5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelėplokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.
© Unsplash

Perforuotos sienelės nauda

Perforuota sienelė yra patogi įvairių daiktų laikymui skirta vieta. Joje eksponuojami daiktai yra visada gerai matomi ir lengvai prienami. Ji padeda palaikyti tvarką tiek gyvenamoje namų erdvėje (pavyzdžiui: virtuvėje, vaiko kambaryje, drabužių spintoje), tiek darbams skirtoje vietoje. Vienas didžiaisių jos pliusų – joje itin patogu daiktus rūšiuoti (pavyzdžiui, pagal paskirtį). Beje, ši plokštė labai tinka namams, kuriuose yra mažai vietos, nes ji leidžia daiktus laikyti pakeltus nuo žemės, taip vizualiai erdvė yra neapsunkinama.

Perforuotos sienelės rūšys

Rinkoje galima rasti perforuotas sieneles pagamintas iš medienos, plastiko arba metalo. Patvariausios ir didžiausią svorį atlaikančios iš jų, žinoma, yra metalinės, tačiau dažniausiai sutinkamos yra medinės. Medinės perforuotos sienelės gali būti pagamintos iš grynos medienos arba iš MDF ar faneros plokščių. Plastikinės sienelės dėl savo atsparumo, dažnai yra naudojamos tose vietose, kuriose yra padidėjęs drėgmės lygis.

Jeigu nenorite perforuotos sienelės pirkti, pasitelkus tikslumą bei kantrybę, ją galima pasigaminti ir savo rankomis. Plačiau apie jos gamybą galite sužinoti šiame straipsnyje (ČIA).

Panaudojimo būdai

1. Darbo erdvėje

Major progress in the shop tonight!

A post shared by Nate Crilly (@natecrillywoodworks) on Jan 13, 2018 at 8:23pm PST

2. Virtuvėje

You know who is frugal as flip? Bev @roomsauce ... . . Check out how she improvised some extra storage space in her kitchen using a peg board! . . She is our newest #myfrugalflip champ! Go check her out and follow along for some drool worthy inspo! . . . If you have a knack for flipping your decor on the cheap play along! And check out some of the awesome projects people are sharing! . . Keep on pinching those pennies, and being stylish AF! . . . Xoxo, your hosts: @quirkt_n_thrifted @_one.four.six_ @eclectic_twist @pheatherann @mediumalistdesign . . . . . #doyouevenIGtho 👈 #hometoinspire #interiordesign #inspo #onetofollow #decorgoals #kitchendecor #pegboard #styleonabuget #luxuryinteriorsonabudget #reducereuserecycle #diy #diydecor #stellarspaces #howwedwell #realhousesofinstagram #housetohome #houseplantclub #mybotanicalbungalow #planteriordesign #thepottedplant #urbanjungle #pennypincher #doingneutralright #neutraldecor #designsponge #apartmenttherapy #showemyourstyled #kismetcheckoutmyhouse

A post shared by Ari (@quirkt_n_thrifted) on Jan 11, 2018 at 5:22am PST

3. Vaiko kambaryje

4. Studento kambaryje

5. Svetainėje

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.