Žinovo patarimai, kaip išsirinkti gerą kirvį

 (61)
Įsibėgėjus stovyklavimo gamtoje, lauko kepsnių ir sodo darbų sezonui, vis dažniau prireikia kirvuko. Tik ar žinome, kokį rinktis? Žinomo Suomijos sodo ir miško įrankių gamintojo „Fiskars“ pardavimų rinkodaros projektų vadovas Jukka-Pekka Holopainenas tikina, kad geras, tinkamai parinktas kirvis gali už jus atlikti sunkias užduotis.
Žinovo patarimai, kaip išsirinkti gerą kirvį
© Shutterstock nuotr.

Paskirtis. Renkantis naują kirvį svarbu atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Pirmiausia – kokiems darbams jums reikalingas šis įrankis. Ruošti malkų atsargas žiemai pravers didelis, tvirtas, patikimas kirvis, o smulkinti pliauskas kepsninei rinkitės mažesnį, lengvesnį kirvuką, svarbu, kad jis būtų pakankamai aštrus. Didesniu įrankiu susmulkinti malkas bus sudėtingiau nei mažu.

Dydis. Didelis ir kokybiškas įrankis nebūtinai reiškia, kad juo galėsite patogiai skaldyti malkas. Darbo kokybė iš tiesų priklauso nuo tinkamai parinktų kirvio matmenų, o šie priklauso nuo dirbančiojo ūgio. Anot specialisto, patikrinti, ar kirvis jums tinkamas, galima labai paprastai: suimkite įrankį ties galva ir ištieskite ranką į šoną. Jei kirvio kotas siekia pačių liniją, jo dydis idealus, o jei išlenda už jos ir siekia krūtinę – kirvis per didelis. 

Kitas būdas: suimkite kirvį už rankenos galo ir nuleiskite ranką. Jei kirvis neliečia žemės visiškai ištiesus ranką – puiku, o jei liečia – reikia mažesnio. Per didelis kirvis neleis panaudoti visos jėgos užsimojant, nes teks šiek tiek sulenkti raktą, todėl skaldyti malkas bus sunkiau, greičiau pavargsite, įskaus nugara.

Rankena. Rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į kirvio kotą: gero kirvio rankena turėtų būti patogi suimti, neslidi, sugerianti drėgmę, kad užsimojant kirvis neišslystų iš delno. Pašnekovas pabrėžė, kad šiuo požiūriu kai kurie kirviai turi dar vieną privalumą – lenktą rankenos galą, dėl kurio kirvis neišslysta iš rankos, tad visą dėmesį galima sutelkti į darbą, o ne į tai, kaip saugiai laikyti įrankį.

Geležtė. Be abejonės, kirvio ašmenys turi būti aštrūs, pagaminti iš kieto, ilgaamžiško, grūdinto metalo, lengvai galandami. Atkreipkite dėmesį, kad kirvio galva prie koto būtų pritvirtinta taip, kad kapojant malkas netyčia nenuskristų – taip ji gali sunkiai sužeisti ir jus, ir aplinkinius. Saugiausia, jei kirvio geležtė įterpta į rankenos korpusą, o ne užmauta ant koto.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.