5 iš pirmo žvilgsnio keisti, bet praktiški sprendimai

Šios konstrukcijos iš pradžių priverčia kilstelėti antakį - o kodėl reikėtų taip daryti? Tačiau giliau pasikapsčius, jos nustebina savo paprastumu, tačiau praktiškumu ir netgi inovatyvumu.
5 iš pirmo žvilgsnio keisti, bet praktiški sprendimai
© Shutterstock nuotr.

1. Taupus geoterminis šaldytuvas.

Buitinis prietaisas, sunaudojantis vos 0,5 euro per mėnesį? Geoterminis šaldytuvas, veikiantis Petro Dargio sodyboje gali pasigirti būtent tuo. Šaldytuvas aušinamas ne freonu, bet šaltu oru, kuris atvėsinamas žemėje šalia trobos. Išradimas paremtas tuo, kad žemėje, maždaug metro gylyje, laikosi pastovi temperatūra ir neviršija 10 laipsnių. Maždaug tokia temperatūra palaikoma buitiniuose šaldytuvuose. Orui varinėti reikia daug mažiau energijos, negu kompresoriumi slėgti ir vėl garinti freoną, norint perkelti šilumą iš šaldytuvo vidaus į išorę.

PetrasDargis.lt nuotr.

Tiesa, toks šaldytuvas labiau tinka nuosavame name, pirmame aukšte. Prisiminkite, kad tai tik šaldytuvas, o ne šaldiklis, o ortakiai riboja jo mobilumą - jis turi stovėti vienoje vietoje.

Susidomėjote? Skaitykite daugiau: 50 eurų kainavęs šaltytuvas, sunaudojantis elektros už 0,5 eur

2. Neužšąlantis šiltnamis.

Žemės šilumą galima panaudoti ne tik namuose, tačiau ir darže, tiksliau šiltnamyje. Juose šilumos paprastai tikrai netrūksta, tačiau ankstyvą pavasarį pasitaikančios šalnos neaplenkia ir šiltnamių. Tiksliau - neaplenkdavo iki šiol.

PetrasDargis.lt nuotr.

Šiame šiltnamyje šalnoms atlaikyti panaudojama šiek tiek giliau po po juo esanti žemės šiluma. Pusės metro gylyje sukasti paprasčiausi 10 centimetrų skersmens plastikiniai kanalizacijos vamzdžiai, jais dieną ventiliatoriais varomas įšilęs šiltnamio oras ir įšildomas gruntas. Naktį tais pačiais vamzdžiais varomas dabar jau vėsesnis šiltnamio oras nuo žemės įšyla ir išlaiko teigiamą temperatūrą.

Daugiau informacijos galite rasti čia: Kaip įsirengti šiltnamį, kuris atlaiko itin stiprias šalnas

3. Hidroponinis šiltnamis.

Neužtenka šildymo sprendimų ir norite savo šiltnamį dar labiau patobulinti? Kodėl neišbandžius hidroponikos? Tai nebrangus auginimo būdas vandenyje, medžiagos jo įrengimui gana paprastos, o pats metodas leidžia kiek pailginti daržovių sezoną.

PetrasDargis.lt nuotr.

Plačiau: Kaip susikonstruoti hidroponinį šiltnamį

4. Žvaigždėtos vonios grindys

Optiniai kabeliai daugiausia naudojami komunikacijoms, tačiau kas sakė, kad jie negali būti ir dekoratyvūs? Šiose grindyse yra įtaisyti keletas tokių kabelių, kurie tamsoje sukuria spindinčių šviesos šaltinių vaizdą - tarsi žvaigždėtas dangus po jūsų kojomis.

Boredpanda.com nuotr.

Kaip pasigaminti tokias grindis, galite sužinoti čia: Darau pats - žvaigždėtos vonios grindys

5. Saulės šašlykinė.

Naudodamiesi saulės energija jau gaminame elektrą savo prietaisams, tačiau galima eiti dar toliau ir jos pagalba gaminti maistą. Pavyzdžiui, išsikepti šašlykų. Ši sukonstruota saulės šašlykinė efektyvi šiltuoju ir saulėtuoju metų laiku, tačiau pranašesnė tuo, kad kepamos mėsos nereikia nuolat stebėti, be to, nereikia pirkti ar ruošti kuro.

PetrasDargis.lt nuotr.

Jei norėtumėte tai išmėginti, skaitykite čia: Kaip išsikepti šašlykų, naudojant tik saulės energiją

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.