7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas

Plytos – tvirta, ilgaamžė ir išvaizdi statybinė medžiaga. Dėl tvirtumo ir unikalios išvaizdos senas, nenaudojamas plytas lengvai galima prikelti naujam gyvenimui. Pristatome kelis kūrybiškus būdus, kaip galima panaudoti nereikalingas plytas.
© Shutterstock

Sodo takelis. Nereikalingos plytos puikiai tinka sodo takeliams. Tokie takeliai išsiskiria atsparumu ir tvarkinga išvaizda. Grindžiant takelį plytomis, jomis galima kurti pasirinktas formas bei raštus. Derinant skirtingo atspalvio plytas, galima sukurti itin įdomias kompozicijas. Plytas taip pat tinka naudoti kartu su kitomis takelių dangos medžiagomis (plytos gražiai atrodo kartu su gludintais akmenukais arba skalda).

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Terasos pakyla. Tokiomis plytomis galima grįsti ne tik takelius bei grindinį, bet ir panaudoti nedideliai terasos pakylai. Jeigu nenorite statyti sudėtingos terasos konstrukcijos, bet vis tiek norite sklype turėti vietą ilgesniems pasisėdėjimams, šis variantas gali jums pasirodyti gan patrauklus.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Lauko baldai. Plytas taip pat tinka panaudoti lauko baldų gamybai. Pavyzdžiui, iš jų galima pasidaryti patogų suoliuką. Tokį suoliuką su plytiniu pagrindu pasigaminti galite labai greitai ir paprastai. Sėdimajai daliai geriau naudoti mediena, nes ant jos sėdėti šilčiau ir minkščiau.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Kvadratinis židinys. Ugniai atsparios plytos yra tinkamos židinių statyboje. Vienas paprasčiausių lauko židinių variantų – kvadratinis židinys, kurio statyba išties paprasta. Kaip tokį židinį pasigaminti patiems, galite sužinoti čia.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Lauko židinys-grilis. Ugniai atsparios plytos tinka ne tik paprasto kvadratinio židinio statybai. Turint didesnį jų kiekį, plytas galima panaudoti ir sudėtingesnio lauko židinio gamybai.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Inspektai. Inspektai – mažieji šiltnamiai, kuriuose augantys daigai patiria pilną dienos-nakties ciklą, todėl užauga tvirtesni. Inspektai leidžia palaikyti didesnę šilumą, anksčiau pradėti derliaus auginimą ir be viso to – juos įrengti tikrai lengva. Inspekto pagrindui puikiai tinka senos plytos, o viršutinei daliai galima naudoti polietileno plėvelę arba stiklą.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Lysvių kraštai. Plytas taip pat galima naudoti lysvių kraštų sutvirtinimui. Toks lysvių sutvirtinimas yra ir praktiškas, ir estetiškas.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.