5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis

Ieškant naujo baldo savo namams, kartais nutinka taip, kad nepavyksta surasti tinkamo varianto. Kartais netinkamas pasirodo dizainas, o kartais – kainos ir kokybės santykis. Tuomet dažnai kyla mintys apie baldo pagaminimą savo rankomis. Savomis rankomis pagaminto baldo išliekamoji vertė – tikrai didelė, o įgyvendintas Darau Pats projektas – būdas save realizuoti.
© Shutterstock

1. Darau pats: staliukas „trys viename“

Kad savo rankomis pagamintas baldas gali kainuoti kur kas mažiau, įrodo skaitytojo Mindaugo staliuko projektas. Vyriškis per kelis vakarus, vos už 20 eurų sumeistravo kavos staliuką, kurį sudaro trys, viena ant kitos uždedamos, dalys.

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Skaitykite daugiau: Darau pats: staliukas „trys viename“

2. Darau pats: mobili komoda iš medinių padėklų

Mediniai padėklai – medžiaga, kuri dėl savo formos yra itin tinkama įvairiems Darau Pats projektams. Skaitytojas Aivaras iš jų pagamino funkcionalią komodą ant ratukų su ištraukiamais stalčiais.

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Skaitykite daugiau: Darau pats: mobili komoda iš medinių padėklų

3. Darau pats: skandinaviško stiliaus naktiniai staleliai iš visiems prieinamų medžiagų

Skandinaviškas interjeras šiandien yra itin madingas. Šio stiliaus baldai yra paprasti ir kartu elegantiški. Meistras Jonas Udris iš visiems prieinamų medžiagų sumeistravo skandinaviško dizaino naktinius staliukus.

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Skaitykite daugiau: Darau pats: skandinaviško stiliaus naktiniai staleliai iš visiems prieinamų medžiagų

4. Darau pats: baro stalas puoštas 5 metus rinktais alaus kamšteliais

Darau pats projektas, kuriam buvo panaudoti 2530 alaus butelių kamštelių. Tiek kamštelių vyriškiui padėjo surinkti šeima, draugai bei pažįstami. Dėl kamštelių spalvų gausos, jais dengiant pasirinktą paviršių, galima sukurti įdomius piešinius. Šiam baro stalui buvo parinktas spalvų perėjimo efektas, tradicine vaivorykštės spalvų seka (raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo ir violetinė).

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis
© Boredpanda

Skaitykite daugiau: Darau pats: baro stalas puoštas 5 metus rinktais alaus kamšteliais

5. Darau pats: senų kėdžių atnaujinimas – pavyks kiekvienam!

Kartais nereikia pulti išmesti senų, nebeestetiškai atrodančių baldų. Pirmiausia juos galima pabandyti atnaujinti. Tinklaraščio „Mažieji nuotykiai“ autorė Justina atnaujino senas, sandėliuke po daiktų krūva rastas kėdes transformavo į naktinius staliukus.

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis
© Asmeninio albumo nuotr.

Skaitykite daugiau: Darau pats: senų kėdžių atnaujinimas – pavyks kiekvienam!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų (1)

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.