7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas

Plytos – tvirta, ilgaamžė ir išvaizdi statybinė medžiaga. Dėl tvirtumo ir unikalios išvaizdos senas, nenaudojamas plytas lengvai galima prikelti naujam gyvenimui. Pristatome kelis kūrybiškus būdus, kaip galima panaudoti nereikalingas plytas.
© Shutterstock

Sodo takelis. Nereikalingos plytos puikiai tinka sodo takeliams. Tokie takeliai išsiskiria atsparumu ir tvarkinga išvaizda. Grindžiant takelį plytomis, jomis galima kurti pasirinktas formas bei raštus. Derinant skirtingo atspalvio plytas, galima sukurti itin įdomias kompozicijas. Plytas taip pat tinka naudoti kartu su kitomis takelių dangos medžiagomis (plytos gražiai atrodo kartu su gludintais akmenukais arba skalda).

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Terasos pakyla. Tokiomis plytomis galima grįsti ne tik takelius bei grindinį, bet ir panaudoti nedideliai terasos pakylai. Jeigu nenorite statyti sudėtingos terasos konstrukcijos, bet vis tiek norite sklype turėti vietą ilgesniems pasisėdėjimams, šis variantas gali jums pasirodyti gan patrauklus.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Lauko baldai. Plytas taip pat tinka panaudoti lauko baldų gamybai. Pavyzdžiui, iš jų galima pasidaryti patogų suoliuką. Tokį suoliuką su plytiniu pagrindu pasigaminti galite labai greitai ir paprastai. Sėdimajai daliai geriau naudoti mediena, nes ant jos sėdėti šilčiau ir minkščiau.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Kvadratinis židinys. Ugniai atsparios plytos yra tinkamos židinių statyboje. Vienas paprasčiausių lauko židinių variantų – kvadratinis židinys, kurio statyba išties paprasta. Kaip tokį židinį pasigaminti patiems, galite sužinoti čia.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Lauko židinys-grilis. Ugniai atsparios plytos tinka ne tik paprasto kvadratinio židinio statybai. Turint didesnį jų kiekį, plytas galima panaudoti ir sudėtingesnio lauko židinio gamybai.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Inspektai. Inspektai – mažieji šiltnamiai, kuriuose augantys daigai patiria pilną dienos-nakties ciklą, todėl užauga tvirtesni. Inspektai leidžia palaikyti didesnę šilumą, anksčiau pradėti derliaus auginimą ir be viso to – juos įrengti tikrai lengva. Inspekto pagrindui puikiai tinka senos plytos, o viršutinei daliai galima naudoti polietileno plėvelę arba stiklą.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock

Lysvių kraštai. Plytas taip pat galima naudoti lysvių kraštų sutvirtinimui. Toks lysvių sutvirtinimas yra ir praktiškas, ir estetiškas.

7 būdai, kaip panaudoti senas ir nereikalingas plytas
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.