6 būsto remonto mitai: ką daryti, o ko vengti

 (16)
Kiekvienas nors viena akim yra matęs TV laidų, gausių visokiausių patarimų, kaip viens-du tik imi ir lengvų lengviausiai pasidarai namuose įvairiausius darbus. Bet, jei bandėte sekti nurodymais, turbūt bent kartą buvo taip, jog kažkas ėmė ir tiesiog nepavyko. Arba atvirkščiai – buvote perspėti, jog bus labai sudėtinga, o buvo visiškai paprasta. Pateikiame keletą pavyzdžių, kuomet pateikiama informacija yra šiek tiek kitokia, negu praktika paremti atvejai.
6 būsto remonto mitai: ką daryti, o ko vengti
© Shutterstock nuotr.

Virtuvė ar vonios kambarys gali būti įrengtas per savaitę.

Nors šios erdvės yra ir pakankamai nedidelės, tačiau pilnas jų įrengimas yra sudėtingesnis nei paprasto gyvenamojo kambario. Prisiminkite, kad patalpoms įrengti reikės daug specialių įgūdžių - santechniko, elektriko, plytelių klojėjo, tad laikas dar pailgėja, jeigu tokiais darbais neužsiimėjate kasdien. Normaliu tempu dirbant, kad ir labai stengiantis, tas faktiškai neįmanoma. Tiesa, meistras tai galėtų padaryti greičiau (be to, jis gali dirbti visą dieną, kai jūs darydamas tai pats aukojate savo laiką), tačiau net ir jis, tuo atveju, jeigu dirba kokybiškai, užtruks.

Tapetai yra geriau už dažus.

Jei tai būtų tiesa, mūsų namai būtų nuo sienos iki sienos išpuošti žymių dizainerių tapetais. Iš tiesų tapetai nebūtinai yra geriau už dažus. Kaip dekoracija, įdomus elementas – taip, tapetai yra puiku, tačiau jei norite praktiško, lengvai pakeičiamo, ilgaamžio sprendimo – rinkitės dažus.

Elektriniams įrankiams naudoti reikia daug jėgos ir sumanumo

Jei manote, kad, norėdami išgręžt skylę sienoje, turite pasitelkti į pagalbą meistrą – klystate. Elektrinis įrankis kai kuriuos gąsdina – o ką, galvoja jie, jeigu gręžtuvas netyčia išslys iš rankų ir pataikys man į koją. Žinoma, dirbant su elektriniais įrankiais galioja kiek didesni saugumo reikalavimai nei mosuojant plaktuku, tačiau laikantis jų būsite maksimaliai saugūs. Šiais laikais įrankiai yra įvairių dydžių bei galingumo – pasipraktikuokite ir pamatysite, jog visa tai – mitas.

Pigiausias – geras, tiesiog tiekėjai "ne plėšikai"

Neapsigaukite – niekada geras daiktas nekainuos pigiai. Pigūs remonto darbai dažnai yra tokie, kuriuos paskui reikia taisyti ar net perdaryti. Pigios medžiagos dažnai yra tos, kurių reikia daugiau (pvz. dažai). Prie pigių įrankių, mechanizmų dažnai reikia pirkti dar kažką papildomo – galiausiai viskas bendroje sumoje ne taip jau ir pigu.

Senas namas gali pavirsti nauju

Ar matėte televizijos laidas, kuriose rodo, kaip seną trobelę per kelias dienas profesionalų komanda stebuklingai paverčia nauju dailiu namu. Galite klaidingai susidaryti vaizdą, jog tai įmanoma su bet kokiu namu. Neapsigaukite. Kai kuriuose namuose yra daug didesnių, akiai nepastebimų trūkumų – sienų pakrypimas, pamato trūkumai, vamzdžių, komunikacijų bėdos. Kai kur pigiau ir greičiau namą pakeisti nuo pamatų, negu renovuoti. Be abejo, daugelis senų namų tuo ir yra žavūs – savo amžiumi, bet būkite pasirengę susidurti su didelėmis išlaidomis.

Visur pilna prastų statybininkų

Dažnai pabrėžiama, jog pats pasidarysi “kaip sau”, sąžiningai, tiksliai, iš širdies. Tačiau dažniausiai taip kalba tie, kurie jei ir nėra statybų profesionalai, tai bent jau yra ne kartą rankose laikę gręžtuvą ar pjūklą. Jei esate visiškas statybų ar dekoravimo naujokas, geriausia įvertinti savo jėgas - pradedant tikrai atsiras darbų, kurie bus per sudėtingi. Tad juos atlikite pats, o sudėtingesniems pirmiems kartams yra saugu samdytis specialistą. Vėliau įgiję patirties galėsite prisijungti prie "darančių iš širdies" choro.

Vis girdite apie draugų būstuose meistrų padarytą broką? Pažiūrėkite į tai iš teigiamos pusės - bent jau žinosite, ko nesamdyti. Yra daug patikimų specialistų, kurie dirba ir greitai, ir tiksliai, tvarkingai, o tie, kas linkę daryti broką ir kurių daugiau nesamdytumėte paprastai būna žinomi plačiai ir turi nedaug užsakymų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.