Vejapjovės peilių galandimas: patarimai ir gudrybės

 (24)
Vejapjovės peilių galandimas: patarimai ir gudrybės
© Shutterstock nuotr.

Įrankiai, kurių prireiks galandant vejapjovės peilius

Veržliaraktis
Apsauginės pirštinės
Apsauginiai akiniai

Galandimo įrankis: dildė metalui su spaustuvais peiliams laikyti arba metalo šlifavimo staklės (dėvėkite apsauginius akinius)

Kaip nuimti vejapjovės peilius

Darykite tai saugiai. Pirmas ir svarbiausias dalykas, kurį reikia padaryti dirbant su žoliapjove, įsitikinti, kad jos užvedimo laidas yra atjungtas. Prieš išmontuodami žoliapjovę, padėkite šį laidą atskirai. Verta atjungti ir akumuliatorių. Nors tikimybė, kad žoliapjovė netikėtai įsijungs, yra maža, visada geriau apsisaugoti, nei po to gailėtis.

Kai nuspręsite pagaląsti žoliapjovės peilius, palaukite, kol jos degalų bakas bus beveik tuščias. Nes pavertus vejapjovę ant šono, bus mažesnė tikimybė, kad degalai išsipils. Verta pasitiesti brezentą, kad apsaugotumėte po vejapjove esančią žemę. Apverskite vejapjovę ir lengvai pasieksite jos dugną. Tačiau yra ir kitas variantas: geriau versti ant šono, kad tepalas subėgtų į variklio karterį.

Peilių išėmimas: Išimti peilius gali būti gana sudėtinga, todėl verta pasinaudoti gnybtais, kuriais sučiupsite peilius, kai atsuksite varžtą. Gali padėti ir medžio trinka, tačiau darbuojantis su ja yra didesnė tikimybė, kad peilis išsprūs ir jūs susižeisite. Kai gnybtais saugiai laikote peilį, veržliarakčiu atsukite varžtą.

Žoliapjovės peilių galandimas

Įvertinkite situaciją: Kai išimsite peilius, nuspręskite, ar juos dar galima galąsti, ar jau reikia pakeisti. 

Peilių galandimas: Yra keli skirtingi įrankiai, kuriuos galite naudoti: dildę metalui arba šlifavimo stakles.

Jei pasirinkote dildę: Saugiai įtvirtinkite peilį spaustuvuose, kad viena jo dalis kyšotų už suolo, o pjaunanti pusė būtų atsukta į viršų. Pradėkite dildyti nuo vidurio ir judėkite link peilio galo. Jokiu būdu negaląskite priešinga kryptimi, nes taip galite nelygiai peilį pagaląsti. Kai viena pusė bus pagaląsta, apverskite peilį ir pakartokite tą pačią procedūrą. Svarbu, kad abi puses galąstumėte vienodai, todėl atlikite tą patį kiekį dildymo judesių, kad peilis būtų subalansuotas.

Jei pasirinkote šlifavimo stakles (jos labiau tinka didesniems apgadinimams): . Laikykite peilį stačiu kampu šlifavimo staklėms. Tada šlifuokite viena kryptimi per visą peilio ilgį, kol peilis bus aštrus. Norint, kad peilis būtų subalansuotas, pasistenkite abi puses šlifuoti vienodai.

Galąsdami peilį. Įsitikinkite, kad darote tai tuo pačiu kampu, koks buvo prieš galandimą. Gamyklinis nuožulnumas yra idealus kampas, kuriuo peilis geriausiai pjauna. Kai peiliai yra pagaląsti, juos reikia subalansuoti ir įdėti atgal į žoliapjovę.

Kada reikia keisti žoliapjovės peilius?

Kiekvieną kartą galąsdami peilius, turite įvertinti, ar jų dar nereikia išmesti.

Dideli apgadinimai: Apgadinimai šen bei ten nėra blogai, jei juos galima nušlifuoti. Tačiau iš kitos pusės, jei apgadinimas yra ganėtinai didelis ir jo nepavyksta nušlifuoti, peilis yra sugadintas ir jį reikia pakeisti, nes peilis bus nesubalansuotas, o tai gali pakenkti visai žoliapjovei. Be to, apgadinimai gali tik didėti, kai naudositės žoliapjove.

Susidėvėję peiliai: Kai peiliai labai susidėvi ir jų nepavyksta pagaląsti nei su šlifavimo staklėmis, nei su dilde, reiškia, kad peilis yra per senas ir jį reikia pakeisti. To gal ir nepastebėsite pasižiūrėję į peilį, tačiau bandydami jį pagaląsti, tai suprasite.

Jei nepasitikite savo jėgomis arba neturite reikalingų įrankių, galite nunešti peilius į žoliapjovių parduotuvę, kurioje juos pagaląs su šlifavimo staklėmis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Užbėkime problemai už akių: kaip panaikinti samanas vejoje?

Nors kai kurie kraštovaizdžio dizaineriai teigia, kad minkšta samanų paklodė nuosavam kiemui gali priduoti vizualinio šarmo, bet iš tiesų šis minkštas žemės paklotas yra ženklas, kad augavietės sąlygos yra nepalankios vejos žolei augti. Tad kaip užkirsti kelią samanų atsiradimui?

Kodėl tarakonai išlenda naktį? (1)

Tarakonai – kenkėjai, dažniausiai pastebimi po vidurnakčio. Pasak, kenkėjų kontrolės ekspertų, dauguma rūšių tarakonų dieną neaktyvūs, o naktį, paprastai praėjus keturioms valandoms po sutemimo, ima ieškoti maisto. Ūsuotieji slepiasi šalia radiatorių, kriauklių, elektros lizduose, po spintelėmis, sienų plyšiuose, ventiliacijos angose. Tarakonai gali ėsti maisto likučius, ant stalo paliktus vaisius, daržoves, net pelėsius, negyvus gentainius ir išmatas – jie puikiai prisitaiko prie besikeičiančių sąlygų.

Kuo barstyti takelius žiemą, kad nebūtų slidu?

Nors permainingi žiemos orai šiais metais per daug nepuošia aplinkos balto ir puraus sniego sluoksniu, tačiau keliai ir pėsčiųjų takeliai dėl oro temperatūros svyravimų ir kritulių kiekio yra gan slidūs. Jeigu kiemą ir jame esančius takelius padengė ledo sluoksnis, pateikiame keletą būdų, kaip galima nuo jo išsivaduoti.

Sniego kasimas: kaip išsirinkti tinkamą įrankį

Kai už lango pagaliau tikra žiema, malonu pasigrožėti balta spalva padengtu žiemišku peizažu. Tačiau iškritęs puraus sniego sluoksnis asocijuojasi ne tik su sniego gniūžtėmis ir rogėmis, bet ir su sniego kasimu, kuriuo tenka užsiimti, kai reikia važiuoti į darbą ar kur kitur. Pateikiame kelis patarimus, į ką atsižvelgti renkantis sniego kastuvą.

Ką uodai veikia žiemą, arba įdomiausi faktai apie kenkėjus

Anot kenkėjų kontrolės specialistų UAB „Dezinfa“ atstovų, kova su nepageidaujamais įnamiais pažįstama dažnam, tačiau vargu ar kiekvienas iš tiesų žino, su kokiais gyviais susiduria. Štai keletas įdomesnių faktų apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus mūsų namuose.

Kaip persodinti eglutę šventėms pasibaigus?

Šventinis maratonas įsibėgėjo, o tai reiškia, kad greitai reikės susimąstyti, kur dėti kalėdinę eglutę. Tie, kurie pasirinko vazoninę eglutę, turi galimybe ją persodinti savo kieme ar kitame plote ir džiaugtis jos grožiu ištisus metus. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai persodinti šį kalėdinį medelį.

Specialistų patarimai, kaip tinkamai paruošti kalėdinę eglutę šventiniam laikotarpiui

Kambaryje pastatyta kalėdinė eglutė puošia namus viso šventinio laikotarpio metu. Paprastai ji namuose stovi apie tris savaites, tad rinkdamiesi ir puošdami šį kalėdinį medelį norime, kad jis gražiai atrodytų kuo ilgiau. To pasiekti galima tinkamai eglutę prižiūrint bei puošiant.

Kaip išsirinkti eglutę, kurią vėliau galima būtų persodinti? (1)

Gyva kalėdinė eglutė – žalias ir kvapnus Kalėdų simbolis, kuris puošia namus ir kuria juose šventišką nuotaiką. Renkantis gyvą kalėdinį medelį, galimas dvejopas pasirinkimas: kirstinė arba vazoninė eglė. Pateikiame kelis ekspertų patarimus, tiems, kurie nusprendė įsigyti vazoninę eglutę ir ketina ją persodinti.

Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę

Šventėms po truputi artėjant, pradedame galvoti apie kalėdines dovanas, papuošimus ir žinoma kalėdinė eglutę. Eglutė – neatsiejama šventinio laikotarpio dalis. Įsigijus šią žalią namų puošmeną, norime, kad ji sveika ir graži išliktų kuo ilgiau. Paklausėme ekspertų, kaip prižiūrėti kalėdinę eglutę, kad ši džiugintų visą šventinį sezoną.

Nelaukti įnamiai – kandys: kaip jų atsikratyti (5)

Koks pyktis suima, kai iš spintos ištraukus seniai nešiotą megztinį, pastebime, kad jis skylėtas. Arba koks nemalonus jausmas apima iš spintelės paėmus indelį su kruopomis ir staiga jame pastebėjus lervas. Abu šie neigiami jausmai yra susiję su viena problema – kandimis. Kandys – itin nelaukiami namų parazitai. Pristatome kelis patarimus, kaip jomis atsikratyti.