Lieptelių įvairovė: kaip išsirinkti?

 (5)
Lieptas tvenkinyje – jaukus ir funkcionalus kampelis, kuris palengvina priėjimą prie vandens. Nuo jo galima žvejoti, maitinti žuvis ir tiesiog lepintis saulės spinduliais. Paprastai liepteliai yra statomi žiemą, bet dėl didėjančios jų paklausos, vis dažniau šie statiniai įrenginėjami ir šiltuoju sezonu. Pristatome kelias populiarias šių konstrukcijų rūšis.
© Shutterstock

Statant tokią konstrukciją, visų pirma svarbu laikytis su šiuo statiniu susijusių reglamentų, kurie priklauso nuo to ar lieptas bus įrengiamas nuosavame tvenkinyje ar valstybiniame vidaus vandens telkinyje. Lieptelį statant valstybiniame vidaus vandens telkinyje, nepriklausimai nuo jo dydžio, visais atvejais privaloma gauti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sutikimą. Jeigu nedidelį lieptelį norite įsirengti nuosavoje kūdroje ir jo ilgis neviršija 15 metrų projektas nėra reikalingas, didesni lieptai yra priskiriami nesudėtingų statinių kategorijai.

Mediniai liepteliai

Ant suvirinto metalinio liepto karkaso yra montuojamos medinės lentos. Įprasta tiltų ir lieptų statybai naudoti spygliuočių medieną. Dažniausiai yra naudojamas maumedis, kuris pasižymi kietmedžio savybėmis. Jis yra atsparesnis drėgmei, temperatūros svyravimams, klimato pokyčiams. Palyginus su kitais spygliuočiais, jis tarnauja kur kas ilgiau (lieptelis iš maumedžio tarnauja apie 15 metų). Taip pat reikia paminėti, kad maumedis yra mažiau slidus už kitas medienos rūšis, tad toks lieptas yra saugesnis. Lieptams galima naudoti ir kitą medieną, pavyzdžiui pušines lentas. Lentos turi būti 4 klasės impregnavimo lygio. Rekomenduojamas lentų storis yra 4,5 cm ir daugiau, taip pat būtina palikti 0,5 cm tarpelius tarp jų vandeniui išbėgti.

Medžio plastiko kompozito liepteliai

Ieškantiems ilgaamžio lieptelio varianto, medžio plastiko kompozitas gali pasirodyti, kaip itin patrauklus variantas. Kokybiškas medžio plastiko kompozitas pasižymi tvirtumu ir atsparumu. WPC lentos gali tarnauti net apie 50 metų. Žinoma ši medžiaga neskleidžia medienai būdingo jaukumo ir šiltumo, bet kita vertus – ji nepūva. Specialistai rekomenduoja rinktis tokią WPC lentų sudėtį: 70 % termiškai apdorotos medienos pluošto, 30 % kokybiško, perdirbto polipropileno.

Pontoniniai liepteliai

Dar viena medžiaga, tinkama šiam jaukiam kampeliui sukurti yra moduliniai pontonai. Pontonas yra gaminamas iš polietileno, kurio storis yra 10 mm. Pontoninius lieptus geriausia statyti vasarą. Tokie lieptai yra tinkamiausi nedidelio gylio tvenkiniams, arba tvenkiniams, kuriuose vandens lygis svyruoja, jie taip pat tinka ežerams. Šios medžiagos kartais yra vengiama, bijant jos nestabilumo, tačiau tinkamai įrengtas toks lieptelis visai nesvyruos ir stovės itin stabiliai. Pontonas yra moderni ir patikima medžiaga. Tokio liepto nenuniokos ledas ir nepriklausomai nuo oro sąlygų jis išliks tame pačiame aukštyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kraštovaizdžio dizainas

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius (1)

Spygliuočiai – augalai, kurie savo žalumu džiugina visais metų laikais. Ankstyvas ruduo yra itin tinkamas metas jų sodinimui, tik svarbu nesusivėlinti (geriausia tai daryti rugsėjį arba spalio pradžioje), nes augalo šaknys turi suspėti įsišaknyti iki žiemos. Pateikiame keletą patarimų, į ką vertą atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius.

Žiemos sodas: ko reikia šios žalios oazės įrengimui?

Žiemos sodas – visais metų laikais žaliuojanti oazė, kuri gali tapti puikia poilsio vieta. Toks stiklinis, į gyvenamąjį namą integruotas statinys, yra kupinas šviesos, todėl tai ne tik tinkama vieta augalams auginti, bet ir puiki vieta rytiniam kavos puodeliui ar popiečiui su knyga rankose. Tad ko reikia žiemos sodo įrengimui?

Ką verta žinoti apie tvenkinio augalus? (2)

Nuosavame sklype įrengtas tvenkinys, kuriame plaukioja žuvys ir žydi augalai – tikra asmeninė oazė. Tai vieta, kuri spinduliuoja grožį bei skleidžia ramybės jausmą. Kad toks vandens telkinys atrodytų darniai su aplinka ir taptų pasididžiavimą keliančia kraštovaizdžio dalimi, svarbu tinkamai jį apželdinti. Paklausėme Klaipėdos universiteto Botanikos sodas direktorės dr. Astos Klimienės, kokius esminius dalykus turėtumėte žinoti apie tvenkinio augalus.

3 dažnos tvenkinio problemos: kaip su jomis susidoroti?

Tvenkinys – akį traukiantis sodo akcentas, kurio vaizdu galima gėrėtis ilgas valandas. Kad toks vandens telkinys keltų tik malonius jausmus, būtina jį tinkamai prižiūrėti, nes neprižiūrimas jis praranda savo grožį. Tad kokios yra dažnos tvenkinio bėdos ir kaip su jomis susidoroti?

Lieptelių įvairovė: kaip išsirinkti? (5)

Lieptas tvenkinyje – jaukus ir funkcionalus kampelis, kuris palengvina priėjimą prie vandens. Nuo jo galima žvejoti, maitinti žuvis ir tiesiog lepintis saulės spinduliais. Paprastai liepteliai yra statomi žiemą, bet dėl didėjančios jų paklausos, vis dažniau šie statiniai įrenginėjami ir šiltuoju sezonu. Pristatome kelias populiarias šių konstrukcijų rūšis.

Vėžininkystė – ką verta žinoti prieš pradedant? (17)

Vėžiai – gėlo vandens mėgėjai, kurie gurmanų yra vertinami kaip delikatesas. Šie gyvūnai nėra reiklūs, todėl juos galima auginti švariame gruntiniame vandenyje. Tiems, kurie domisi vėžininkyste ir planuoja ja užsiimti ateityje, siūlome susipažinti su keliais vėžių auginimui svarbiais aspektais.

Rūpinamės kūdros augalais ir žuvimis prieš žiemą

Prieš žiemą žemės sklypo savininkai turi pasirūpinti ne vien dirva, šiltnamiu ir vaismedžiais, bet ir vandens telkiniu – nepriklausomai nuo to, ar tai didoka kūdra, ar dekoratyvinis tvenkinys. Tvenkinius dažniausiai puošia įvairūs vandens augalai, dalis jų būna įžuvinti, o žiemos įšalas tikrai gali pakenkti tiek florai, tiek faunai. Dar galite suskubti pasirūpinti kūdra ir jos gyventojais.

Kaip pasirūpinti vandens telkiniu ir jo gyventojais prieš žiemą?

Į kiemus jau senokai įžengė ruduo. Kai kurie gyventojai jau paruošė savo tvenkinius žiemai ir ramiai mėgaujasi jaukių namų šiluma, o kiti – dar tik ruošiasi tai daryti. Kaip tik antrajai grupei ir naudinga ši tinklalapyje 7dach.ru pateikiama informacija.

Žiema artėja: kaip paruošti dekoratyvinius augalus šaltajam laikotarpiui?

Dekoratyviniai medžiai ir krūmai žydi iki pat šalnų. Jei jūsų kieme jų dar nėra, žinokite, kad dabar pats laikas įsigyti ir pasisodinti. Įdomių formų ir spalvų, puošnių žiedų visžaliai augalai akis džiugina ištisus metus. Kad mūsų gan atšiauriame klimate jie sėkmingai peržiemotų, reikia atlikti keletą paruošiamųjų darbų.

Paverskite minusą pliusu – kūrybingi patarimai sklypui su sudėtingu reljefu

Jūsų vasarnamio ploto lygiu niekaip nepavadinsi? Tai ne bėda, o laimė. Sutikite – sklypų su sudėtingu reljefu gana daug, bet toli gražu ne visi savininkai džiaugiasi ir siekia pažaboti gamtą – dirba, stengiasi padaryti sklypą kuo lygesnį. O gal neverta to daryti? Juk jei reljefiškumas tikrai ryškus, kontrastai dideli, yra status šlaitas, sklypo lyginimui prireiks ne tik daug pastangų, bet ir nemažai finansinių išteklių. Ką daryti? Na, jei trūkumų neįmanoma nuslėpti, laikykite juos... privalumais. Bent jau todėl, kad nelygus reljefas sukuria sode trečią išmatavimą, vizualiai didina teritoriją.