Kur ir kaip laikyti sodo įrankius (2 dalis)

 (1)
Niekaip neatrandate savo kastuvo ar grėblio? Matyt, kažką darote netaip. Bandome padėti, ką reikėtų pakeisti palaikant sodo įrankių tvarką.
darau pats
© Shutterstock nuotr.

Kur ir kaip laikyti sodo įrankius: sumanių sodininkų patarimai (1 dalis)

Pakabinamas sodo stendas

Šiam sodo baldui pagaminti nereikės daug pastangų ar lėšų. Viskas paprasta. Pasirinkite keturias 25 mm storio lentas, kurias reikės atitinkamai paruošti, kaip parodyta paveikslėlyje – dvi lentos atliks sutvirtinimo funkciją, kitose dviejose reikės iš pradžių pasižymėti reikiamo dydžio skrituliukus bei juos išpjauti ir išskaptuoti įdubas, kuriose saugiai laikysis įrankiai.

Detales prisukite prie sienos lygiagrečiai viena kitai. Svarbu – atstumas tarp jų turi būti ne didesnis negu kastuvo ar grėblio kotas.

darau pats
darau pats
© Shutterstock nuotr.

Elektros prietaisų saugojimas

Jei tinkamai rūpinatės savo sodu ar daržu, be abejo, turite ir elektros prietaisų. Jų paruošimas „žiemos miegui“ turi kelis etapus:
1. Kuro bakelio ištuštinimas
2. Variklio tepalo pakeitimas
3. Visų detalių (varžtų, laidų ir kt.) patikra.

Nepamirškite patikrinti ir įjungimo laido. Jei jis pažeistas, geriau pakeiskite nauju. Žoliapjovės peiliukus reikia nuvalyti, nusausinti, pagaląsti bei sutepti. Tas pats galioja ir visiems peiliams, dalgiams, kitiems aštriems įrankiams. Visus varžtus, vyrius būtina sutepti.

Įrankių jokiu būdu nepalikite ten, kur juos gali aplyti lietus ar užversti sniegas. Netgi menka dulksna yra pavojinga. Geriausia įrankius sudėti į tam tikrą patalpą – sandėliuką ar darbo kambarį. 

darau pats
darau pats
© Shutterstock nuotr.

Sezono uždarymas

Kuomet prasideda šalčiai, laikas saugiai ir patikimai padėti saugoti sodo įrankius. Visų pirma visus įrankius kruopščiai apžiūrėkite – aplūžusius suremontuokite, sugedusius sutaisykite. Tuomet kastuvus, grėblius ir kitus metalinius įrankius apsaugokite nuo rūdijimo: nuvalykite nešvarumus, rūdis, o briaunas ir metalinius paviršius sutepkite alyva. Genėjimo įrankius, pjūklus, žirkles pagaląskite. Medines rankenas kruopščiai nuvalykite, nusausinkite, sutepkite saulėgrąžų ar linų sėmenų aliejumi - suteptos rankenos nesuskeldės, neįtrūks. Ypatingai atkreipkite dėmesį į tręšimo bakelį – jį išplaukite, išvalykite ir išdžiovinkite, kad neliktų trąšų likučių. Visi tvirtinimo įrankiai turi būti sutepti alyva. Laistymo žarnas apžiūrėkite, išpurtykite paskutinius vandens lašelius, susukite ir pakabinkite ant sienos – būtinai tik patalpos viduje, kad nuo šalčio lauke nesuskeldėtų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodo darbai

5 organiški kovos su skruzdėmis būdai

Skruzdėles yra vabzdžiai sanitarai, kurie savaime nėra laikomi kenkėjais. Kenkėjais jos tampa tik tuo atveju, jei atneša į sodą pavojingų parazitų – amarų, arba tuo atveju, jeigu patenka į namų vidų. Nusprendus išnaikinti skruzdes, neverta iškart griebtis chemijos, nes egzistuoja nemažai natūralių priemonių. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su 5 organiškais kovos būdais.

Vasaris: kokie darbai laukia darže bei sode? (1)

Nors vasarį gamta vis dar ilsisi, nemaža dalis daržininkų bei sodininkų jau ima galvoti apie pavasarinį darbymetį. Paskutinis žiemos mėnuo puikiai tinka naujo daržo arba sodo planavimui, įrankių ruošimui, sėklų pirkimui. Taip pat šiuo metu jau galima pradėti sėti kai kurias daržoves. Šiame straipsnyje pateikiame pačių svarbiausių vasario darbų sąrašą.

Kokius darbus reikia nudirbti sausio mėnesį darže bei sode?

Sausio mėnuo darže bei sode yra ganėtinai ramus, tad ir sąrašas darbų, kuriuos reikia nudirbti būtent šiuo metu, nėra labai ilgas. Tačiau norint, kad augalai gražiai augtų, kad jų nepultų ligos ir kenkėjai, jais reikia rūpintis ir žiemą, pristatome kelis svarbiausius šio mėnesio darbus.

Sodo kenkėjai: kur jie slepiasi žiemą?

Žiema sode yra ramybės metas. Tokiu metu jau yra užbaigti visi sodo paruošiamieji darbai, augalai yra ramybės būsenoje, tad galima šiek tiek atsipūsti. Kita vertus, įvairūs sodo kenkėjai, su kuriais kovojote šiltuoju sezonu, niekur nedingo, paprastai šiuo metu jie saugiai pasislėpę žiemoja ir laukia šilumos. Tad ką galima nuveikti žiemą, kad apmažinti kenkėjų skaičių jau dabar?

Kaip laikyti sodo įrankius darbų sezoną uždarius?

Tinkamai prižiūrimi ir teisingai laikomi sodo įrankiai tarnauja geriau ir ilgiau. Tad pasibaigus sodo ir daržo darbų sezonui, ateina metas juos patikimai parengti ir padėti saugoti iki pavasario. Taigi kaip ir kur žiemą reikia laikyti sodo inventorių?

Žiema artėja: kuo uždengti augalus?

Rinkdamiesi augalus savo sodui, paprastai įvertiname šaltos žiemos grėsmę ir renkamės tas augalų veisles, kurios atlaiko didesnius šalčius. Tačiau kartais nutinka taip, kad augalai, kurie gali pakelti žemą minusinę temperatūra, žūsta nesulaukę pavasario. Taip nutinka ne dėl šalčio, o dėl staigiai pasikeitusios temperatūros, jos nepastovaus svyravimo ir panašiai. Tad kokiomis medžiagomis tinka dengti augalus?

Kaip paruošti vaismedžius žiemai? (1)

Žiema nesuvaldomai artėja, tad tie, kurie dar nepasirūpino savo sodu, privalo suskubti. Medeliams žiemą pavojingi tiek dideli šalčiai, tiek į kiemus atklydę graužikai. Taigi kokių priemonių reikia imtis, kad vaismedžiai saugiai sulauktų pavasario?

Lapų grėbimas: tinkamiausio įrankio paieškos (2)

Krentantys lapai spalvingu kilimu nukloja vejas, kiemus, terasas ir visa kita, kas stovi medžių paunksnėje. Lapų grėbimas yra įprastas rudens darbas, kurį svarbu nudirbti būtent šiuo metų laiku, kad būtų galima sėkmingai pradėti žiemą. Šiam darbui svarbu yra tinkamai parinktas įrankis – grėblys.

Nedidelis sodas: vaismedžių komponavimo ypatybės

Sodas – tiek sodininkystės darbų vieta, tiek atokvėpiui skirta vieta, todėl jį įrenginėjant svarbu derinti naudą bei estetiką. Ruduo, kaip ir ankstyvas pavasaris, yra medelių sodinimo laikas, todėl šioje publikacijoje aptarsime vaismedžių ir vaiskrūmių komponavimo ypatybes nedideliame sode.

Medžių balinimas: ar šį darbą geriausia atlikti rudenį? (6)

Medžio žievė – tai tarsi žmogaus oda, ji pirmoji susiduria su išorės poveikiu: temperatūros svyravimais, intensyviais saulės spinduliais. Ji dėl nepalankių aplinkos sąlygų darosi grubi, skeldėja bei serga, kad to galima būtų išvengti, reikia imtis apsaugos priemonių. Medžių balinimas – viena iš tokių priemonių. Jis apsaugo kamienus nuo neigiamo saulės poveikio bei vabzdžių-kenkėjų.