Išbandyti kovos su skruzdėmis būdai

Skruzdėlės yra vabzdžiai sanitarai, kurie savaime nėra laikomi kenkėjais. Kenkėjais jos tampa tik tuo atveju, jei atneša į sodą pavojingų parazitų – amarų, arba tuo atveju, jeigu patenka į namų vidų. Nusprendus išnaikinti skruzdes, neverta iškart griebtis chemijos, nes egzistuoja nemažai natūralių priemonių. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su 5 organiškais kovos būdais.
© Shutterstock

Augalai kompanionai. Jeigu bijote ne pačių skruzdėlių, o jų saugomų ir pernešamų amarų, kurie augalams gali padaryti nemažai žalos, kovos priemones reiktų nukreipti būtent į parazitų kontrolę. Kai kurie vabzdžiai, įskaitant ir skruzdes, nemėgsta tam tikrų augalų kvapų, todėl galima pasitelkti augalų kaimynystės metodą, kai šalia yra sodinami augalai, kurie kvapu gali padėti vienas kitą apsaugoti nuo kenkėjų.

Išbandyti kovos su skruzdėmis būdai
© Shutterstock

Skruzdėms ir amarams nepatinka levandos, katžolės, mėtos. Šiuos augalus galima sodinti arba jų lapais apibarstyti vietas esančias šalia tų augalų, kurie traukia amarus.

Borakso miltelių ir saldaus tirpalo mišinys. Šia priemone skruzdes naikinti galite ir sode, ir namuose. Boraksas – mineralas, kuris yra naudojamas metalurgijoje, kosmetikos pramonėje, farmacijoje ir daugybėje kitų pramonės šakų. Taip pat ši medžiaga dažnai įeina į tarakonų bei skruzdžių naikinimo preparatų sudėtį.

Išbandyti kovos su skruzdėmis būdai
© Shutterstock

Šaukštą borakso miltelių reikia sumaišyti su puodeliu saldaus produkto (medaus arba cukraus). Naikinant skruzdėles namuose, šiuo tirpalu galima suvilgyti mažus vatos gabalėlius ir padėti juos vietose, kur dažnai lankosi skruzdės. Sode šiuo tirpalu galima ištepti skruzdžių takus bei skruzdėlynų prieigas.

Actas. Namuose skruzdes galima naikinti natūralia priemone – actu. Gryną arba šiek tiek vandeniu skiestą actą reikia supilti į purkštuvą ir juo apipurkšti skruzdžių buvimo vietas bei vietas palei langų ir durų kraštus.

Eteriniai aliejai. Kadangi skruzdės nemėgsta tam tikrų kvapų, su jomis galima kovoti pasitelkus eterinius aliejus.

Išbandyti kovos su skruzdėmis būdai
© Shutterstock

1-2 šaukštus arbatmedžio, mėtų arba eukalipto eterinio aliejaus reikia sumaišyti su stikline vandens. Mišinį supylus į purškiklį, juo reikia apipurkšti skruzdžių lankomas vietas. Jeigu norite stipresnės priemonės, į tokį mišinį papildomai galima įpilti acto (vandens ir acto santykis mišinyje turėtų būti lygus).

Vanduo. Vanduo yra itin veiksminga kovos su skruzdėlėmis priemonė. Jeigu neturite galimybės perkelti skruzdėlyno į kitą vietą, jį sunaikinti galima paprasčiausiu vandeniu. Tam tinka tiek karštas, tiek šaltas vanduo.

Išbandyti kovos su skruzdėmis būdai
© Shutterstock

Pirmiausia reikia nuimti viršutinį skruzdėlyno kaupą ir tada labai gausiai užlieti jo takus vandeniu. Sunaikinus skruzdėlyną, žus motinėlė, o dėl to išnyks ir darbinės skruzdėlės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodo darbai

5 organiški kovos su skruzdėmis būdai

Skruzdėles yra vabzdžiai sanitarai, kurie savaime nėra laikomi kenkėjais. Kenkėjais jos tampa tik tuo atveju, jei atneša į sodą pavojingų parazitų – amarų, arba tuo atveju, jeigu patenka į namų vidų. Nusprendus išnaikinti skruzdes, neverta iškart griebtis chemijos, nes egzistuoja nemažai natūralių priemonių. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su 5 organiškais kovos būdais.

Vasaris: kokie darbai laukia darže bei sode? (1)

Nors vasarį gamta vis dar ilsisi, nemaža dalis daržininkų bei sodininkų jau ima galvoti apie pavasarinį darbymetį. Paskutinis žiemos mėnuo puikiai tinka naujo daržo arba sodo planavimui, įrankių ruošimui, sėklų pirkimui. Taip pat šiuo metu jau galima pradėti sėti kai kurias daržoves. Šiame straipsnyje pateikiame pačių svarbiausių vasario darbų sąrašą.

Kokius darbus reikia nudirbti sausio mėnesį darže bei sode?

Sausio mėnuo darže bei sode yra ganėtinai ramus, tad ir sąrašas darbų, kuriuos reikia nudirbti būtent šiuo metu, nėra labai ilgas. Tačiau norint, kad augalai gražiai augtų, kad jų nepultų ligos ir kenkėjai, jais reikia rūpintis ir žiemą, pristatome kelis svarbiausius šio mėnesio darbus.

Sodo kenkėjai: kur jie slepiasi žiemą?

Žiema sode yra ramybės metas. Tokiu metu jau yra užbaigti visi sodo paruošiamieji darbai, augalai yra ramybės būsenoje, tad galima šiek tiek atsipūsti. Kita vertus, įvairūs sodo kenkėjai, su kuriais kovojote šiltuoju sezonu, niekur nedingo, paprastai šiuo metu jie saugiai pasislėpę žiemoja ir laukia šilumos. Tad ką galima nuveikti žiemą, kad apmažinti kenkėjų skaičių jau dabar?

Kaip laikyti sodo įrankius darbų sezoną uždarius?

Tinkamai prižiūrimi ir teisingai laikomi sodo įrankiai tarnauja geriau ir ilgiau. Tad pasibaigus sodo ir daržo darbų sezonui, ateina metas juos patikimai parengti ir padėti saugoti iki pavasario. Taigi kaip ir kur žiemą reikia laikyti sodo inventorių?

Žiema artėja: kuo uždengti augalus?

Rinkdamiesi augalus savo sodui, paprastai įvertiname šaltos žiemos grėsmę ir renkamės tas augalų veisles, kurios atlaiko didesnius šalčius. Tačiau kartais nutinka taip, kad augalai, kurie gali pakelti žemą minusinę temperatūra, žūsta nesulaukę pavasario. Taip nutinka ne dėl šalčio, o dėl staigiai pasikeitusios temperatūros, jos nepastovaus svyravimo ir panašiai. Tad kokiomis medžiagomis tinka dengti augalus?

Kaip paruošti vaismedžius žiemai? (1)

Žiema nesuvaldomai artėja, tad tie, kurie dar nepasirūpino savo sodu, privalo suskubti. Medeliams žiemą pavojingi tiek dideli šalčiai, tiek į kiemus atklydę graužikai. Taigi kokių priemonių reikia imtis, kad vaismedžiai saugiai sulauktų pavasario?

Lapų grėbimas: tinkamiausio įrankio paieškos (2)

Krentantys lapai spalvingu kilimu nukloja vejas, kiemus, terasas ir visa kita, kas stovi medžių paunksnėje. Lapų grėbimas yra įprastas rudens darbas, kurį svarbu nudirbti būtent šiuo metų laiku, kad būtų galima sėkmingai pradėti žiemą. Šiam darbui svarbu yra tinkamai parinktas įrankis – grėblys.

Nedidelis sodas: vaismedžių komponavimo ypatybės

Sodas – tiek sodininkystės darbų vieta, tiek atokvėpiui skirta vieta, todėl jį įrenginėjant svarbu derinti naudą bei estetiką. Ruduo, kaip ir ankstyvas pavasaris, yra medelių sodinimo laikas, todėl šioje publikacijoje aptarsime vaismedžių ir vaiskrūmių komponavimo ypatybes nedideliame sode.

Medžių balinimas: ar šį darbą geriausia atlikti rudenį? (6)

Medžio žievė – tai tarsi žmogaus oda, ji pirmoji susiduria su išorės poveikiu: temperatūros svyravimais, intensyviais saulės spinduliais. Ji dėl nepalankių aplinkos sąlygų darosi grubi, skeldėja bei serga, kad to galima būtų išvengti, reikia imtis apsaugos priemonių. Medžių balinimas – viena iš tokių priemonių. Jis apsaugo kamienus nuo neigiamo saulės poveikio bei vabzdžių-kenkėjų.