5 iš pirmo žvilgsnio keisti, bet praktiški sprendimai

Šios konstrukcijos iš pradžių priverčia kilstelėti antakį - o kodėl reikėtų taip daryti? Tačiau giliau pasikapsčius, jos nustebina savo paprastumu, tačiau praktiškumu ir netgi inovatyvumu.
5 iš pirmo žvilgsnio keisti, bet praktiški sprendimai
© Shutterstock nuotr.

1. Taupus geoterminis šaldytuvas.

Buitinis prietaisas, sunaudojantis vos 0,5 euro per mėnesį? Geoterminis šaldytuvas, veikiantis Petro Dargio sodyboje gali pasigirti būtent tuo. Šaldytuvas aušinamas ne freonu, bet šaltu oru, kuris atvėsinamas žemėje šalia trobos. Išradimas paremtas tuo, kad žemėje, maždaug metro gylyje, laikosi pastovi temperatūra ir neviršija 10 laipsnių. Maždaug tokia temperatūra palaikoma buitiniuose šaldytuvuose. Orui varinėti reikia daug mažiau energijos, negu kompresoriumi slėgti ir vėl garinti freoną, norint perkelti šilumą iš šaldytuvo vidaus į išorę.

PetrasDargis.lt nuotr.

Tiesa, toks šaldytuvas labiau tinka nuosavame name, pirmame aukšte. Prisiminkite, kad tai tik šaldytuvas, o ne šaldiklis, o ortakiai riboja jo mobilumą - jis turi stovėti vienoje vietoje.

Susidomėjote? Skaitykite daugiau: 50 eurų kainavęs šaltytuvas, sunaudojantis elektros už 0,5 eur

2. Neužšąlantis šiltnamis.

Žemės šilumą galima panaudoti ne tik namuose, tačiau ir darže, tiksliau šiltnamyje. Juose šilumos paprastai tikrai netrūksta, tačiau ankstyvą pavasarį pasitaikančios šalnos neaplenkia ir šiltnamių. Tiksliau - neaplenkdavo iki šiol.

PetrasDargis.lt nuotr.

Šiame šiltnamyje šalnoms atlaikyti panaudojama šiek tiek giliau po po juo esanti žemės šiluma. Pusės metro gylyje sukasti paprasčiausi 10 centimetrų skersmens plastikiniai kanalizacijos vamzdžiai, jais dieną ventiliatoriais varomas įšilęs šiltnamio oras ir įšildomas gruntas. Naktį tais pačiais vamzdžiais varomas dabar jau vėsesnis šiltnamio oras nuo žemės įšyla ir išlaiko teigiamą temperatūrą.

Daugiau informacijos galite rasti čia: Kaip įsirengti šiltnamį, kuris atlaiko itin stiprias šalnas

3. Hidroponinis šiltnamis.

Neužtenka šildymo sprendimų ir norite savo šiltnamį dar labiau patobulinti? Kodėl neišbandžius hidroponikos? Tai nebrangus auginimo būdas vandenyje, medžiagos jo įrengimui gana paprastos, o pats metodas leidžia kiek pailginti daržovių sezoną.

PetrasDargis.lt nuotr.

Plačiau: Kaip susikonstruoti hidroponinį šiltnamį

4. Žvaigždėtos vonios grindys

Optiniai kabeliai daugiausia naudojami komunikacijoms, tačiau kas sakė, kad jie negali būti ir dekoratyvūs? Šiose grindyse yra įtaisyti keletas tokių kabelių, kurie tamsoje sukuria spindinčių šviesos šaltinių vaizdą - tarsi žvaigždėtas dangus po jūsų kojomis.

Boredpanda.com nuotr.

Kaip pasigaminti tokias grindis, galite sužinoti čia: Darau pats - žvaigždėtos vonios grindys

5. Saulės šašlykinė.

Naudodamiesi saulės energija jau gaminame elektrą savo prietaisams, tačiau galima eiti dar toliau ir jos pagalba gaminti maistą. Pavyzdžiui, išsikepti šašlykų. Ši sukonstruota saulės šašlykinė efektyvi šiltuoju ir saulėtuoju metų laiku, tačiau pranašesnė tuo, kad kepamos mėsos nereikia nuolat stebėti, be to, nereikia pirkti ar ruošti kuro.

PetrasDargis.lt nuotr.

Jei norėtumėte tai išmėginti, skaitykite čia: Kaip išsikepti šašlykų, naudojant tik saulės energiją

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.