiliai
12. Metaliniai laikantieji profiliai
13. Gembės
14. Kryžminės jungtys
15. Savisiregiai metalui
16. Mūrvinės
17. Kitos medžiagos: gruntas, glaistas, šlifavimo tinklelis, šlifavimo popierius.

Pirmas veiksmas: išmatavimas

Šis etapas – labai svarbus. Nuo to, kaip tiksliai išmatuosite, priklausys ir tai, ar lygiai lubos bus sumontuotos. Tad lazeriniu gulsčiuku kruopščiai atsimatuokite liniją pirmajam profiliui – maždaug 10 – 20 cm. nuo lubų. Šis atstumas, be abejo, priklauso nuo kambario aukščio. Taip pat apsvarstykite, kiek laidų ar kitų įrenginių reikės lubomis uždengti. Tarpas negali būti mažesnis negu 5 cm.

Taip pasižymėkite visas sienas - pieštuku nubrėžkite ištisą liniją per visa kambario perimetrą.
Pasižymėkite ir vietas lubose, kur bus kabinami metaliniai profiliai. Atstumus apskaičiuokite nepamiršdami pasitikrinti, kokio dydžio yra jūsų turimos gipso kartono plokštės. Plokštės bus klojamos į kambario ilgį, ne plotį – todėl ir profiliai turi būti tvirtinami į ilgį. Paprastai profiliai montuojami maždaug 60 cm atstumu. Pieštuku ir liniuote susibraižykite linijas ant lubų.

Antrasis veiksmas: karkasas

Mūrvinėmis (arba įsukamais savisriegiais) kas 40-60 cm. tvirtiname perimetrinį profilį. Žinoma, profilis turi būti paruoštas – išgręžtos skylutės atitinkamu atstumu. Tai pat – išgręžtos skylutės lubose, kur tvirtinsis mūrvinės. Gręžkite jas, pridėję profilį prie lubų.

Savisriegiais tvirtiname gembes tiesiai prie lubų 40-50 cm. atstumu. Tuomet prie jų tvirtiname laikančiuosius profilius. Juos tvirtiname savisriegiais. 50-60 cm atstumu statmenai tvirtinkite montavimo profilius. Laikantysis ir montavimo profilis sujungiami kryžmine jungtimi.

Tvirtinkite papildomai tose vietoje, kur, jūsų manymu, reikia.
Galutinis vaizdas turėtų būti toks:

Trečiasis veiksmas: gipso kartono tvirtinimas

Prieš tvirtinant gipso kartoną, būtina sutvarkyti visus laidus, kurie bus paslėpti po lubomis. Apšvietimo angas galima išpjauti ir prieš montavimą, ir pačioje darbo pabaigoje. Idealu, jei turite du pagalbininkus – dviese laikys plokštę, o trečiasis gali tuo metu prisukti ją. Vienam tvarkytis su lubų dengimu, neturint papildomos technikos, švelniai tariant, kiek sudėtinga.
Gipso kartono plokštės pritvirtinamos prie montavimo profilių savisriegiais.

Jei sienos ar lubos buvo nelygios, gali kilti sunkumų – pasistenkite išlyginti, naudodami kaiščius. Dėl geresnės hidroizoliacijos plokštes vertėtų specialiai paruošti – gruntuoti. Tarp sienos ir plokštės turi būti 2 mm tarpas – dėl oro cirkuliacijos, ir kad plokštė nesideformuotų esant temperatūros skirtumams.

Turėkite omenyje, kad nuo plokštės krašto iki tvirtinimo turi būti 1,5-2 cm. Tarp savisriegių – ne mažiau kaip 10-15 cm. Tvirtinimo elementai turi būti tiek įsukti į gipso kartoną, kad galvutės būtų įsuktos į plokštę per 0,5 mm.

Ketvirtasis veiksmas: siūlės

Siūles padenkite gruntu, padenkite glaistu. Į glaisto sluoksnį įspaudžiama stiklo audinio ar popierinė juostelė. Glaistas išlyginamas, jam išdžiūvus gruntuojama ir dažoma.

Penktasis veiksmas: galutinis glaistymas

Pirmiausiai padenkite glaistu savisriegių galvutes. Rekomenduojama naudoti siaurą mentelę (7 cm), kuri užsandarins visus plyšius ir pažeidimus. Tuomet plačia mentele padenkite glaistu visas lubas. Sluoksnis neturi būti storesnis kaip 2 mm. Pabaigoje reiktų visas lubas nušlifuoti šlifavimo tinkleliu. Gali būti, jog pamatysite, kad reikia padengti dar vienu glaisto sluoksniu. Galutinai lubos išdžius ne greičiau, negu po paros. Po to lubas reiktų dar kartą nušlifuoti švitriniu popieriumi.

Taigi, jokių antžmogiškų jėgų nereikia, kad patys galėtumėte pasidengti lubas gipso kartono plokšte. O tobulėjančios technologijos ir gausus statybinių medžiagų pasirinkimas užtikrins, kad procesas tik greitės ir darbus bus galima atlikti vis kokybiškiau ir kokybiškiau.
Išdrįskite, išmokite ir pabandykite.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.