Vejos priežiūros patarimai vasarą

Norite, kad veja vasarą būtų žalia ir vešli? Nežinote, kai veja ruduoja ir gelsta esant sausesniam orui? Viską galima pasiekti bei ištaisyti turint reikiamų žinių.
Vejos priežiūros patarimai vasarą
© Shutterstock nuotr.

Dirvožemis yra vejos pagrindas. Sveikas, turtingas mineralinių medžiagų dirvožemis užtikrina tvirtas augalų šaknis. Kuo stipresnės, giliau įaugusios šaknys, tuo lengviau augalams išgyventi sausmečiu. Sunki, suspausta žemė ar atvirkščiai – per daug puri, sausa, žemo pH žemė nepadeda augalams lengviau išlaukti sausmetį. Bet kruopšti priežiūra – dirvožemio atnaujinimas, purenimas, tręšimas, be abejo, gali pakeisti dirvožemį ir sudaryti idealias sąlygas augalams tarpti. 

Taip pat labai svarbu, kokios dirvožemio galimybės absorbuojant vandenį, kad augalai gautų mineralinių medžiagų, bei pašalinant perteklių. Veja smėlio pagrindu mažiau sukaupia mineralinių medžiagų, todėl augalai joje būna silpnesni. Tamsus, kompostinis dirvožemis yra daug vertingesnis, jį galima taip pat prieš sėjant veją praturtinti humusu, taip dar labiau jį pagerinant. 

Toks dirvožemis puikiai sulaikys vandenį ir augalams jo užteks ilgesniam laikui. Jei net nenumanote, kokia jūsų dirvožemio būklė, kvieskite specialistus, kurie gali atvykti bei ištirti.

Vanduo. Dažnas laistydamas pievelę pagalvoja, kad ji kaip tas besotis – pilk nepylęs, laistyk nelaistęs, vis tiek nebus gana. Iš tiesų didelius kiekius vandens tiesiog iššvaistome. Gerai apskaičiavus reikiamą kiekį, veja išliks žalia net ir mažiau ją liejant.

Tradicinių stacionarių purkštuvų naudojimas gali būti nepigus malonumas, taip pat jie ne visada pasiekia visas reikiamas pievelės vietas. Tuo tarpu automatinė laistymo sistema yra labai patogi – ji laisto tik veją, nešlapindama takelių, įvažiavimo į garažą, o pagal laikmatį galite nustatyti būtent jūsų pievelei tinkamą laistymo laiką ir dažnumą. Taip pat rekomenduojame laikas nuo laiko kreiptis į specialistus, kad jie patikrintų visą sistemą – ar nėra nuotėkio, nelaša, ar veikia visi purkštuvai.

Laistyti rekomenduojama imituojant tikrą lietų – gausiau ir rečiau. Tokiu atveju šaknys geriau pasisavina mineralines medžiagas, skverbiasi giliau, kur randa didesnę vandens koncentraciją – vandens užtenka ilgesniam laikui.

Sausrai atsparūs augalai. Šiems augalams nereikia tokio didelio vandens kiekio, jie sugeba kaupti vandenį bei taupyti. Dažniausiai tai yra naujos, patobulintos žolės veislės. Visgi joms taip pat naudingiausias subalansuotas, visavertis dirvožemis, todėl bet kokiu atveju nepakenktų atlikti dirvožemio analizę. 

Patarimai:
• Veja per sausrą patiria tam tikrus išbandymus, tad eksperimentuoti, bandyti naujoves ar kaip kitaip „varginti“ ją neverta. Geriausia nedaryti nieko. Šienaukite kiek įmanoma rečiau, palikite kuo aukštesnę žolę.
• Netręškite, nepurenkite.
• Pasistenkite vaikščioti per veją kuo rečiau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.

Kaip prižiūrėti medinį karšto vandens kubilą?

Karšto vandens kubilai – pramoga, kuria galima džiaugtis visais metų laikais. O atvėsus orams, ypatingai žiemą, kai oras neviršija -15 ºC, maudynės karštame kubilo vandenyje yra ne tik itin malonu, bet ir sveika. Mediniuose kubiluose ypač gera maudytis, dėl medienos skleidžiamo natūralumo ir jaukumo, tačiau tokie kubilai reikalauja papildomos priežiūros.

Patarimai, kaip rudenį greitai atsikratyti lapų

Šiuolaikiniai lapų pūstuvai – tai aukščiausios technologijos įprastos šluotos variantas. Jie nuostabiai padeda išvalyti aikšteles, takelius, gėlynus ir vejas. Stipraus nukreipto oro srauto dėka lapų pūstuvai padeda lengvai surinkti atliekas į krūvas. Varle.lt sodo technikos ir įrankių specialistai dalinasi patarimais, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis lapų pūstuvą.