Patarimai, į ką atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius

 (1)
Spygliuočiaiaugalai, kurie savo žalumu džiugina visais metų laikais. Ankstyvas ruduo yra itin tinkamas metas jų sodinimui, tik svarbu nesusivėlinti (geriausia tai daryti rugsėjį arba spalio pradžioje), nes augalo šaknys turi suspėti įsišaknyti iki žiemos. Pateikiame keletą patarimų, į ką vertą atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius.
© Shutterstock

Spygliuočių pirkimas

Spygliuočių sodinukai skiriasi savo šaknų sistema. Ji gali būti uždara arba atvira. Sodinukai su atvira šaknų sistema yra išauginti tiesiog grunte, tada iškasti, perkelti į vazonėlį ir paruošti sodinimui. Sodinukai su uždara šaknų sistema yra išauginti vazonėliuose. Pastarasis būdas yra saugesnis, nes taip užaugintų sodinukų šaknys turi tik minimalią galimybę būti pažeistos. Grunte išaugintų sodinukų šaknys juos iškasant dažnai yra pažeidžiamos, todėl augalo prigijimo tikimybė priklauso nuo sodininko persodinimo įgūdžių.

Kad augalas buvo augintas vazonėlyje, galima atpažinti tokiu būdu: jį išėmus iš vazonėlio kartu su juo išsiima ir visa žemė, kuri aplink augalo šaknis išlaiko vazonėlio formą. Jei augalas buvo augintas grunte, jį išėmus iš vazonėlio – žemės iškarto nubyra.

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius
© Shutterstock

Spygliuočių šaknys

Augalo prigijimą lemia sveikos šaknys, todėl perkant juos reikia apžiūrėti ir įvertinti sodinukų šaknis. Verta žinoti, kad augalai maitinasi ne didžiosiomis šaknimis, o smulkiais baltais šakniaplaukiais. Būtent jie siurbia vandenį ir maisto medžiagas iš dirvos, todėl verta atkreipti dėmesį ar augalas tokių šakniaplaukių turi. Kitas svarbus aspektas į kurį reikia atkreipti dėmesį įvertinant spygliuočių šaknis yra tas, kad spygliuočiai, ypač uždaros šaknų sistemos pušys, draugauja su įvairiais grybais, todėl reikia nenustebti ant šaknų pamačius grybienos (tai nėra pelėsis).

Spygliuočių sodinimo procesas

Pirmiausia iškasama duobė, kuri turi būti šiek tiek didesnė nei esamas šaknų tūris. Rekomenduojama iškasti tokio dydžio duobę, kad jos užtektų ir jau brandžiam augalui. Į iškastą duobę reikia įberti šiek tiek komposto arba šiek tiek drėgnų durpių (užtenka minimalaus jų kiekio). Tada reikia surasti augalo šaknies kaklelį ir sodinuką sodinti taip, kad šaknies kaklelis būtų truputį virš grunto (pavyzdžiui: 2 cm). Geriau yra pasodinti šiek tiek per aukštai negu per giliai. Po to reikia užpilti iškasta žeme ir ją suslėgti sutrypiant (ne prie pat šaknų, o aplink). Tada svarbu gausiai palaistyti. Jei žemės aplink labai sukrito, reikia jų papildyti. Galiausiai sodinuką reikia apsaugoti mulčiuojant. Mulčias padeda išlaikyti drėgmę ir kartu sukuria tinkamą terpę naudingiems mikroorganizmams gyvuoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kraštovaizdžio dizainas

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius (1)

Spygliuočiai – augalai, kurie savo žalumu džiugina visais metų laikais. Ankstyvas ruduo yra itin tinkamas metas jų sodinimui, tik svarbu nesusivėlinti (geriausia tai daryti rugsėjį arba spalio pradžioje), nes augalo šaknys turi suspėti įsišaknyti iki žiemos. Pateikiame keletą patarimų, į ką vertą atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius.

Žiemos sodas: ko reikia šios žalios oazės įrengimui?

Žiemos sodas – visais metų laikais žaliuojanti oazė, kuri gali tapti puikia poilsio vieta. Toks stiklinis, į gyvenamąjį namą integruotas statinys, yra kupinas šviesos, todėl tai ne tik tinkama vieta augalams auginti, bet ir puiki vieta rytiniam kavos puodeliui ar popiečiui su knyga rankose. Tad ko reikia žiemos sodo įrengimui?

Ką verta žinoti apie tvenkinio augalus? (2)

Nuosavame sklype įrengtas tvenkinys, kuriame plaukioja žuvys ir žydi augalai – tikra asmeninė oazė. Tai vieta, kuri spinduliuoja grožį bei skleidžia ramybės jausmą. Kad toks vandens telkinys atrodytų darniai su aplinka ir taptų pasididžiavimą keliančia kraštovaizdžio dalimi, svarbu tinkamai jį apželdinti. Paklausėme Klaipėdos universiteto Botanikos sodas direktorės dr. Astos Klimienės, kokius esminius dalykus turėtumėte žinoti apie tvenkinio augalus.

3 dažnos tvenkinio problemos: kaip su jomis susidoroti?

Tvenkinys – akį traukiantis sodo akcentas, kurio vaizdu galima gėrėtis ilgas valandas. Kad toks vandens telkinys keltų tik malonius jausmus, būtina jį tinkamai prižiūrėti, nes neprižiūrimas jis praranda savo grožį. Tad kokios yra dažnos tvenkinio bėdos ir kaip su jomis susidoroti?

Lieptelių įvairovė: kaip išsirinkti? (5)

Lieptas tvenkinyje – jaukus ir funkcionalus kampelis, kuris palengvina priėjimą prie vandens. Nuo jo galima žvejoti, maitinti žuvis ir tiesiog lepintis saulės spinduliais. Paprastai liepteliai yra statomi žiemą, bet dėl didėjančios jų paklausos, vis dažniau šie statiniai įrenginėjami ir šiltuoju sezonu. Pristatome kelias populiarias šių konstrukcijų rūšis.

Vėžininkystė – ką verta žinoti prieš pradedant? (17)

Vėžiai – gėlo vandens mėgėjai, kurie gurmanų yra vertinami kaip delikatesas. Šie gyvūnai nėra reiklūs, todėl juos galima auginti švariame gruntiniame vandenyje. Tiems, kurie domisi vėžininkyste ir planuoja ja užsiimti ateityje, siūlome susipažinti su keliais vėžių auginimui svarbiais aspektais.

Rūpinamės kūdros augalais ir žuvimis prieš žiemą

Prieš žiemą žemės sklypo savininkai turi pasirūpinti ne vien dirva, šiltnamiu ir vaismedžiais, bet ir vandens telkiniu – nepriklausomai nuo to, ar tai didoka kūdra, ar dekoratyvinis tvenkinys. Tvenkinius dažniausiai puošia įvairūs vandens augalai, dalis jų būna įžuvinti, o žiemos įšalas tikrai gali pakenkti tiek florai, tiek faunai. Dar galite suskubti pasirūpinti kūdra ir jos gyventojais.

Kaip pasirūpinti vandens telkiniu ir jo gyventojais prieš žiemą?

Į kiemus jau senokai įžengė ruduo. Kai kurie gyventojai jau paruošė savo tvenkinius žiemai ir ramiai mėgaujasi jaukių namų šiluma, o kiti – dar tik ruošiasi tai daryti. Kaip tik antrajai grupei ir naudinga ši tinklalapyje 7dach.ru pateikiama informacija.

Žiema artėja: kaip paruošti dekoratyvinius augalus šaltajam laikotarpiui?

Dekoratyviniai medžiai ir krūmai žydi iki pat šalnų. Jei jūsų kieme jų dar nėra, žinokite, kad dabar pats laikas įsigyti ir pasisodinti. Įdomių formų ir spalvų, puošnių žiedų visžaliai augalai akis džiugina ištisus metus. Kad mūsų gan atšiauriame klimate jie sėkmingai peržiemotų, reikia atlikti keletą paruošiamųjų darbų.

Paverskite minusą pliusu – kūrybingi patarimai sklypui su sudėtingu reljefu

Jūsų vasarnamio ploto lygiu niekaip nepavadinsi? Tai ne bėda, o laimė. Sutikite – sklypų su sudėtingu reljefu gana daug, bet toli gražu ne visi savininkai džiaugiasi ir siekia pažaboti gamtą – dirba, stengiasi padaryti sklypą kuo lygesnį. O gal neverta to daryti? Juk jei reljefiškumas tikrai ryškus, kontrastai dideli, yra status šlaitas, sklypo lyginimui prireiks ne tik daug pastangų, bet ir nemažai finansinių išteklių. Ką daryti? Na, jei trūkumų neįmanoma nuslėpti, laikykite juos... privalumais. Bent jau todėl, kad nelygus reljefas sukuria sode trečią išmatavimą, vizualiai didina teritoriją.