6 būsto remonto mitai: ką daryti, o ko vengti

 (16)
Kiekvienas nors viena akim yra matęs TV laidų, gausių visokiausių patarimų, kaip viens-du tik imi ir lengvų lengviausiai pasidarai namuose įvairiausius darbus. Bet, jei bandėte sekti nurodymais, turbūt bent kartą buvo taip, jog kažkas ėmė ir tiesiog nepavyko. Arba atvirkščiai – buvote perspėti, jog bus labai sudėtinga, o buvo visiškai paprasta. Pateikiame keletą pavyzdžių, kuomet pateikiama informacija yra šiek tiek kitokia, negu praktika paremti atvejai.
6 būsto remonto mitai: ką daryti, o ko vengti
© Shutterstock nuotr.

Virtuvė ar vonios kambarys gali būti įrengtas per savaitę.

Nors šios erdvės yra ir pakankamai nedidelės, tačiau pilnas jų įrengimas yra sudėtingesnis nei paprasto gyvenamojo kambario. Prisiminkite, kad patalpoms įrengti reikės daug specialių įgūdžių - santechniko, elektriko, plytelių klojėjo, tad laikas dar pailgėja, jeigu tokiais darbais neužsiimėjate kasdien. Normaliu tempu dirbant, kad ir labai stengiantis, tas faktiškai neįmanoma. Tiesa, meistras tai galėtų padaryti greičiau (be to, jis gali dirbti visą dieną, kai jūs darydamas tai pats aukojate savo laiką), tačiau net ir jis, tuo atveju, jeigu dirba kokybiškai, užtruks.

Tapetai yra geriau už dažus.

Jei tai būtų tiesa, mūsų namai būtų nuo sienos iki sienos išpuošti žymių dizainerių tapetais. Iš tiesų tapetai nebūtinai yra geriau už dažus. Kaip dekoracija, įdomus elementas – taip, tapetai yra puiku, tačiau jei norite praktiško, lengvai pakeičiamo, ilgaamžio sprendimo – rinkitės dažus.

Elektriniams įrankiams naudoti reikia daug jėgos ir sumanumo

Jei manote, kad, norėdami išgręžt skylę sienoje, turite pasitelkti į pagalbą meistrą – klystate. Elektrinis įrankis kai kuriuos gąsdina – o ką, galvoja jie, jeigu gręžtuvas netyčia išslys iš rankų ir pataikys man į koją. Žinoma, dirbant su elektriniais įrankiais galioja kiek didesni saugumo reikalavimai nei mosuojant plaktuku, tačiau laikantis jų būsite maksimaliai saugūs. Šiais laikais įrankiai yra įvairių dydžių bei galingumo – pasipraktikuokite ir pamatysite, jog visa tai – mitas.

Pigiausias – geras, tiesiog tiekėjai "ne plėšikai"

Neapsigaukite – niekada geras daiktas nekainuos pigiai. Pigūs remonto darbai dažnai yra tokie, kuriuos paskui reikia taisyti ar net perdaryti. Pigios medžiagos dažnai yra tos, kurių reikia daugiau (pvz. dažai). Prie pigių įrankių, mechanizmų dažnai reikia pirkti dar kažką papildomo – galiausiai viskas bendroje sumoje ne taip jau ir pigu.

Senas namas gali pavirsti nauju

Ar matėte televizijos laidas, kuriose rodo, kaip seną trobelę per kelias dienas profesionalų komanda stebuklingai paverčia nauju dailiu namu. Galite klaidingai susidaryti vaizdą, jog tai įmanoma su bet kokiu namu. Neapsigaukite. Kai kuriuose namuose yra daug didesnių, akiai nepastebimų trūkumų – sienų pakrypimas, pamato trūkumai, vamzdžių, komunikacijų bėdos. Kai kur pigiau ir greičiau namą pakeisti nuo pamatų, negu renovuoti. Be abejo, daugelis senų namų tuo ir yra žavūs – savo amžiumi, bet būkite pasirengę susidurti su didelėmis išlaidomis.

Visur pilna prastų statybininkų

Dažnai pabrėžiama, jog pats pasidarysi “kaip sau”, sąžiningai, tiksliai, iš širdies. Tačiau dažniausiai taip kalba tie, kurie jei ir nėra statybų profesionalai, tai bent jau yra ne kartą rankose laikę gręžtuvą ar pjūklą. Jei esate visiškas statybų ar dekoravimo naujokas, geriausia įvertinti savo jėgas - pradedant tikrai atsiras darbų, kurie bus per sudėtingi. Tad juos atlikite pats, o sudėtingesniems pirmiems kartams yra saugu samdytis specialistą. Vėliau įgiję patirties galėsite prisijungti prie "darančių iš širdies" choro.

Vis girdite apie draugų būstuose meistrų padarytą broką? Pažiūrėkite į tai iš teigiamos pusės - bent jau žinosite, ko nesamdyti. Yra daug patikimų specialistų, kurie dirba ir greitai, ir tiksliai, tvarkingai, o tie, kas linkę daryti broką ir kurių daugiau nesamdytumėte paprastai būna žinomi plačiai ir turi nedaug užsakymų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.