Kaip atsikratyti kelmo be sudėtingos technikos: misija sunki, bet įmanoma

 (59)
Nors gali atrodyti, kad nukirsti medį yra gana sudėtinga, tačiau palyginus su kelmo šalinimu, tai yra vieni niekai. Efektyviausiai tai padaro įvairi technika, bėda tik, kad šalinimo darbai brangiai kainuoja, ypač jeigu jums tereikia išrauti vieną du kelmus. Būtent todėl daugelio žmonių kiemuose tebėra senų kelmų. Nors atsikratyti kelmo yra sudėtinga, tačiau įmanoma. Tai padarysite greičiau ir lengviau, jei pasirinksite tinkamus būdus ir metodus.
© Shutterstock nuotr.

Įvertinkite kelmą

Atsikratyti vienais kelmais yra lengviau už kitus, todėl tam reikia taikyti skirtingus metodus. Pavyzdžiui, pušų kelmais atsikratyti yra lengviau nei lapuočių medžių. Pušų šaknys yra plačios, plokščios ir jos būna arčiau paviršiaus, o lapuočių medžių šaknys yra ilgos bei auga gilyn.

Nuo ko priklauso, ar pavyks lengvai atsikratyti kelmo? Paprastai, geriausi kelmo šalinimo sudėtingumo rodikliai yra medžio amžius ir dydis. Kitaip tariant, kuo senesnis kelmas, tuo lengviau juo atsikratysite. Be to, atsikratyti mažesniais kelmais yra lengviau nei didesniais. Kitas dalykas, kurio nereikia pamiršti besirenkant, koks šalinimas bus efektyviausias, pasitikrinti, keliais kelmais jums reikia atsikratyti. Ar tikrai norite rankiniu būdu atsikratyti 10 kelmų?

1 metodas: kaip pačiam atsikratyti kelmo

Jums reikės grandininio arba šakų genėjimui skirto pjūklo, kauptuko, kastuvo, kirvio, keturiais ratais varomo sunkvežimio ir grandinės.

Štai kokius veiksmus turėsite atlikti:
1. Grandininiu ar šakų genėjimui skirtu pjūklu nupjaukite ant kelmo esančias šakas.
2. Nupjaukite kelmo viršutinę dalį, tačiau palikite jo užtektinai, kad galėtumėte pasinaudoti svertu.
3. Kastuvu ir kauptuku atkaskite aplink kelmą esančias šaknis.
4. Vandens žarna nuplaukite aplink esantį purvą, kad pasirodytų daugiau šaknų.
5. Nukapokite dideles šaknis kirviu.
6. Pamėginkite pajudinti kelmą. Jei išlįs daugiau šaknų, nukapokite jas kirviu. Darykite tai tol, kol nukaposite visas kelmą laikančias šaknis.
7. Jei kelmas nejuda, apriškite jį grandine ir prikabinkite ją prie keturiais ratais varomo sunkvežimio.
8. Lėtai automobiliu važiuokite pirmyn ir atgal, kad išjudintumėte kelmą ir jį išrautumėte.

2 metodas: cheminis kelmo naikinimas
Jei rankų darbas jums nepatinka, visada galite pamėginti atsikratyti kelmo cheminiu būdu. Jums reikės gręžtuvo, grandininio pjūklo, kalio nitrato, kirvio ir mazuto arba žibalo.

Štai kokius veiksmus turėsite atlikti:
1. Grandininiu pjūklu nupjaukite kuo daugiau kelmo.
2. Pragręžkite 2,5 cm skyles aplink kelmo perimetrą. Pragręžkite daugiau skylių, atsitraukę nuo pirmųjų centro link apie 7,5 – 10 cm. Būtų puiku, jei šios skylės būtų apie 20 – 30 cm gylio (priklausomai nuo kelmo dydžio).
3. Išgręžkite papildomas skyles kelmo šonuose taip, kad jos susijungtų su pirmosiomis skylėmis 45 laipsnių kampu.
4. Įpilkite į skyles daug kalio nitrato.
5. Įpilkite į skyles vandens.
6. Palaukite keturias – šešias savaites, kol kelmas pasidarys korėtas.
7. Kirviu suskaldykite kelmą.

2a metodas – galite įsigyti specialių cheminių biologinių preparatų – kapsulių, paspartinančių kelmo puvimą. Šis metodas nėra brangus ir preparatų kaina, priklausomai nuo kelmo dydžio gali siekti nuo 10 eurų, sekant instrukcija preparatus lengva naudoti patiems, tačiau pilnas procesas gali užtrukti apie pora metų ir ilgiau.

3 metodas: supūdykite kelmą
Kelmą galite supūdyti ir po to užpilti likusią skylę žemėmis.

Štai kokius veiksmus turėsite atlikti:
1. Išgręžkite kelme 20-25 cm gylio skyles.
2. Užpildykite skyles medžiaga, kurioje gausu azoto.
3. Įpilkite į skyles vandens.
4. Atskelkite kelmo gabalus, kai kelmas suminkštės.
5. Užpilkite skylę žemėmis.

Kaip panaudoti atsilaisvinusį tūrį ir erdvę

Atsikratę kelmu, užpildykite skylę žemėmis, pasėkite žolę ir uždenkite tą vietą mulčiuotu šienu. Gerai palaistykite ir stebėkite, kaip žolė augs. Po to, kai žolė užaugs, beliks mėgautis savo darbo vaisiais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kraštovaizdžio dizainas

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius (1)

Spygliuočiai – augalai, kurie savo žalumu džiugina visais metų laikais. Ankstyvas ruduo yra itin tinkamas metas jų sodinimui, tik svarbu nesusivėlinti (geriausia tai daryti rugsėjį arba spalio pradžioje), nes augalo šaknys turi suspėti įsišaknyti iki žiemos. Pateikiame keletą patarimų, į ką vertą atkreipti dėmesį sodinant spygliuočius.

Žiemos sodas: ko reikia šios žalios oazės įrengimui?

Žiemos sodas – visais metų laikais žaliuojanti oazė, kuri gali tapti puikia poilsio vieta. Toks stiklinis, į gyvenamąjį namą integruotas statinys, yra kupinas šviesos, todėl tai ne tik tinkama vieta augalams auginti, bet ir puiki vieta rytiniam kavos puodeliui ar popiečiui su knyga rankose. Tad ko reikia žiemos sodo įrengimui?

Ką verta žinoti apie tvenkinio augalus? (2)

Nuosavame sklype įrengtas tvenkinys, kuriame plaukioja žuvys ir žydi augalai – tikra asmeninė oazė. Tai vieta, kuri spinduliuoja grožį bei skleidžia ramybės jausmą. Kad toks vandens telkinys atrodytų darniai su aplinka ir taptų pasididžiavimą keliančia kraštovaizdžio dalimi, svarbu tinkamai jį apželdinti. Paklausėme Klaipėdos universiteto Botanikos sodas direktorės dr. Astos Klimienės, kokius esminius dalykus turėtumėte žinoti apie tvenkinio augalus.

3 dažnos tvenkinio problemos: kaip su jomis susidoroti?

Tvenkinys – akį traukiantis sodo akcentas, kurio vaizdu galima gėrėtis ilgas valandas. Kad toks vandens telkinys keltų tik malonius jausmus, būtina jį tinkamai prižiūrėti, nes neprižiūrimas jis praranda savo grožį. Tad kokios yra dažnos tvenkinio bėdos ir kaip su jomis susidoroti?

Lieptelių įvairovė: kaip išsirinkti? (5)

Lieptas tvenkinyje – jaukus ir funkcionalus kampelis, kuris palengvina priėjimą prie vandens. Nuo jo galima žvejoti, maitinti žuvis ir tiesiog lepintis saulės spinduliais. Paprastai liepteliai yra statomi žiemą, bet dėl didėjančios jų paklausos, vis dažniau šie statiniai įrenginėjami ir šiltuoju sezonu. Pristatome kelias populiarias šių konstrukcijų rūšis.

Vėžininkystė – ką verta žinoti prieš pradedant? (17)

Vėžiai – gėlo vandens mėgėjai, kurie gurmanų yra vertinami kaip delikatesas. Šie gyvūnai nėra reiklūs, todėl juos galima auginti švariame gruntiniame vandenyje. Tiems, kurie domisi vėžininkyste ir planuoja ja užsiimti ateityje, siūlome susipažinti su keliais vėžių auginimui svarbiais aspektais.

Rūpinamės kūdros augalais ir žuvimis prieš žiemą

Prieš žiemą žemės sklypo savininkai turi pasirūpinti ne vien dirva, šiltnamiu ir vaismedžiais, bet ir vandens telkiniu – nepriklausomai nuo to, ar tai didoka kūdra, ar dekoratyvinis tvenkinys. Tvenkinius dažniausiai puošia įvairūs vandens augalai, dalis jų būna įžuvinti, o žiemos įšalas tikrai gali pakenkti tiek florai, tiek faunai. Dar galite suskubti pasirūpinti kūdra ir jos gyventojais.

Kaip pasirūpinti vandens telkiniu ir jo gyventojais prieš žiemą?

Į kiemus jau senokai įžengė ruduo. Kai kurie gyventojai jau paruošė savo tvenkinius žiemai ir ramiai mėgaujasi jaukių namų šiluma, o kiti – dar tik ruošiasi tai daryti. Kaip tik antrajai grupei ir naudinga ši tinklalapyje 7dach.ru pateikiama informacija.

Žiema artėja: kaip paruošti dekoratyvinius augalus šaltajam laikotarpiui?

Dekoratyviniai medžiai ir krūmai žydi iki pat šalnų. Jei jūsų kieme jų dar nėra, žinokite, kad dabar pats laikas įsigyti ir pasisodinti. Įdomių formų ir spalvų, puošnių žiedų visžaliai augalai akis džiugina ištisus metus. Kad mūsų gan atšiauriame klimate jie sėkmingai peržiemotų, reikia atlikti keletą paruošiamųjų darbų.

Paverskite minusą pliusu – kūrybingi patarimai sklypui su sudėtingu reljefu

Jūsų vasarnamio ploto lygiu niekaip nepavadinsi? Tai ne bėda, o laimė. Sutikite – sklypų su sudėtingu reljefu gana daug, bet toli gražu ne visi savininkai džiaugiasi ir siekia pažaboti gamtą – dirba, stengiasi padaryti sklypą kuo lygesnį. O gal neverta to daryti? Juk jei reljefiškumas tikrai ryškus, kontrastai dideli, yra status šlaitas, sklypo lyginimui prireiks ne tik daug pastangų, bet ir nemažai finansinių išteklių. Ką daryti? Na, jei trūkumų neįmanoma nuslėpti, laikykite juos... privalumais. Bent jau todėl, kad nelygus reljefas sukuria sode trečią išmatavimą, vizualiai didina teritoriją.