Darau pats: dengiame lubas gipso kartono plokšte

 (13)
Turbūt sunku rasti žmogų, kuris su užsidegimu ir džiaugsmu pasakotų apie būsimą remontą. Netgi ir turintys žinių bei patirties, neskuba remontuoti kaip į šventę – suprantama, juk tai nėra lengvas, o kruopštus ir atsakingas darbas.
<span style="color: #ff7f00;">Darau pats:</span> dengiame lubas gipso kartono plokšte
© Autoriaus nuotr.

Manote, kad greitai sumontuoti lubas iš gipso kartono plokštės be specialisto pagalbos - neįmanomas darbas? Tereikia laikytis kelių taisykių bei nurodymų.

Įsivaizduokime, jog remontuojame standartinį 20 kv. m. kambarį, kuriame lubos standartiškai buvo balintos, tačiau jokių kitų remonto darbų nebuvo. Jei remontu užsiima naujokas, patariame pradėti nuo paprastų vienasluoksnių lubų.

Įrankiai ir medžiagos:

1. Elektrinis suktuvas
2. Elektrinis grąžtas
3. Statybinis peilis
4. Žirklės metalui kirpti
5. Mentelė
6. Ilgas gulsčiukas
7. Lazerinis gulsčiukas
8. Matavimo ruletė
9. Gispo kartono plokštės
10. Savisriegiai gipso kartonui tvirtinti
11. Metaliniai montavimo profiliai
12. Metaliniai laikantieji profiliai
13. Gembės
14. Kryžminės jungtys
15. Savisiregiai metalui
16. Mūrvinės
17. Kitos medžiagos: gruntas, glaistas, šlifavimo tinklelis, šlifavimo popierius.

Pirmas veiksmas: išmatavimas

Šis etapas – labai svarbus. Nuo to, kaip tiksliai išmatuosite, priklausys ir tai, ar lygiai lubos bus sumontuotos. Tad lazeriniu gulsčiuku kruopščiai atsimatuokite liniją pirmajam profiliui – maždaug 10 – 20 cm. nuo lubų. Šis atstumas, be abejo, priklauso nuo kambario aukščio. Taip pat apsvarstykite, kiek laidų ar kitų įrenginių reikės lubomis uždengti. Tarpas negali būti mažesnis negu 5 cm.

Taip pasižymėkite visas sienas - pieštuku nubrėžkite ištisą liniją per visa kambario perimetrą.
Pasižymėkite ir vietas lubose, kur bus kabinami metaliniai profiliai. Atstumus apskaičiuokite nepamiršdami pasitikrinti, kokio dydžio yra jūsų turimos gipso kartono plokštės. Plokštės bus klojamos į kambario ilgį, ne plotį – todėl ir profiliai turi būti tvirtinami į ilgį. Paprastai profiliai montuojami maždaug 60 cm atstumu. Pieštuku ir liniuote susibraižykite linijas ant lubų.

Antrasis veiksmas: karkasas

Mūrvinėmis (arba įsukamais savisriegiais) kas 40-60 cm. tvirtiname perimetrinį profilį. Žinoma, profilis turi būti paruoštas – išgręžtos skylutės atitinkamu atstumu. Tai pat – išgręžtos skylutės lubose, kur tvirtinsis mūrvinės. Gręžkite jas, pridėję profilį prie lubų.

Savisriegiais tvirtiname gembes tiesiai prie lubų 40-50 cm. atstumu. Tuomet prie jų tvirtiname laikančiuosius profilius. Juos tvirtiname savisriegiais. 50-60 cm atstumu statmenai tvirtinkite montavimo profilius. Laikantysis ir montavimo profilis sujungiami kryžmine jungtimi.

Tvirtinkite papildomai tose vietoje, kur, jūsų manymu, reikia.
Galutinis vaizdas turėtų būti toks:

Trečiasis veiksmas: gipso kartono tvirtinimas

Prieš tvirtinant gipso kartoną, būtina sutvarkyti visus laidus, kurie bus paslėpti po lubomis. Apšvietimo angas galima išpjauti ir prieš montavimą, ir pačioje darbo pabaigoje. Idealu, jei turite du pagalbininkus – dviese laikys plokštę, o trečiasis gali tuo metu prisukti ją. Vienam tvarkytis su lubų dengimu, neturint papildomos technikos, švelniai tariant, kiek sudėtinga.
Gipso kartono plokštės pritvirtinamos prie montavimo profilių savisriegiais.

Jei sienos ar lubos buvo nelygios, gali kilti sunkumų – pasistenkite išlyginti, naudodami kaiščius. Dėl geresnės hidroizoliacijos plokštes vertėtų specialiai paruošti – gruntuoti. Tarp sienos ir plokštės turi būti 2 mm tarpas – dėl oro cirkuliacijos, ir kad plokštė nesideformuotų esant temperatūros skirtumams.

Turėkite omenyje, kad nuo plokštės krašto iki tvirtinimo turi būti 1,5-2 cm. Tarp savisriegių – ne mažiau kaip 10-15 cm. Tvirtinimo elementai turi būti tiek įsukti į gipso kartoną, kad galvutės būtų įsuktos į plokštę per 0,5 mm.

Ketvirtasis veiksmas: siūlės

Siūles padenkite gruntu, padenkite glaistu. Į glaisto sluoksnį įspaudžiama stiklo audinio ar popierinė juostelė. Glaistas išlyginamas, jam išdžiūvus gruntuojama ir dažoma.

Penktasis veiksmas: galutinis glaistymas

Pirmiausiai padenkite glaistu savisriegių galvutes. Rekomenduojama naudoti siaurą mentelę (7 cm), kuri užsandarins visus plyšius ir pažeidimus. Tuomet plačia mentele padenkite glaistu visas lubas. Sluoksnis neturi būti storesnis kaip 2 mm. Pabaigoje reiktų visas lubas nušlifuoti šlifavimo tinkleliu. Gali būti, jog pamatysite, kad reikia padengti dar vienu glaisto sluoksniu. Galutinai lubos išdžius ne greičiau, negu po paros. Po to lubas reiktų dar kartą nušlifuoti švitriniu popieriumi.

Taigi, jokių antžmogiškų jėgų nereikia, kad patys galėtumėte pasidengti lubas gipso kartono plokšte. O tobulėjančios technologijos ir gausus statybinių medžiagų pasirinkimas užtikrins, kad procesas tik greitės ir darbus bus galima atlikti vis kokybiškiau ir kokybiškiau.
Išdrįskite, išmokite ir pabandykite.

Šaltinis ir nuotraukos: sdelaysam-svoimirukami.ru

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.