Vejos priežiūros patarimai vasarą

Norite, kad veja vasarą būtų žalia ir vešli? Nežinote, kai veja ruduoja ir gelsta esant sausesniam orui? Viską galima pasiekti bei ištaisyti turint reikiamų žinių.
Vejos priežiūros patarimai vasarą
© Shutterstock nuotr.

Dirvožemis yra vejos pagrindas. Sveikas, turtingas mineralinių medžiagų dirvožemis užtikrina tvirtas augalų šaknis. Kuo stipresnės, giliau įaugusios šaknys, tuo lengviau augalams išgyventi sausmečiu. Sunki, suspausta žemė ar atvirkščiai – per daug puri, sausa, žemo pH žemė nepadeda augalams lengviau išlaukti sausmetį. Bet kruopšti priežiūra – dirvožemio atnaujinimas, purenimas, tręšimas, be abejo, gali pakeisti dirvožemį ir sudaryti idealias sąlygas augalams tarpti. 

Taip pat labai svarbu, kokios dirvožemio galimybės absorbuojant vandenį, kad augalai gautų mineralinių medžiagų, bei pašalinant perteklių. Veja smėlio pagrindu mažiau sukaupia mineralinių medžiagų, todėl augalai joje būna silpnesni. Tamsus, kompostinis dirvožemis yra daug vertingesnis, jį galima taip pat prieš sėjant veją praturtinti humusu, taip dar labiau jį pagerinant. 

Toks dirvožemis puikiai sulaikys vandenį ir augalams jo užteks ilgesniam laikui. Jei net nenumanote, kokia jūsų dirvožemio būklė, kvieskite specialistus, kurie gali atvykti bei ištirti.

Vanduo. Dažnas laistydamas pievelę pagalvoja, kad ji kaip tas besotis – pilk nepylęs, laistyk nelaistęs, vis tiek nebus gana. Iš tiesų didelius kiekius vandens tiesiog iššvaistome. Gerai apskaičiavus reikiamą kiekį, veja išliks žalia net ir mažiau ją liejant.

Tradicinių stacionarių purkštuvų naudojimas gali būti nepigus malonumas, taip pat jie ne visada pasiekia visas reikiamas pievelės vietas. Tuo tarpu automatinė laistymo sistema yra labai patogi – ji laisto tik veją, nešlapindama takelių, įvažiavimo į garažą, o pagal laikmatį galite nustatyti būtent jūsų pievelei tinkamą laistymo laiką ir dažnumą. Taip pat rekomenduojame laikas nuo laiko kreiptis į specialistus, kad jie patikrintų visą sistemą – ar nėra nuotėkio, nelaša, ar veikia visi purkštuvai.

Laistyti rekomenduojama imituojant tikrą lietų – gausiau ir rečiau. Tokiu atveju šaknys geriau pasisavina mineralines medžiagas, skverbiasi giliau, kur randa didesnę vandens koncentraciją – vandens užtenka ilgesniam laikui.

Sausrai atsparūs augalai. Šiems augalams nereikia tokio didelio vandens kiekio, jie sugeba kaupti vandenį bei taupyti. Dažniausiai tai yra naujos, patobulintos žolės veislės. Visgi joms taip pat naudingiausias subalansuotas, visavertis dirvožemis, todėl bet kokiu atveju nepakenktų atlikti dirvožemio analizę. 

Patarimai:
• Veja per sausrą patiria tam tikrus išbandymus, tad eksperimentuoti, bandyti naujoves ar kaip kitaip „varginti“ ją neverta. Geriausia nedaryti nieko. Šienaukite kiek įmanoma rečiau, palikite kuo aukštesnę žolę.
• Netręškite, nepurenkite.
• Pasistenkite vaikščioti per veją kuo rečiau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Svarbiausi lauko židinio įrengimo aspektai

Vasaros vakarai praleisti su šeima bei draugais prie rusenančio lauko židinio gali tapti jaukiais prisiminimais, kurie sušildys atėjus žiemai. Nusprendus įsirengt šį mažosios architektūros statinį, pirmiausia reikia gerai apgalvoti keletą svarbių aspektų.

Priemonės, kurios padės apsiginti nuo uodų

Atėjus vasarai, vis daugiau laiko stengiamės praleisti gryname ore. Tačiau pasibuvimą miške, prie ežero ar net nuosavame sode gali sugadinti įkyrieji uodai. Kad netektų nuo uodų slėptis namų viduje, yra keletas priemonių, kurios gali padėti juos atbaidyti.

Vejos laistymo ir priežiūros ypatumai per karščius

Kad vasarą galima būtų džiaugtis sveika ir žalia vejos žole, reikia rimtai pasidarbuoti. Karštuoju metų laiku vejos priežiūra sudeda iš trijų svarbių dalių: pjovimo, laistymo bei tręšimo. Šiame tekste plačiau apžvelgsime jas visas.

Terasa: medžiagų pasirinkimo įvairovė

Šylant orams itin smagu džiaugtis terasos, įrengtos šalia individualaus namo ar sodybos, teikiamais malonumais. Tokios konstrukcijos įsirengimas nėra itin sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu nesuklysti renkantis medžiagas. Jeigu ieškote medžiagų naujai terasai, reikia įvertinti kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.