Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durysstatybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.
© Shutterstock

Pirmas projektas – lovos galvūgalis. Jeigu durys išsiskiria savo dizainu arba tekstūra, jos gali tapti originaliu lovos galvūgaliu.

Antras projektas – stalviršis. Dėl stačiakampės formos, durys puikiai tinka stalo Darau Pats projektui.

Another #doortable I've made. If anyone is interested in getting one, hit me up!

A post shared by Tim Mott (@tim_moot) on Oct 18, 2014 at 10:03pm PDT

Here's something different. We recently were contacted by some local Athenians who had pulled some old doors out of a house they were remodeling. They wanted us to make a coffee table out of one of the doors and we thought it was a great idea. So this is what we came up with. This coffee table was made from a heart pine two panel door. We even kept some of the original hardware in tact. The bottom shelf is from the wood we got from the old Jittery Joes Roaster. This is a 100% local reclaimed wood coffee table. We'd love to know what you think. Should we start making these??? #reclaimed #wood #reclaimedwood #athensga #myathens #my_athens #madeinthesouth #handmade #madeinamerica #made #table #farmtable #woodshop #oldstuff #antique #rustic #olddoor #oldwood #doortable #interior #interiordesign #design #style

A post shared by Sons of Sawdust (@sonsofsawdust) on Apr 7, 2015 at 5:53pm PDT

Trečias projektas – lentyna. Unikalius sprendimus ir praktiškumą mėgstantiems, patraukli gali pasirodyti ši idėja – lentyna pagaminta iš senų durų.

Ketvirtas projektas – vieta prisėsti koridoriuje / prieškambaryje. Durys asocijuojasi su perėjimu iš vienos erdvės į kitą, todėl akcentinis suoliukas pagamintas iš senų durų koridoriuje atrodo ir gražiai, ir sumaniai.

Door bench. #funkyjunk #homedecor #doorbench #upcycle

A post shared by Funky Island Decor (@funkyisland_nl) on Oct 18, 2015 at 8:53am PDT

Penktas projektas – lauko suoliukas. Senas duris galima panaudoti ir romantiškai atrodančiam sodo suolui pagaminti.

Šeštas projektas – atitvaras. Duris galima panaudoti kaip atitvarą, dalinantį erdvę į kelias atskiras zonas.

Septintas projektas – pakaba. Itin nesudėtingas drabužių pakabos projektas iš senų durų.

Aštuntas projektas – slankiojančios durys. Senos durys gali atlikti ir tikrą savo vaidmenį, atskirti perėjimą iš vienos erdvės į kitą, tik slankiojančiu būdu.

Devintas projektas – nuotraukų rėmas. Originalus nuotraukų eksponavimo sprendimas.

Dešimtas projektas – gėlių lentyna. Vertikalų sodą ar daržą galite sukurti senų durų pagalba.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.